reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Tez tak mialam niestety. Zobaczymy na kogo teraz trafie oczywisxie decyzji o amnio nie zmienie. Na dniach bede miala wyniki harmony wiec dokladnie tak samo jak amnio...no chhba ze zrobiliby w szpitalu pelen kariotyp itp ale na wyniki czeka sie 4-5 tygodni ta poprzednia lekarka popieprzona jakas bo teraz na usg bedzie prawie 26tydzien... dodajac 5 tygodni na wyniki amnio to 31 tc i ona gada o usuwaniu ciazy ?! Idiotka jakas...czekalismy z mezem 6 lat na te dzieci wiec zadna wada genetyczna nie spowoduje u mnie zmiany decyzji i tak i tak urodze dziewczynki, wazne dla mnie tylko zeby wada nie byla smiertelna jakos sobe damy rade. Najwazniejsze ze dziewczynki nie maja zadnych anomaliow w narzadach i budoiwe ciala no oprocz mniejszej bo ma niby krotkie nozki ja sobie tlumacze to ze po prostu bedzie malutka ! Druga ma nozki 4mm dluzsze i nikt nie wspomnial ani slowem ze z nia moze byc cos nie tak.

Najwieej casu czekiwanie na wyniki krwii bo debile nie pszcza do domu bez wynikow krwi ja ostatnio przez to musialam dzien dluzej w szpitalu zostac bo zaden baran nie zrobil mi badania krwii jak mnie przyjmowali na oddzial...lezalam 3 dni i nikt krwii nie zrobil.

Dzisiejsza wizyta u poloznej tez pozostawiala wiele do zyczenia ale stwierdzialam ze sie denerwowac nie bede i dla mnie polozna to nie lekarz wiec mam na nie znieczulice. Chodze tylko na cisnienie i na sprawdzenie moczu.
Jedynie lekarz z gp zaskoczyl mnie bo przyjeli mnie na emergency w ciagu 30 minut i nawet antybiotyk w sprayu dostalam od reki na zapalenie ucha co zwykle musze czekac na wizyte 1 dzien. Swoja droga 3 antybiotyk w ciazy...2 zapalenia oskrzeli miesiac po miesiacu w 2 i 3 miesiacu ciazy i teraz zapalenie ucha...niezly bilans
 
Ostatnia edycja:
Domo Dolores ja to wam wspolczuje na jakich wy baranow trafiacie :szok: teraz mam tego samego lekarza co poprzednio zadne moje pyt nie zostaje bez odp usg mam co ttydz jak on operuje to mam polozna od blizniat wczesniej caly czas bylam kontrolowana tyle tylko ze ze mna to wszytsko bylo ok tylko dzieci rozrabialy co do usunieci ak mi na poczatki ta procedure wyjasnili to prawie zjechalam z fotela nie to ze nie wiem o co chodzi widzilam to ale tak w siebie to jakos mi nie pasowalao Domi a maja duzo miejsc na ncui bo ja tez mialam rodzic w szpitalu 3 referencji a wyladowalam w 2 referencji bo trojaczki sie urodzily dzien wczesniej I jezdzilam do chlopakow 50 mil w jedna strone teraz juz wiem mniej wiecej kiedy bedzie rozwiozanie ciazy jezeli bedzie wszytsko dobrze w 36 tyg Cannot jeszcze raz zycze ci duzo sily
 
U mnie 4 tygodnie temu panie na usg nie zauwazyly ze jedna malutka ma bardzo malo wod plodowych...a 4 dni pozniej poszlam prywatnie na usg i babka mowi ze bardzo malo wod jest ze mam dzowni do gp i brac zwolnienie do konca ciazy ze laski mi nie robi ze wypisze mi sicknote ... i w ciagu 3 tygodni przez lezenie w lozku plackiem i przyjmowanie duzych ilosci plynow wody plodowe uzupelnily sie , fakt faktem lozysko dalej nie dokonca wydolne przez moje wczesniejsze problemy z cisnieniem i z tym nic nie zrobimyno i przez to przeplywy tez nie sa?idealne no ale babeczka mowi ze nie sa zle ze dalej sa na akceptowalnym poziomie i mam lezec i odpoczywac. Troszke lipne pieniazki naL4 ale dla dziewczynek wszystko.

Mama lekarzemowia ze dla moich dziewczynek bedzie miejsce na oddziale oni maja dosc duzy ten oddzial i ostatnimi czasy tak duzo dzieci sie wbrew pozorom nie rodzi bo jak lezalam w szpitalu to przez 3 dni urodziloa sie 4 dzieci. U mnie ten problem ze nie wiem kiedy bede rodzic... we srode sie okaze kiedy nasteone usg czy za 2 tygonie czy za tydzien i umnie decyzja o porodzie bedzie podejmowana po kazdym usg , wszystko zalezne jak kruszynki beda rosnac.
 
Ostatnia edycja:
Domi ja tez maialm bardzo zle przeplywy tyle tylko ze u mnie pepowina byla zle przyczepiona I czekali tylko zeby dzieci osiagnely 1 kg wiekszy mial 92 % a mniejszy 85% na przezycie a oni zrobili im psikusa bo Max wazyl 1450 Olus mniej ja to woglle nie chodze do gp do poloznej cisnianie to sobie sama zmieze krew pobieraja mi w szpitalu wiec dla mnie strata czasu Domi życze ci zeby lekarze podjeli madra decyzje o zakonczeniu ciazy zeby dziewczynki mialay jak najwieksze szanse ja juz od 20 tyg jak tylko zaczelo sie zle dziac za kazdym razem szlam do szpitala na usg ze spakowana torba bo tez wszytsko zlaezalo od usg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja xisnienie tez dzienie mierze ale lekarz kaze mi chodzc do gp zeby mocz jeszcze sprawdzac. Ja 2xdziennie labetalol 200mg biore. U mnie wage u mniejszej kruszynki wlaznie zaniza dlugosc kosi udowej... wiec tez malenkie moga byc wieksze ! Nie ukrywam ze na to tez licze
 
dzis o godz 12.00 przyszedl na swiat moj synek Stas, a o 12.01 moj drugi synek Antos.Chlopcy zdrowi i sliczni.$tas waga 2800, Antos 2700. :-)
 
reklama
Kpe gratulacje ladna waga chlopcow.
Mama ja poki co torby nie pakuje nie zamierzam rodzic przez 30 tygodniem ! Torbe dla siebie mam zamiar paowac w okolicach 28tc a dla maluchow okaze sie jezzcze, wkoncu musze sie niedlugl za?pranie ciuszkow wziasc.
 
Do góry