reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ineska_uk nie martw się wagą dzieci. między moimi córkami podczas usg pod koniec ciąży też widać było różnicę w wadze, wiedziałam, że jedna z dziewczynek będzie większa. Jak się urodziły to się okazało, że mniejsza ważyła 2200 a większa 3100. obydwie są zdrowe i nic im nie dolega, także wiesz mi nie ma się czym martwić :-)różnica w wadze między nimi co prawda cały czas się utrzymuje.
 
reklama
Gotadora, ja mam cukrzyce prawie od poczatku ciazy, bo w poprzedniej tez mialam wiec od razu kazali zrobic z obciazeniem, a potem moj prof powiedzial ze to bzdura i na takim etapie ciazy nie ma to znaczenia a ja sie juz meczylam kilka miesiecy. A co to jest lejek ? To ten pessar, czy szef? Mi nic nie zalozyl ale kazal mocno sie oszczedzac zeby sie nie pogarszalo. Tez przytylam 10 kg, pewnie tylko i wylacznie przez ta cukrzyce, gdyby nie to przytylabym wiecej :)))


Ineska, zazdroszcze wagi dzieci, u mnie ta ciaza w ogole jest mlodsza niz obliczaja z miesiaczki bo mialam bardzo pozno owulacje, wiec tym sie pocieszam ale dzieci nie rosly rowno od poczatku wiec mialam rozne dodatkowe badania u super specjalistow, podobno roznica wagi na koncowym etapie ciazy nie ma znaczenia, chyba ze jest podkradanie, najgorzej jest jak roznica wystepuje wczesnie, wtedy lekarze szukaja przyczyn. Tak wiec nie martw sie ta roznica. Ja w pt dowiem sie co dalej i jak te przepywy, moze mnie juz poloza w szpitalu.

Na razie ciesze sie kazdym kolejnym dniem bez oznak porodu, moja siostra w 32 tyg juz urodzila blizniaki.
 
Dziewczyny ja leżałam z dziewczyną w szpitalu w 36 tc lekarze powiedzieli że od 32 tc mała nie rośnie i zatrzymała sie na wadze ok 2kg i szybko cc, mała urodziła się 2450 i wszystko ok, a ile dziewczyna nerwów się najadła.....

Gloriane ja maluchy przystawiam do piersi jak czasem z butli moje mleko to za mało wtedy są jeszcze fajne sutki i maluchy dojadają i ładnie śpią,
 
Gotadora, ja mam cukrzyce prawie od poczatku ciazy, bo w poprzedniej tez mialam wiec od razu kazali zrobic z obciazeniem, a potem moj prof powiedzial ze to bzdura i na takim etapie ciazy nie ma to znaczenia a ja sie juz meczylam kilka miesiecy. A co to jest lejek ? To ten pessar, czy szef? Mi nic nie zalozyl ale kazal mocno sie oszczedzac zeby sie nie pogarszalo. Tez przytylam 10 kg, pewnie tylko i wylacznie przez ta cukrzyce, gdyby nie to przytylabym wiecej :)))


Ver ten lejek to niestety nic dobrego - mały mi na szyjkę naciskał i z jednej strony zrobiło się jakby rozwarcie, ja nie wiem jak to dokładnie nazwać, ale na szczęście jest tylko z jednej strony szyjki i się nie powiększa. U nas nie zakładają niczego w ciąży bliźniaczej, nie wiem nawet czy w pojedynczej zakładają, bo mój dr powiedział,że nie ma potwierdzenia,że pessar naprawdę pomaga, także muszę tylko leżeć. Ja na razie ważę 64 kg , więc dużo nie przytyłam. No i na razie głowię się co ja mam jeść? Nie dość że miałam problem z jedzeniem, bo nie ma mi kto zakupów zrobić to teraz jeszcze muszę sobie spis zrobić co mogę kupić i zmusić się do jedzenia co niektórych rzeczy. No ale jakoś dam radę, w porównaniu do tego co już przeszłam to pikuś, a coraz bliżej do utulenia maluszków :-)
 
ja miałam założony pessar 30 tygodniu ciąży ze względu na 1,5 cm. rozwarcie, co prawda udało mi się donosić ciążę do 37/38 tydzień, ale gdy mi go wyjęli w szpitalu to się okazało, że mam 5 cm rozwarcia i w 30 minut byłam na stole i robili mi cesarkę. co do cukrzycy to też ją miałam w pierwszej ciąży i przy bliźniakach również, są tego plusy, bo trzeba trzymać dietę przez co mało się przybiera na wadze:-) .dodatkowo pod koniec ciąży miałam również podejrzenie cholestazy, co też się wiąże z dietą. Człowiek chciałby pojeść w ciąży a tu nic z tego:-)
 
Hej dziewczyny!
czytam ze u was wszystko idzie powoli do przodu:) ja w niedziele chciałam jechać na ip z powodu niewyczuwalnych ruchów ale oni nie zrobią ktg bez zatrzymania w szpitalu więc zrezygnowalam i pojechałam do teścia kuzynki. Zrobił mi usg i wszystko ok z małymi, rosną ale różnica 300g jest miedzy nimi jedna ma 1449g druga 1771g. Mniejsza z ułożenia poprzecznego przekrecila sie i obie mam glowkowo. Mimo tego bede naciskać na cc, jednak te dwie małe główki odczuwam jak gdzieś ide a potem sie poloze to podbrzusze boli:/
 
natalie, ja 2 tygodnie temu tez mialam glowkowo ulozone dzieciaczki, a wczoraj na usg okazalo sie, ze chlopina juz glowka do gory :), jedynie Czeska uparcie glowa w dol i po skosie
 
ineska ja w sobotę mam wizytę u swojej lekarki więc zobaczymy co tam małe kombinują:) no i Zobaczymy jak tam szyjka;) bynajmniej upały dają w kość, najchętniej spalabym cały dzień i tak sobie odliczam do końca
 
Witajcie:-) Podczytuję Was od jakiegos czasu i jesli mnie przyjmiecie, to chętnie do Was dołączę. Jeszcze nie bardzo odnajduję się na forum, ale mam nadzieje ze z czasem bedzie lepiej. Dzięki procedurze ICSI spodziewam sie, tak jak Wy, bliźniąt. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, ale mam tez wiele watpliwosci i pytań. Termin wg OM mam na 06/01/2014. Pozdrawiam Was wszystkie:-)
 
reklama
Jok :-) witaj! i gratuluje podwójnego szczęścia!


1. Dolorez
24 sierpień. 13 ( 10. Sierpień )
2. Ver7601
29.wrzesień.13
2. Ineska uk
04.październik. 13 ( 18.09.13 CC )
3. Nnatalie04
05.październik. 13 ( 21 września )
4. Gotadora
23.padziernik. 13 ( 09 października )
5. Raczel
24.październik. 13
6. Flis
15.listopad. 13
7 Justynia
29.listopad. 13 ( 8.grudzień.13)
8. Paolka
29.listopad. 13
9.Nik_i

10. Jjka
5. styczeń. 14
11. Jok
6.styczeń. 14
12. Napierajka
8. stycznia.14


 
Do góry