reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Ale Wam zazdroszczę tych "parek"! (nienawidzę tego określenia! ale sama ostatnio zaczęłam mówić, że chciałabym "parkę"...).
Jak marzyłam od drugiej ciąży to bardzo chciałam drugą córkę, żeby moja starsza miała fajny kontakt z siostrą. A teraz jak mają być dwa maluchy... to najlepiej dziewczynka i chłopiec! I sama nie wiem którą opcję bym wolała - 2 dziewuszki czy 2 chłopaczków. Poczekamy, zobaczymy. :)

Miłego dnia!!!
 
Ale Wam zazdroszczę tych "parek"! (nienawidzę tego określenia! ale sama ostatnio zaczęłam mówić, że chciałabym "parkę"...).
Jak marzyłam od drugiej ciąży to bardzo chciałam drugą córkę, żeby moja starsza miała fajny kontakt z siostrą. A teraz jak mają być dwa maluchy... to najlepiej dziewczynka i chłopiec! I sama nie wiem którą opcję bym wolała - 2 dziewuszki czy 2 chłopaczków. Poczekamy, zobaczymy. :)

Miłego dnia!!!
No ja w sumie od poczatku jak dowiedzialam sie ze szczescie podwójne to mówiłam oby nie dwie dziewczynki bo mam jedna i bardzo marudna i charakterna, wolalabym 2 chlopcow ale syn przedszkolak i zaczely sie problemy z niesluchaniem i ogolnym psoceniem no i juz zdanie zmienilam 2 dziewczynki ale tak naprawde wazne aby dzieciaki zdrowe byly a czy to chloocy cxy dziewczynki malo istotne bedziemy ich rodzicami i od nas zalezy jak je wychowamy waxne ze beda kochane mimo wszystko
 
@gorzkosia7 - no jasne! To, że ktoś mówi, że woli dziewczynkę nie znaczy przecież że jak się urodzi chłopiec to będzie mniej kochany niż byłaby dziewczynka. Jesteśmy ludźmi i jakieś tam preferencje możemy mieć.
Ja przy dwójce jakby miała być ta sama płeć to sama nie wiem co bym wybrała. 3 dziewczyny to już dużo. Mój mąż marzy o synku. Póki co ma nas dwie i jeszcze psa - suka. Już się śmiałam, że jak zmajstrował dwie dziewczynki to kupimy chomika samca albo żółwia :D
 
@gorzkosia7 - no jasne! To, że ktoś mówi, że woli dziewczynkę nie znaczy przecież że jak się urodzi chłopiec to będzie mniej kochany niż byłaby dziewczynka. Jesteśmy ludźmi i jakieś tam preferencje możemy mieć.
Ja przy dwójce jakby miała być ta sama płeć to sama nie wiem co bym wybrała. 3 dziewczyny to już dużo. Mój mąż marzy o synku. Póki co ma nas dwie i jeszcze psa - suka. Już się śmiałam, że jak zmajstrował dwie dziewczynki to kupimy chomika samca albo żółwia :D

a ja mam jakas slabosc do chlopcow i pomimo ze mam dwoch to myslalam ze bedzie dwoch chlopcow albo ,,parka,, a tu dwie dziewczynki ;) jednak jest jakas rownowaga w przyrodzie ;) i bede miala mieszana grupe przedszkolna w domu:D lat 3, 2 i dziewczynki :D
 
Kochane, jakie zakupić witaminy? Jakie Wy bierzecie?
Będę bazować na Waszym doświadczeniu :)
Do tej pory brałam tylko kwas foliowy, ale w pierwszej ciąży brałam tez dha.
 
Kochane, jakie zakupić witaminy? Jakie Wy bierzecie?
Będę bazować na Waszym doświadczeniu :)
Do tej pory brałam tylko kwas foliowy, ale w pierwszej ciąży brałam tez dha.

ja w pierwszej bralam rozne od zdrowitu po prenantal duow drugiem femibion a teraz poki co doppel herz dla kobiet w ciazy i on jest z dha. Nic wiecej nie biore. Wyniki mialam zawsze dobre czegokolwiek nie bralam ;)
 
Ja z polecenia lekarza piję syrop LomaVital, w składzie ma chyba wszystkie witaminy i żelazo, plus Tardyferon na receptę z żelazem, bo mam problem z hemoglobiną od początku. No i magnez, magnez, magnez.
Jestem po wizycie. Dziewczyny zmierzone, na 33+2 tc ważą 1790 g i 1690 g. Nie za duże, ale lekarz nie wykazał zaniepokojenia. Uspokajał, że waga w normie przy bliźniakach. Ułożenie sprawdził na początku i główki były w dole obie. Ale po przebadaniu Ulki okazało się, że Agatka to akrobatka! W międzyczasie zmieniła położenie i odwróciła się główką do góry. A mama nawet nie zauważyła... już ja widzę co one wyprawiają pomiędzy wizytami :-)
Następna wizyta już za dwa tygodnie, 3.04 i myślę że już wyznaczy jakiś termin cc. Początkowo miał być tydzień przed terminem, ale dzisiaj już była mowa o dwóch tygodniach przed terminem. Aha, no i szyjka krótsza niż była, więc mam odpoczywać. Oby dotrwać :-)

gann3e3kvq0ypbav.png
 
reklama
Do góry