reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Suelen wszystkiego najlepszego dla synka i faktycznie piekny prezent-moja 2 dni wczesniej ale juz nie bylo co czekac bo i tak po termine byla-wczoraj już nie dałam rady pisać....
Bulkaasia a kiedy robi się ten test i co on daje bo nie kojarzę tej nazwy i jest płatny?

Wczoraj wskoczyłam na 20 tydzień-czyli połowa już za mna:biggrin2:
A jutro po szczepieniu Wiktorii jadę z Tomkiem do gina- ciekawe czy znowu zrobi mi usg-na pierwszej wizycie nie miałam bo troszkę się spóźniłam :oops:
Bardzo chce poznać płeć i wydaje mi się że dlatego tak chętnie jezdzi bo z Wika to nawet do poczekalni że mna nie wszedł a tu to nawet na prenatalne chce jechać(15.03) a w tym dniu jest w pracy-to powiedział że może uda mu się zamienić-a ja mu nawet o tym nie wspomniałam:-D
 
Dzień dobry!!!
Dziś piątek, ostatni dzień w pracy i weekend :)

Nadia1190 jeszcze czekam na wyniki ale robiąc ten test płeć się poznaje. Ja wiem z usg, że będą dziewczyny :D

Anita nifty to genetyczny, nieinwazyjny test prenatalny wykonywany z krwi. W 12-13tc robi się test pappa itp ale on nie jest dokładny dla ciąży mnogiej. Jest on dość drogi w pl ale w uk robią go za darmo u kobiet w ciąży bliźniaczej.
 
Anita7891 gdybyś chciała więcej się dowiedzieć o tych testach, to wejdź na stronę www.mamaginekolog.pl i przeczytaj tekst zatytułowany "NIPT - czyli badanie wolnego płodowego DNA z krwi matki".
Te badania są o wiele bardziej dokładne niż stosowany powszechnie (bezpłatnie chyba po 35 rż) test PAPPA, który jest tylko statystyką. Te badania określają ryzyko zazwyczaj dla więcej niż 3-ch triosomi i dla innych możliwych zaburzeń genetycznych. Poznaje się też płeć. Polecam przeczytanie tekstu.
 
Ja robiłam nifty. Przy ciąży bliźniaczej nie jest aż tak dokładny jak przy pojedynczej. Wyklucza ryzyko najpoważniejszych wad trisomi. Nie da 100% procent pewności że żadne wady nie występują. Nie daje również informacji o płci w przypadku bliźniąt. Ja na wyniku nie miałam tej informacji. Są tylko w stanie określić czy jest szansa że któreś z dzieci będzie chłopcem. Nie określa precyzyjnie że np będzie chłopiec i dziewczynka. Mi tylko pani przez telefon udzieliła informacji ze chłopca w wynikach nie widzi Badanie robiłam w genomedzie a to do nich wysyłają próbki inne laboratoria.
 
Hej kobitki dziekuje za info-dobrze że jest to forum-można się sporo dowiedzieć;)
Ja sobie leżę-bo muszę:(. Byliśmy na wizycie i chyba parka-ale pewności dalej nie miała. Brzuch mi się strasznie teraz napina w wybranych miejscach-wydaje mi się że robią fikolki:)
Szyjka była ok ale jak zrobiła usg szyjki to okazało się że łożysko jest nad nią-może się podniesie na przodujace a może nie:(
No i teraz mam leżeć i się oszczędzać, a tak się cieszyłam że wiosna już bliżej-już spacery wprowadzalam a tu lipa:( Dzisiaj jak chodziłam to mnie bolało w podbrzuszu-kroczu i ciągnęło w dolo_O
W środę mam prenatalne to więcej się dowiem i może już będę pewna płci maluszków :)
Trzymajcię się i miłego wieczoru życzę
 
Hej kobitki dziekuje za info-dobrze że jest to forum-można się sporo dowiedzieć;)
Ja sobie leżę-bo muszę:(. Byliśmy na wizycie i chyba parka-ale pewności dalej nie miała. Brzuch mi się strasznie teraz napina w wybranych miejscach-wydaje mi się że robią fikolki:)
Szyjka była ok ale jak zrobiła usg szyjki to okazało się że łożysko jest nad nią-może się podniesie na przodujace a może nie:(
No i teraz mam leżeć i się oszczędzać, a tak się cieszyłam że wiosna już bliżej-już spacery wprowadzalam a tu lipa:( Dzisiaj jak chodziłam to mnie bolało w podbrzuszu-kroczu i ciągnęło w dolo_O
W środę mam prenatalne to więcej się dowiem i może już będę pewna płci maluszków :)
Trzymajcię się i miłego wieczoru życzę
Anita leż sobie i odpoczywaj,a na spacery jeszcze przyjdzie pora, dopiero wiosna idzie :) mnie też tak ciagnie w dół,ale moj lekarz mówi że to normalne,ewentualnie no spe kazal mi brać, daj znać jak po prenatalnych,3 mam kciuki za was
:)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry