reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@margaret870 ja daje ten zwykły chyba pronutra czy jakoś tak ;)

@eliame to widzę ze jesteś kolejna osoba z trzecią caza bliźniacza ;) młody miał chodzić do żłobka ale on się totalnie nie nadaje. Od stycznia pójdzie do przedszkola, a bliźniaki od lutego/marca do żłobka i wtedy sobie odpoczne[emoji14]

@papagena mi też na ostatnim usg wyliczył ze maluchy mniejsze niż na przed ostatnim usg - i co najciekawsze cały czas było ze Eli jest większa od Jerego i ze ma ok 2400, a wyszło odwrotnie - prawda Elizka miała 2360 ale jeremi miał 2560 - a wczoraj miały już 3080 i 3310 :) wiec waga z usg się aż tak nie martw :) a do 1 juz naprawdę niedługo więc na pewno dotrzymasz :)
Ja też jestem 3 ciąża i blizniacza i tez mam zamiar do żłobka oddac od września 2017. Będą miały 9-10 mcy. Na początku na 3-4godz aby później po powrócie do pracy nie doznały szoku. Ja będę je odprowadzać ok 9 a maz odbieral ok 15. :) jakoś będziemy musieli dac radę bo nie wyobrażam sobie siebie jako kury domowej. Plany sa piękne. Ciekawe co z nich wyjdzie. :) pewnie lipa. Ale pomarzyć mozna :)

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też zapisałam do żłobka z myślą o terminie wrzesień 2017, zapisałam do publicznych i są na 400 miejscu ;) na ok 150. Także zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja nigdy kurą domową nie chciałam być ale jak patrze na moich malców to mogłabym do pracy nie wracać :)
 
Ja czym dalej jestem w ciąży bliźniaczej, tym bardziej doceniam jakie nam się szczęście przytrafiło. Zresztą mam przeczucie, że to może nie być moja ostatnia ciąża ;). Jedyne co mnie od niej może odwieść to kolejne cc.
Ja również planuję po 8-10 miesiącu bliźniaków wysłać do żłobka, tak przynajmniej zawsze robiłam. Z doświadczenia wiem, że na państwowy nie mam co liczyć, ewentualnie na drugi rok się dostaniemy. Na szczęście mamy sprawdzony żłobek i cudowną Panią Lidkę, która zajmuje się brzdącami i bez wyrzutów sumienia oddam jej kolejne dzieci.

U mnie 13 tydzień, a mi brzuch okropnie wywaliło. Zastanawiam jak się będę czuła mając w obwodzie 120cm. Porównanie do wieloryba będzie w pełni uzasadnione :)
 
To jest najwspanialsze co mogło Nam się przytrafić!!! Ja zawsze marzyłam jako dziecko i siostrze blizniaczce a teraz podaruje to swoim dzieciom :)
Hmm... tez bym chciała mieć jeszcze dziecko tylko jakoś dziwne mam przeczucie, ze kolejna ciąża to również by była blizniacza albo co lepiej moze trojaczki!!!! :szok:
 
Witam wszystkie dziewczyny na forum, jestem w 7 tygodniu ciaży, w 6 tygodniu dowiedzieliśmy się że jesteśmy w ciąży bliźniaczej... to był szok... chyba do dziś dochodzimy do siebie po tej informacji :-) to moja druga ciąża, mamy 5,5 letnia córkę... sa tu mamy z terminem na luty??? Pierwszy poród zakończył się cc, boję się że teraz będą mnie zmuszać do porodu sn... któraś z Was jest w takiej sytuacji, jak to u Was było??
 
Witam wszystkie dziewczyny na forum, jestem w 7 tygodniu ciaży, w 6 tygodniu dowiedzieliśmy się że jesteśmy w ciąży bliźniaczej... to był szok... chyba do dziś dochodzimy do siebie po tej informacji :-) to moja druga ciąża, mamy 5,5 letnia córkę... sa tu mamy z terminem na luty??? Pierwszy poród zakończył się cc, boję się że teraz będą mnie zmuszać do porodu sn... któraś z Was jest w takiej sytuacji, jak to u Was było??


Witaj Emma :) cc i sn zależą przede wszystkim od rodzaju ciązy- od jej kosmówkowatości. Ja mam ciążę jednokosmówkową i z góry jest przesądzone w tym przypadku cc. Jeżeli dwukosmówkowa i dwuowodniowa to wiem, że jest taka szansa żeby rodzić sn. Ja mam termin na listpad tylko, że to był tremin wyznaczony jak jeszcze nie było wiadomo, że to ciąża bliźniacza, więc spodziewamy się raczej połowy października ;)
 
Witam wszystkie dziewczyny na forum, jestem w 7 tygodniu ciaży, w 6 tygodniu dowiedzieliśmy się że jesteśmy w ciąży bliźniaczej... to był szok... chyba do dziś dochodzimy do siebie po tej informacji :-) to moja druga ciąża, mamy 5,5 letnia córkę... sa tu mamy z terminem na luty??? Pierwszy poród zakończył się cc, boję się że teraz będą mnie zmuszać do porodu sn... któraś z Was jest w takiej sytuacji, jak to u Was było??
Hej my w takim szoku byliśmy w marcu :) mamy 4 letnią córkę i teraz czekam na syna i córkę w październiku :) pierwszy poród miałam cc wiec nikt nawet nie wspomina o SN tym razem. Dochodziliśmy do siebie z ta informacja jakoś do 12 tc i usg :) teraz już się cieszymy bardzo i martwi my aby wszystko było ok. Choc póki chyba tej dwójki nie zobaczymy już na świecie to do końca nie uwierzę :)

A co do postów innych dziewczyn ja juz kolejnej ciąży nie planuję. :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
kamiladon, anitka012 witam Was serdecznie fajnie usłyszeć dziewczyny w podobnej sytuacji :-) kamiladon ja też córkę urodziłam przez cc, teraz też chcę tak urodzić, na kolejnej wizycie porozmawiam o tym z lekarzem, chciałam rodzić w prywatnej klinice, ale teraz to niemożliwe...
Kamiladon ja też najbardziej bym chciała synka i córkę :-) moja ciąża też jest dwujajowa :-)
Anitka12 ja mam termin na 13.02 ale lekarz mówi że raczej trzeba się nastawić na 37-38 tydzień...czyli połowa stycznia...
 
reklama
Witam wszystkie dziewczyny na forum, jestem w 7 tygodniu ciaży, w 6 tygodniu dowiedzieliśmy się że jesteśmy w ciąży bliźniaczej... to był szok... chyba do dziś dochodzimy do siebie po tej informacji :-) to moja druga ciąża, mamy 5,5 letnia córkę... sa tu mamy z terminem na luty??? Pierwszy poród zakończył się cc, boję się że teraz będą mnie zmuszać do porodu sn... któraś z Was jest w takiej sytuacji, jak to u Was było??

Ja jestem w 3 ciąży i dowiedziałam się dopiero w 12 tygodniu, że będą bliźniaki. Nie śpieszyło mi się z USG. Inne badania wyszły dobrze. Czułam się źle i wszyscy mówili, że to na dziewczynkę. Jeszcze z szoku nie wyszłam. Najgorsze ze kupiliśmy mieszkanie a ono zrobi się od razu na styk. Przeraża mnie nawał zmian: zmiana samochodu, czy nawet wózka- myślałam, że będzie po starszych synach a tu niespodzianka. Wszystko razy dwa. Dzieci już nie planuje. Śmieje się do znajomych, że nasza fabryka po porodzie się zamyka. :)
 
Do góry