reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Gotadora, gratulacje. Jak będziesz miała chwile to napisz co i jak. Jak było, czy dzieciaki zdrowe i jak sobie radzisz.

Witamy nowe forumowiczki. Dobrze trafiłyście, tutaj się wszystkiego dowiecie. W kupie raźniej a pojedyncze mamy o naszych problemach za bardzo pojęcia nie mają (np. spinanie się brzucha- od każdej koleżanki slysze, ze nie wie co to jest albo miała to ale na 2 tyg przed porodem. A my multi-cięzarne, mamy takie rzeczy na codzien :-D).

Napierajka, oj mi też już kręgosłup siada. Przekręcanie się z boku na bok w nocy to dla mnie logistyczne wyzwanie. A nasapie się przy tym jak lokomotywa :-D. Obwodu brzucha nie licze ale na plusie jest 7kg. Mam wrazenie, ze oprócz brzucha to mi jakoś biodra się poszerzyły i d...ę mam większą. Mam nadzieje, ze wrócę do wyjściowej formy po porodzie.

Co do samopoczucia w Iszym trymestrze, to u mnie nie było jakoś tragicznie, chociaż zapachy mnie irytowaly, wielu rzeczy nie mogłam jeść. Mialam nawet taką fazę przez 2 tyg. mogłam tylko jeść ziemnaki, placki ziemniaczane albo kopytka, nic więcej. heheh. A no i głowa mnie bolała, chociaż przed ciązą nigdy nie miałam takich kłopotów. Na samym początku, tak do 10tc bolał mnie też czasami brzuch jak na okres, ale nie miałam zadnych plamień. Lekarka mi powiedziała, ze przy ciązy mnogiej to normalka. "Przygody" to mi się zaczęły w 17tc jak trafiłam na patologie, bo miałam takie skurcze jakby porodowe (bol brzucha wychodzący z krzyza i promieniujący na nogę, nospa nie pomagala, taki bol pojawial się co parę minut). Na szczęście nie wpłynęło to na ciąze. Ale od tego czasu to już chucham i dmucham na zimne, nie przemęczam się, nie dźwigam, nie chodzę za dużo, często poleguję, generalnie nie robie nic oprócz gotowania i krótkich spacerkow.
 
Gotadora - gratulacje kochana :-) duużo zdrówka dla Waszej trójeczki :-) dotrzymałaś tak jak ja - 36+6, no i udało się z październikiem. Mam nadzieję, że mimo wcześniejszej akcji usunęli Ci tą torbiel i wszystko jest ok. Czekam na relację i oczywiście na fotki maluszków.

Jjka - miałam to samo - w pierwszym trymstrze miałam ze trzy tygodnie, że tylko pierogi, kopytka, ewentualnie naleśniki. Mąż przemycał mi mięcho w zupie jak małemu dziecku :-)
 
Gotadora GRATULACJE!!! :-) Chciałaś rodzić w październiku i się udało :-D

Witam nowe mamy :happy2:
mila widzę że mamy dużo wspólnego, też jestem w 16 tygodniu i też mam 1,5 rocznego bąbelka ;-)
kasia ja w I trymestrze czułam się bardzo kiepsko, wymiotowałam, wszystko mi śmierdziało i czułam sie bardzo słaba...

Dziewczyny polecacie coś na rozstępy? W pierwszej ciąży udało mi się ich uniknąć, ale teraz obawiam się że brzuch będzie dużo większy i może już nie być tak dobrze :baffled:
Mam jeszcze pytanie odnośnie szpitala, czy bliźniaki można rodzić w każdym? Napierajka widzę że też jesteś z Krakowa - który szpital wybrałaś?
 
gotadora, gratuluje!!!!! zdrowka dla Was i radosci z dzieci!!!

i-balon-foliowy-congratulations-22-okragly-kolorowy-wzor-w-baloniki-napis-gratulacje-1-szt.jpg
 
reklama
Do góry