reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
nelly - bell - zapraszamy, będzie nas więcej
Małgoń - taka pomoc na pewno bardzo się przyda, będziesz mogła spokojnie zająć się dzieciaczkami. U mnie na szczęście mama blisko i tak się rwie do pomocy że najchętniej to już by chciała zajmować się dziećmi. Mam nadzieję, że zapał nie minie jej zbyt szybko.

A ja po wizycie u lekarza. Z dziećmi wszystko w porządku, rosną równo, szyjka zamknięta i trzyma się dobrze. Według ostatnich zaleceń kulgamy się do 14 stycznia czyli do następnej wizyty. Wtedy lekarz ma ustalić co dalej. Albo idę do szpitala 20 i troszke poleżę albo zjawiam się od razu na cięcie.
 
Nelly - bell witamy na forum, dobrze, że się odezwałaś bo kilka z nas jest już na finiszu, wiec za chwilę będziemy po tej drugiej stronie :)

Poziomki trzymam kciuki, żebyś jednak do szpitala trafiła w ostatniej chwili :)

anna fajnie, że Twoja mama jest blisko, pomoc rodziny b. cenna :)
Cieszę się, że po badaniach wszystko w porządku. A jaką wagę mają Twoje maluchy? Życzę Ci, żebyś trafila do szpitala max. kilka dni przed cięciem :)

Ciekawe jak Milutek po wizycie?
 
Jestem, jestem...w całości :-D:-D:-D:-D:-D

U nas wygląda sprawa tak. Dziewczynki maja teraz po 1800g z różnica ok20g miedzy sobą:) Lekarz się ciut zmartwił ze nie są już ponad normę jak to było do tej pory...ze ciąża wychodziła na tydzień starsza- kazał nam więcej jeść: często w małych ilościach:) Wiec zaraz po wizycie był kierunek-> sklep spożywczy i koszyk wypchany sokami i owocami:):-)
Zapadła decyzja o szpitalu w którym mamy się zjawić 24 stycznia. Akurat mój gin będzie po urlopie i wypoczęty hi hi:-D. Poleżymy min.tydz na patologi- porobimy wszystkie badania i dostaną dziewczynki zastrzyk na rozwój płucek:)
Także trzymajcie teraz kciuki żebyśmy jeszcze wytrzymały te 20 dni:):):-D;-):tak:



Witam nową koleżankę:)
 
Ostatnia edycja:
Małgoń - lekarz dokładnie nie mierzył ale stwierdził ze koło 3 kg, on raczej małą wagę przykłada do wagi dzieciaczków bo i tak twierdzi że usg sie myli. Za to co najważniejsze są wyrównane i nie ma dużych różnic między nimi.
Milutek23 - to dobrze że z dziewczynkami wszystko ok, a jak kupiłaś soczki i owoce to napewno i wagę nadrobią szybciutko. A kciuki oczywiście będę trzymać.
Czy myślałyście o prenumeracie jakieś gazety z poradami dla mam? Co o tym myślicie? Ja mam ochotę ale ciężko znaleźć jakąś uniwersalną z odpowiedziami na wszystkie dręczące pytania:-)
 
Anna- ja mam w domu żeby cie nie okłamać ok.40 szt gazet od koleżanki i siostry- wszystkie te o ciąży i dzieciach i powiem Ci ze nie mam zamiaru wydawać na nie pieniążki bo w co 5 piszą to samo:):) a siostra mnie uświadomiła ze jedna firma na np.dwa tytuły i wszystko się przekłada tylko w miesiącach na zmianę wiec już sobie odpuściłam. chyba lepiej sobie kupić jakis dobry poradnik a jak coś będę osobiście potrzebować przy tych naszych podwójnych szczęściach to wątpię żeby był czas szperać po gazetach- lepiej zerknąć do neta- te same newsy:):) To jest oczywiście tylko moje zdanie:)
 
Milutek, super że wyniki ok. Dziewczynki szybko podrosną mi w ciągu dwóch tygodni chłopcy zwiększyli wagę o 600g, a uwierz w szpitalu nie mam soczków i owoców, tylko wstrętną dietę. Będzie dobrze! Tak jak mówi Anna waga z usg jest +/- więc nie ma co się przywiązywać na 100%. Ja do końca tygodnia też będę miała usg, ale bardziej od wagi interesuje mnie ułożenie maluchów, z wiadomych powodów!

Anna, odnośnie czasopism, to zgadzam się z Milutek. Też dostałam od koleżanki z 40 gazet i nawet mi się nie chciało ich przeczytać, artykuły i porady się powtarzają... nie dla mnie, wolę internet! ewentualnie poradnik, ja mam Tracy Hogg, ale to o wychowaniu nie pielęgnacji. Ostatnio koleżanka przeslała mi nastepujący post Skoki rozwojowe u dziecka Wydaje się ciekawy. Poza tym mamy przecież forum doświadczonych mamuś bliźniaczków, a przecież to skarbnica wiedzy:-D

Kolorowych kochane :)
 
Małgon- w takim razie czekam z niecierpliwoscia do końca tyg. na wieści jak się maja Twoje maluszki. Szybko zleci........:-)
 
reklama
Milutek trzymam mocno kciuki żebyście wytrzymały &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Ciesze się że malutkie zdrowe. Masz jeszce jakąś wizyte przed szpitalem??

Anna gazetki były fajne 10 lat temu jak neta nie było teraz szkoda na nie kasy

Małgoń KOLOROWYCH
 
Do góry