reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Marti92 @Alina1987 @Necia0
U mnie dalej tez ciężko z tym karmieniem, @Marti92 nawet nie wiesz ile bym dała by mieć tak jak ty, żeby mleko to mi aż tryskało.
U mnie sytuacja wygląda obecnie tak, że Stefan pije mleko z piersi przez nakładkę na sutek+ mm bo wciąż mam malutko pokarmu, a Pola pije odciągnięte laktatorem + mm (nie umie nawet chwycić tej nakładki na sutek...).
W ciazy tyle się naczytałam o tym kp, że myślałam, że jak są chęci to przystawiam do cycka i gotowe, a tu wcale okazuje się nie być kolorowo... Pobudzam piersi laktatorem ok. 5-6 razy na dobę (chcialabym co 3h ale nie wyrabiam się z opieką żeby udawalo się tak często)+ pije **********, Karmi itp i jednorazowo odciągam jedynie 50ml :-(

Jestem dopiero 5dob po porodzie, dlatego mam nadzieję, że machina mleczka wreszcie ruszy - zaoszczędziłoby mi to dużo czasu.
Nie martw się nie zawsze u mnie było tak ze rzeka mleka,mi właśnie tez tak po 5 dniach ruszyło,ale małe nie umiały ssać zbytnio zwłaszcza mniejsza,przez podawanie od początku w butli mm i mojego odciaganego do chyba 2 tygodni ponad walka była i co ja przeszłam jako stres aż w końcu nauczyły się ssać cyca ładnie,ale z mniejsza mam czasem dalej problem ze ssaniem cyca,bo w nocy pije odciągane jak tata daje i potem słabo cyca a większa dziewczynka normalnie niebroni jej różnicy,także początki są trudne a dla mnie było mega trudne ci powiem a teraz już miesiąc i tydzień i karmie :) ale jest to wyzwaniem,zobaczymy jak długo dam radę. Cierpliwości zycze!
 
reklama
Słodziaki[emoji7] Pozdrowienia od Oliwki i Filipa[emoji3]
1514917055-2897631bdc1fc11f-aaaaaa.jpeg


Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale piękne masz dzieciaczki i nie są takie podobne do siebie mimo,ze chyba dwujajowe tak ? Moje aa dwujajowe a podobne się robią coraz bardziej do siebie :)
 
Jakiego laktatora używasz ? Ręczny czy elektryczny
Elektryczny na dwie piersi. Medela swing maxi, nie wyobrażam sobie ręcznego w ogóle a na dwie piersi jest bardzo pomocny przy bliźniakach czas jest bardzo cenny,teraz już tylko odciagam jak czuje ze mam mega dużo albo na noc dla męża jak zostaje z nimi :)
 
@Pola123 przy blizniakach tylko elektryczny na 2 piersi. Innymi można by się zajechać i nie ma po prostu czasu na odciąganie np. ręcznym.
Ja mam laktator elektryczny Lansinoh na 2 piersi i bardzo polecam - podobno tańsza wersja Medeli :-)
 
Ale piękne masz dzieciaczki i nie są takie podobne do siebie mimo,ze chyba dwujajowe tak ? Moje aa dwujajowe a podobne się robią coraz bardziej do siebie :)
Tak dwujajowe [emoji4], są całkiem inni o z wyglądu i z charakteru [emoji3] Oliwka spokojna a Filip rozrabiaka [emoji6]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Podziwiam Was dziewczyny :) odwalacie naprawdę kawał dobrej roboty :) jesteście cudownymi mamami! Przy jednym dziecku jest kupę roboty, znam pary, że już po pierwszym dziecku mówią że mają dość, nie śpią po nocach, że nie chcą więcej dzieci itp itd a Wy macie bliźnięta ! I dajecie radę :)
 
U mnie jednojajowe a już widać różnicę w zachowaniu Emilka ani na chwilę nie polezy bo albo płacze. Albo się kręci i jak głodna to drze się jak szalona a Natalka spokojna sobie leży świat ogląda i nawet na karmienie poczeka bez dużego larma

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie jednojajowe a już widać różnicę w zachowaniu Emilka ani na chwilę nie polezy bo albo płacze. Albo się kręci i jak głodna to drze się jak szalona a Natalka spokojna sobie leży świat ogląda i nawet na karmienie poczeka bez dużego larma

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie identycznie jedna córeczka taka spokojniejsza i właśnie poczeka na karmienie no ale wiadomo,ze tez płacze,ale druga to niecierpliwa i taki nerwus. Ale z wyglądu bardzo są podobne i nie rozróżniają ich czasem,jak są w tych samych ciuchach czy w kombinezonach opatulone ;)
 
reklama
Do góry