reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Olusia witamy.
Moje dziewczyny obie leżą głowami do dołu gotowe do wyjścia :) jedna mam wrażenie, rusz się non stop. Druga gardzo rzadko aż jest za spokojna i trochę mnie to czasem niepokoi, ale na badaniach wszystko niby ok. Może za dużo leze na jednym boku bo już nawet takie pomysły mi do głowy przychodzą. Ruchów lekarzk mi liczyc nie kazał. A ile ich powinno być? Pewnie reguły nie ma.
 
Ania ja jestem chwile przed tobą bo 34 tydzień z miekka szyjka 25mm. Wczesniej czyli w 31 miałam 33mm i lekarz nakazał się oszczedzac czyli leżeć bo to mają często na myśli. Takze uwazaj na siebie i wszystko będzie ok. Tylko ciężko tak leżeć jak tyle dokoła do przygotowania i zrobienia :-(
 
mialam usg przed chwila. waga zaczela sie roznic, nie wiem czy sie mam martwic czy nie... jak wczesniej wazyly prawie tak samo, to teraz jedno wazy 1940, a drugie 1740... mało jakos.

co do sterydów - u nas wszystkim podwójnym, cukrzycowym, wątrobowym i ogólnie zagrożonym podają profilaktycznie ok 30 -32 tyg.
a ruchy liczy se do 10 w pojedynczej ciąży do 20 w podwójnej przez godzinę 3x dziennie.
 
mi lekarz mówił ze jak nic się nie dzieje to sterydy dają w 30-32, a jak jest coś na rzeczy, to po 26. przed się podobno nie podaje, bo mogą niezadziałac. Ale są różne przypadki, np w zeszłym tyg była dziewczyna w 24, którą lekarz wysłał własnie na sterydy profilaktycznie,tu stwierdzili ze to za wcześnie i chcieli ja odesłać, ale mimo tego podali, bo po badaniu okazało się, ze jej się szyjka skróciła.

ja tez nie muszę liczyć, bo jest ich b.duzo. Ale każą w kartę wpisywać "pond 20", ale ja jestem w szpitalu, wiec....
 
reklama
Do góry