reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Necia0 ale masz uparciucha :) nie martw się :)
Sterydy są na płuca dla dzieci
To samo mówi mi pani doktor, ale wiecie jak to jest, chyba każdy się denerwuje w takich sytuacjach. Jak to mówią do trzech razy sztuka... oby ten trzeci okazał się szczęśliwy. Co prawda przyziernosc karkowa obu maluchow w normie, ale jeszcze ta kość...
Oszacowalysmy przynajmniej termin porodu - 1.01 od którego będziemy odliczam 3 tygodnie by zrobić cesarke.
Czy to znaczy że wszystkie je dostaniemy, w razie wcześniejszego porodu?
Sterydy... kurcze jakoś nigdy nie kojarzyła mi się dobrze...
 
reklama
Oj tak. Marwic się będziemy już fo końca życia o nasze dzieci :)

Te zastrzyki na płuca chyba nie każdy dostaje. To zależy od lekarza... od ciąży...
Jeśli rodzi się o czasie to są zbędne ale trudno to przewidzieć.

W pierwszej ciąży dostałam jedna dawkę i to tylko 2 h przed porodem wiec za bardzo nie miały wpływu bo nie zdążyły zadzialac a synek oddychal dość ładnie.
 
Necia0 nie każdemu podają sterydy przynajmniej tak mówi mój lekarz jak go o to zapytałam powiedział, że dopóki nie ma zagrożenia wcześniejszym porodem to nie będziemy podawać bo one nie są bez znaczenia dla dziecka i dla nas no ale wiadomo w przypadku zagrożenia wcześniejszym porodem wybieramy mniejsze zło :)
 
Wiesz co ja tez mam z tym problem...akurat jutro mam wizytę to podpytam się lekarza co o tym sądzi.
Apropo jesteście prowadzone przez normalnego lekarza czy przez poradnię patologii ciąży ?
Ja jestem prowadzona i przez ginekologa ponieważ jestem na l 4 od początku ciąży i przez patologie ciąży. Bywa różnie ale moja mi 26 tyg i jestem pełna optymizmu. Poza tym myślę że nie ma tu mamy oczekujące która nie martwi się czy na kolejnej wizycie czegoś nie wykryja.
Co do ruchów to ja często nie wiem która kopię.czasami mam wojnę w brzuchu, a czasami da się bez problemu wykryć która to jest czy z lewej czy z prawej. Myślę że zależy to od ich położenia.

 
A u mnie w środę dopiero 19 tyg, a już chodzić nie mogę. Na dłuższe dystanse strasznie zaczynają boleć mnie nogi. Do tego skurcze takie, że masakra. Jak sobie z tym radzić??
 
Nadia wydaje mi się ze mamy juz wszystko poza wózkiem. Wszystko juz wyprane i wyprasowane.
Brakuje mi jeszcze odpowiedniej torby do szpitala. Musze gdzieś kupić. Moja torba po części juz jest skompletowana. Dziewczynek tez.
Jeśli masz energię i siłę to zdążysz ze wszytkim . Ja ciesze się niezmiernie ze juz wszystko mamy bo sobie tego nie wyobrażam.... teraz juz synek jest u mojej mamy mąż na wyjeździe a ja leżę przed tv dniami. Śpię jak małe dziecko co chwile jakas drzemka :)
 
Nadia wydaje mi się ze mamy juz wszystko poza wózkiem. Wszystko juz wyprane i wyprasowane.
Brakuje mi jeszcze odpowiedniej torby do szpitala. Musze gdzieś kupić. Moja torba po części juz jest skompletowana. Dziewczynek tez.
Jeśli masz energię i siłę to zdążysz ze wszytkim . Ja ciesze się niezmiernie ze juz wszystko mamy bo sobie tego nie wyobrażam.... teraz juz synek jest u mojej mamy mąż na wyjeździe a ja leżę przed tv dniami. Śpię jak małe dziecko co chwile jakas drzemka :)
Ja mam ciuszki poprawne i poprasowane. Łóżeczka są ale do odmalowania. 15 lipca mamy ślub cywilny więc wszystko krąży póki co wokół przyjęcia. Zaraz po przyjęciu przeprowadzamy się a potem będę myśleć o skompletowaniu i o wózku. Mam nadzieję że z wszystkim zdążymy na czas.
Do torby mam dopiero zakupione 2 koszule do karmienia. Szczerze sama nie wiem co jeszcze szykować

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nadia wydaje mi się ze mamy juz wszystko poza wózkiem. Wszystko juz wyprane i wyprasowane.
Brakuje mi jeszcze odpowiedniej torby do szpitala. Musze gdzieś kupić. Moja torba po części juz jest skompletowana. Dziewczynek tez.
Jeśli masz energię i siłę to zdążysz ze wszytkim . Ja ciesze się niezmiernie ze juz wszystko mamy bo sobie tego nie wyobrażam.... teraz juz synek jest u mojej mamy mąż na wyjeździe a ja leżę przed tv dniami. Śpię jak małe dziecko co chwile jakas drzemka :)
a wózek już wiecie jaki chcecie czy jeszcze się rozglądacie ??:)
 
reklama
Ja już po wizycie. Wyniki ok. Szyjka ok. I dziewczyny równo rosną. Mam się oszczędzać i rosnąć tzn. dziewczyny. Kolejna wizyta za 3 tygodnie, a ja pewnie po tygodniu będę fiksować. Mam zrobić 3 prenatalne ale podobno płatne. Robiła któraś z Was na NFZ? Niby dostałam skierowanie ale lekarz pesymistycznie powiedział, że raczej będę musiała zapłacić.
 
Do góry