reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Jup,Ewe wspolczuje skracajacej sie szyjki.U mnie narazie sie trzyma 40mm,zobaczymy ile we wtorek bedzie miec szyjka.
U mnie dziewczynki leza po lewej i po prawej stronie,ale przewaznie tylko po lewej i na srodku czuje kopniaki,po prawej stronie tak roznie,ale lekarka robiac usg w 24t 4d po kopnieciu dziecka spytala mnie,ktore wlasnie kopie mowie "po lewej",a ona na to nie prosze pani "to byl kopniak od dziecka po prawej stronie.
Co do wagi,u mnie z obliczen sa rozne wartosci wagowe podane z usg,chyba wg 5 "uczonych" i nie wiem,ktora wartoscia mam sie sugerowac.
Jestem w 28t 2d ciazy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jup będzie dobrze. Zobaczysz że dotrzymasz dzieciaczki do bezpiecznego tygodnia (u mnie lekarz twierdzi ze min dla dzieci to 34tc).Lez spokojnie i odpoczywaj.
Dominika co do wagi dzieci czasami mi się wydaje ze to tak niedokładne pomiary ze szok. U mnie raz byla waga 1250g i 1540 a za tydzień obaj chłopcy zmienili ułożenie na głowkowe i waga wyszła 1679g i 1804g. I bądź tu człowieku mądry:)
 
Dziewczyny jeśli chodzi o długość szyjki to nie ma co się licytować bo ja np. w 31 tc na usg i badaniu gin miałam ok. 40mm a tydzień później po lekko napinającym się ale w miarę regularnie brzuchu podjechałam na IP żeby mi na wszelki wypadek KTG zrobili a tu niespodzianka i 15 mm i na 1,5 cm drzwi otwarte no i przez następne 2 tygodnie do dnia porodu leżałam sobie plackiem w szpitalu :(
To jest ciążą bliźniacza więc jeśli tylko cokolwiek się dzieje to leżeć leżeć i jeszcze raz leżeć. Według mojego gin bezpieczny tydzień to 30 ale nie ma jak 34 wtedy dzieci już same mają szansę oddychać bez wspomagania i żadnych leków oczywiście pod kontrolą w szpitalu minimum tydzień lub dwa muszą zostać.
No i jeśli chodzi o wagę to na końcowym etapie dzieci bardzo szybko przybierają, więc nic może nie być dziwnego w takiej różnicy pomiarów na przełomie tygodnia.
Życzę szczęśliwego finału.
 
Dziewczyny, wszystkie juz jestescie w wysokiej ciazy a szyjka powyzej 25mm to dluga szyjka. Ale gadzam sie z gosia- z tym to nie ma reguly. U mnie tez cala ciaze szyjka dluga na 35mm, w 31tc na badaniu wszystko super. Wracalam do domu po tych dolach na naszych drogach i mnie taki bol zlapal, ze od razu wracalam na IP. I co? Szyjka z 35mm na 15mm i przykaz lezenia. Tylko do WC i na prysznic. Ale i tak dotrwalam do 37tc wiec reguly nie ma. Grunt to sie oszczedzac.

Co do kg w ciazy. JA bylam na diecie cukrzycowej, przytylam tylko 12kg wiec optymalnie. To nie jest tak, ze dzieci potrzebuja, zeby matka sie spaspa o 20kg! Bo w dzieci idzie jakies 5-6kg. Do tego lozysko i wody ale tluszczu nie trzeba sobie dorzucac bo kregoslup i tak obciazony. TAk wiec trzeba jesc rozsadnie i uwazac, zeb potem placzu nie bylo, ze rozstepy, ze brzuch nie taki jak przed ciaza.
Pamietajcie, ze najwiecej tyje sie pod koniec ciazy czyli od ok 34tc.
 
Jjka jeszcze co do kg. Właśnie bylam ostatnio w szoku bo 3.5 kg w 3 tyg. A przedostatnio ok 1-1.5 kg. Jem tak samo. Zero slodyczy.Chyba muszę mniej np.chleba...
 
jup - ja niby mogłam wstawać do ubikacji i pod prysznic ale pomimo, że jedno i drugie miałam w sali to po takiej wyprawie brzuch jak kamień, czasem męża odprowadziłam na korytarz ale co za przyjemność brzuch znów jak kamień a na dodatek wszędzie musiałam przez dwa tygodnie targać ze sobą kroplówkę z magnezem zdejmowali mi ją tylko na prysznic :(
Mój lekarz miał plan do 35 / 36 mnie wytrzymać ale po akcji z krwotokiem w 14 tc kazał mi się w 31 zacząć cieszyć, z tą kroplówką to może jeszcze ze dwa tygodnie by mnie utrzymali ale jak młody w nocy z pozycji poprzecznej na główkową się przestawił zawęziły mu się zapisy serducha to na test oxy mnie wysłali mówiąc że jak nic się nie wydarzy to wieczorem nad cc się będziemy zastanawiać ale jak o 12 podłączyli mi test zadzwoniłam po męża bo skurcze się ostro nasiliły to nie zdążył dojechać z pracy bo o 12.50 urodził się Domi a o 12.53 Kami, mężuś przyjechał o 13 :(
 
Jeśli chodzi o dietę ja łącznie w szpitalu przeleżałam około 2 miesięcy w związku z cholestazą i cukrzycą miałam dietę wątrobowo - cukrzycową od 6 miesiąca i co za tym idzie przytyłam 8kg a w dniu porodu schudłam 14,5 :)
 
Jeśli chodzi o dietę ja łącznie w szpitalu przeleżałam około 2 miesięcy w związku z cholestazą i cukrzycą miałam dietę wątrobowo - cukrzycową od 6 miesiąca i co za tym idzie przytyłam 8kg a w dniu porodu schudłam 14,5 :)

O kurcze, to b. restrykcyjna dieta. Ale jak mus to mus.
 
reklama
Do góry