reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Sikorkaaa mam 2o 2k :) ale sam fakt że bliźniaki to strach :p byłam niby w środę na prenatalnym usg niby kości nosowe są i prxeziarnistosc karkowa Te dobra ok 1.3 .. ale trochę mnie doktor nastraszyl że różnie może być.
Puki co to teraz mi zaladek doskwiera a na początku ciąży miałam okres że bym jadła i jadła później odrzucilo mi słodkie a w chwili obecnej odpukac nie czuje się wogole w ciąży , może tylko bardziej zmęczona jestem :/ ale mój stan psychiczny na początku był fatalny więc dobrze że mnie objawy minely
 
reklama
Malinowa mam 4,5 letnia corke jeszcze. Chcielismy brata lub siostrę a pierwsze bliznieta w rodzinie. Troche czasu mi zajęło zanim wyszlam z szoku i przestałam plakac :) teraz nie wyobrazam sobie aby bylo inaczej. Maluchy mają 4 miesiace i bywa już fajniej. Noce wstaje tylko ok 2/3 i 7/8 takze da się żyć. Latwo nie jest ale chyba nastawialam się na to że bedzie jeszcze gorzej. Ale szczeeze to juz bym chciala aby mialy jakies 3lata chociaz. :) ogolnie przetrwactrzeba pierwsze trzy miesiace. Moje miały kolki takze byla tragedia. Teraz już się śmieją, reagują także fajnie.no jeśli ktos jest z dziecmisam w ciągu dnia leżaki bujaczki obowiązkowo polecam. Dwoch ba ręce na raz się nie da...

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Malinowa witaj wsrodnas 3w1 :) u nas tez 2o2k. A termin masz w imieniny mojego meza. Kiedy idziesz na genetyczne?

Nam sie zamazylo drugie dziecko i bummmm blizniaki. Ja przezylam taki szok, ze nie da sie opisac, wlacznie ze zwymiotowaniem w gabinecie i nie wiem jak wyszlam z gabinetu :/ ale juz jest ok :)





 
Ksmiladon no to miałaś troszku gorzej bo jednak starsze też wymaga opieki i uwagi mamusi :)
Na początku też się nie nastawiam na blogie życie z blizniakami jak to na zdjęciach, ale damy sobie radę z mężem.. są i dziadkowie jakoś to będzie . Oby tylko byly zdrowe reszta jakoś pójdzie;)
Powiedz mi w którym tygodniu urodziłas?? I jak się wogole czułas?:) wybacz za pytania wiem , że masz maluszki a ja zajmuję czas:)
 
Suelen a Ty kiedy masz termin ?? ;)
Słuchaj byłam niby na tych badaniach w 12 tyg co się robi dokładne usg sprawdza nosek i karczek i serce i przepływy. Narazie wszystko dobrze mają coś ok. 5,3 cm. Noi miałam w pakiecie też ten test podwójny coś takiego ale chyba zaczynam żałować , że go zrobiłam bo wyniki na blizniakach mają jakieś 69% a i tak zazwyczaj wychodzą zanizone:/ wyjdą źle to będę się tylko denerwować :( a wy robiliście coś takiego??
 
U mnie też na początku było ciężko, bo lekarze nie mogli stwierdzić czy jest przegroda między dziećmi, obstawiali że będzie jednokosmówkowa jednoowodniowa i lekarz nas strasznie nastraszył, że od 26 tygodnia do końca będe musiała leżeć w szpitalu i że jest to najbardziej ryzykowna ciąża,wiele komplikacji,byliśmy załamani,skierował nas do innego specjalisty, który miał lepszy sprzęt i z okazało się że jest dwuowodniowa,odetchnęliśmy z ulgą, nie wiem jak dla was ale dla mnie każda wizyta u lekarza jest bardzo stresująca, serce chce mi wyskoczyć, ja teraz jestem w 20 tygodniu, każdy mi się pyta czy czuję ruchy dzieci, coś tam czuję jak się wiercą, ale takich kopniaków nie czuję, czy to możliwe że dlatego że mam łożysko na przedniej ścianie??? Bo tak mi położna powiedziała
 
Sikorkaaa myślę że tak.. czytalam właśnie gdzieś że jeśli jest łożysko na przodzie to ono jakby wyglusza te kopniaki no nie wiem, ale mi lekarz powiedział że też mam.łożysko z przodu
 
Hej dziewczyny ja jestem w 28 tyg 2o2k chłopczyk i dziewczynka. Lekkie pukanie zaczęłam czuć w 22 tyg ale tylko córci. Synek głębiej się schował i ma łożysko na przedniej ścianie tak od 2 tyg już czuję konkretnie oboje. Choć mówię że są leniwe bo tylko rano i wieczorem się kręcą czasem to się martwię czy wszystko ok.
O tym że będą bliźniaki dowiedziałam się w 12 tyg tak się chowaly że nawet lekarz nie widział doznałam szoku jak powiedział że dwójka a była mowa tylko o jednym ale teraz jestem happy.
Mi.brzuch wybilo dopiero w 24 tyg pozdrawiam

 
Ja termin mam na 14 czerwca :)

Ja nie robiłam testu pappa właśnie dlatego, że lekarz mówił, że przy bliźniakach jest niemiarodajny.

Niestety, ale ja jeszcze ruchów nie czuję :( jakieś leniwe te moje dzieciaczki. A wiecie, że ja nie wiem gdzie mam łożysko.
 
reklama
Do góry