reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Marczitka- bardzo dobrze, że leżysz. No i że masz opiekę. Ja też powinnam więcej leżeć, ale przy dwójce maluchów jest to chyba nierealne.

Rila- grunt, żeby z maluchami było oki to wyleżysz nawet te kilka tygodni

Edytka- mi w szpitalu kazali brać Chela mag b6. I biorę do tej pory. Nie wiem czy pomaga, ale lekarka mi kazała.
 
reklama
Witam,
Skurcze moje mi przeszły brzuszek tylko czasem boli ale widze po wpisach ze twardnienie brzucha to norma.
Magnez na mnie chyba juz nie dziala bo od poczatku ciazy biore codziennie 2xno-spa i 2x po 2 tabletki magnezu bo tak mi Ginekolog zaleciła.
 
Witam wszystkie szczesciary czyli Mamusie bliźniąt :-)

Widze, ze Wy już zaawansowane jestescie, ja dopiero kończę 1. trymestr. Ciaza daje mi popalic, właśnie jestem w szpitalu gdzie mnie stawiali na nogi po kilku tygodniach ciągłego wymiotowania i leczenia bez sił w łóżku. No ale dzieciaczki ok, a to najważniejsze.

Mam do Was pytanie - czy robilyscie, ew. czy lekarze zlecali test Pappa.
Moja jedna lekarka bardzo namawia (mam 35 lat), a druga mówi, ze w ciazy blizniaczej sie NIE robi, jest niemiarodajny i tylko zamieszanie z tego.
Zglupialam więc.


Bede bardzo wdzięczna za odpowiedzi,

Trzymajcie sie ciepło i w trojpakach do terminów!
 
Ja miałam robiony test bo moja Ginekolog powiedziała ze przy bliźniakach jest wskazanie na zrobienie badań i mimo ze mam 23 lata to obowiązkowo robiłam.
 
Czesć Madison Co do testu Papp-a to wiem, ze robi się go po zakończeniu 35 lat i to bez róznicy czy ciąża pojedyńcza czy bliźniacza. Bo wtedy występują cześciej choroby genetyczne jak zespoły downa i Turnera. To od Ciebie zależy czy zrobisz sobie to badanie. Nie jest inwazyjne badanie, bo to z krwi, możesz sobie zrobić będziesz spokojniejsza :tak:
Kaśka90 nie wiem czemu kazała ci robić badanie skoro ty masz 20 pare lat:eek:.
 
Hmm No to wiem czemu mnie na nie skierowała... Może to że zapłaciłam za nie 400 zł. Ale wszystko w porządku badanie było i czasu się nie cofnie:)
 
Dziękuje dziewczyny za info.

Katherine - dziękuje za obszerne wytłumaczenie, teorie jednak znam, ale właśnie zupełnie pogubilam sie przy tak rożnych, równie silnych zaleceniach lekarek, oni bardzo dobre, z długim doświadczeniem prowadzenie ciaz i pracy w szpitalach,
Np. tego nowego, bajecznie drogiego testu NIFTY, także z krwi, nie robi sie w przypadku blizniakow.

Zastawia mnie to czy któraś z Was sie spotkała z tym, ze lekarz mimo wieku mówił, żeby nie robić. Albo miała problem z późniejsza interpretacja wyników, bo tych straszy mnie jedna lekarka, ze to u mnie nie będzie miarodajne i sie zacznie stres.


Kaska - no wlamie w ostatnich latach coraz wiecej lekarzy prywatnych zleca to badanie także przed 35 rz, Może to i kwestia tego, ze to niezły biznes jest.
Grunt, ze Tobie badanie przyniosło spokój :-)
 
reklama
U mnie jest nie wesolo:( okazuje sie ze dzieci sa za male i klinika w Krakowie przez to nie chce mnie przyjac:(:( w tym szpitalu mam zostac jakies 2tyg i moze pozniej przejmie nas Krakow. Boje sie okropnie:( mam bezwzgledny zakaz wstawania:( a pozycja w ktorej leze gdzie nogi sa wyzej od glowy nie jest dla mnie wygodna. Dostalam jeszcze teraz relanium na uspokojennie.
Dziekuje wam wszystkim za wsparcie!
 
Do góry