reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kurcze ja tez sie boje jak to bedzie z tym karmieniem,przy jednym dziecku mi mało suty nie odpadły,wyłam z bólu,a co dopiero przy dwójce...no chyba,że będą umiały ładnie ssać i obejdzie sie bez bólu..
 
reklama
Gotadora - nie będę ukrywać, mieli taki moment, że wisieli mi na cycku prawie cały czas. Było to koło 3 tygodnia i trwało z dobry tydzień. Próbowałam wtedy dokarmiać ich mm, ale jakoś im nie smakowało i większość zjadał zlew. Miałam takie szczęśćie że akurat była u nas teściowa i zajmowała się wszystkimi rzeczami domowymi, a ja tylko maluchami. Ale czasem próbuje im dać moje mleko z butelki i masakra - potem tyle mycia i wyparzania. Dla mnie cycek to duża wygoda - w każdym momencie mogę nakarmić Kluchy. Mi przykład dała Sylha - że się da. Bo niestety słyszłam od wielu, że się nie da, że ciężko, że się nie będą najadać. Gów..o prawda. Da się i spokojnie się najadają :-)
Trzymam za Was kciukasy i za pełne mleczarnie :-)
 
Ale tutaj pustki ostatnio... Mam nadzieję, że wszystkie trójpaczki czują się dobrze :) Gotadora jak się trzymasz? Mam nadzieję, że czekasz dzielnie do wyznaczonego terminu cc :)
Rachel a jak Ty się czujesz? Odzywajcie się dziewczyny żeby dodawać otuchy, że można ładnie utrzymać się w trójpaku :)
Ja mam dzisiaj wizytę kontrolną mojej szyjki... Mam nadzieję, że usłyszę dobre wiadomości i nic niepokojącego...
Pozdrawiam serdecznie!!!
 
Kasiamama tak my nadal w trójpaku jesteśmy i zamierzamy pozostać do przyszłej środy lub czwartku :-) miałam przed chwilą usg i wyszło,że mała jest mniejsza ok 2400, a mały większy ok 2600 oczywiście plus minus ok 350g, wszystko dobrze, także czekamy nadal. Ale jak sama powiedziała prawdziwą wagę poznamy po urodzeniu

pozdrawiam wszystkie :-)
 
KPe007
ja polecam hartować brodawki szorstkim ręcznikiem po każdej kąpieli, na początku boli ale potem dziecko CI brodawek nie zmasakruje. Ja mam dodatkowy problem bo mam chowające się sutki :zawstydzona/y: i były bardzo delikatna ale od kiedy traktuje ję ręcznikiem widzę poprawę + duże je drapie bo mnie siara swędzi :wściekła/y:

gotadora
idziesz na rekord :-) ja już mam dość najchętniej bym z łóżka nie wstawała eh... szkoda gadać. A jaki ładny nowy suwaczek masz ... jak odliczanie bomby zegarowej hehe waga maluchów już ładna ... jeszcze tydzień i +200-250g :) będzie co nosić.

A ja w weekend postanowiłam podpinać wszystko na ostatni guzik, powpinałam śpiworki w foteliki :-D kupiłam zapasowy krem, szczoteczkę i pastę do torby aby w razie czego nie tłumaczyć M. co ma mi zapakować... w tyg jadę po gąbkę do kąpieli... i chyba wszystko...
Mam pytanie do rozpakowanych mam używacie rogala do karmienia?? jak tak to jakiego i jak wam się sprawdza??
 
Justynia ;-) oj tam oj tam, chyba że rekordzistką w tygodniach z dolegliwościami to się zgodzę. Ale mam cały czas nadzieje,że jeszcze tydzień bobasy będą grzeczne jak do tej pory .... masz rację z pakowaniem, lepiej mieć przygotowane zawczasu
 
Zgaga mnie męczy już dzień i noc :dry: mam dość...nic mi się nie chcę, nie wyobrażam sobie co to będzie za miesiąc - a tym bardziej nie rozumiem jak ciąża może być najwspanialszym okresem w życiu kobiety :szok: to jakiś obłęd a ta 2 mnie wykończy. Idę robić obiad... nic innego mi nie pozostało
 
reklama
KPe007
Ja hartuje od początku 6tc :D ( w poprzedniej ciąży też hartowałam od 20tc a i tak mnie mała trochę zmasakrowała) czym szybciej tym lepiej, pod koniec ciąży trzeba z tym uważać bo pobudzanie piersi może to prowadzić do skurczy macicy, ale to w zaawansowanej ciąży.
No i ja tym razem do szpitala dla maluchów pakuje smoczki
:nerd: nie dam się położnym - jak będą takie ssaki jak moja mała to ja dziękuje i cyca na 30min i smoka... nadmienię że Nela jak się urodziła 8h wisiała na pustym cycku- jak zabierałam cycka darła się (nie mylić z płaczem), a w domu butla z mm i smok i było ok - i nie miałam problemów z laktacją tylko byłam książkowym przykładem laktacji po 4 dobach :-D
 
Do góry