reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Hey dziewczyny :)

fajnie, że istnieje takie forum, bo chętnie zasięgnę informacji w paru sprawach :)
jestem obecnie w 21 tyg ciązy jednokosmówkowej dwuowodniowej, na poprzedniej wizycie ginekolog zasugerowała hipotrofię u jednego maleństwa :( obecnie mają 300 i 400g.... Ma ktoś podobne doświadczenia ? Troszkę się martwię, do konca tak daleko... za 2 tyg kotrola, aby ustalić czy różnica się nadal pogłębi, czy może zbliży...
Hej, witaj na forum :)
Jeżeli chodzi o Twój problem to także nie pomogę ale miejmy nadzieję, że lekarz się myli i z dzieciaczkami wszystko ok :)
dziewczyny, wszelakie rady na katar i okropny ból gardła w ciąży :( co brać? okropnie mnie męczy już 3 dzień :(
Ja z katarem i bólem gardła nawet nie będąc w ciąży nie mogłam sobie poradzić bo nic nie pomagało. Może jedynie Orofar Max ale nie wiem jak to jest z nim w ciąży.
 
A USG miałaś robione? Jak tam dzieci? Jak się czujesz? :)

Usg miałam, każde dzidzi waży po prawie 2 kg. Szyjka 2 cm. Teraz tylko czekam co będzie z cukrami, bo mam cukrzyce, a od tego zależy, kiedy mnie wypuszczą.

A ktg to dla mnie jakiś koszmar! Nie jestem w stanie wyleżeć tyle czasu, tak mnie rwie wszystko na wysokości żeber. Jutro o 5 rano kolejne ktg.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Usg miałam, każde dzidzi waży po prawie 2 kg. Szyjka 2 cm. Teraz tylko czekam co będzie z cukrami, bo mam cukrzyce, a od tego zależy, kiedy mnie wypuszczą.

A ktg to dla mnie jakiś koszmar! Nie jestem w stanie wyleżeć tyle czasu, tak mnie rwie wszystko na wysokości żeber. Jutro o 5 rano kolejne ktg.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Znam ten ból.Dla mnie to też było nieprzyjemne...Trzymaj się kochana;)
 
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Jakoś to będzie z czwórka dzieciaków. Mój mąż jak się dowiedział że będą bliźniaki to pierwsze co powiedział że trzeba auto zmienić Całe szczęście że mamy wybudowany dom bo inaczej musielibyśmy też pewnie zmienić mieszkanie Ja czuję się raczej kiepsko- cały czas nudności bez wymiotów. Na razie z wagą to minus 3 kg co mnie bardzo cieszy bo w poprzednich ciążach dużo na plusie miałam. Co do badań prenatalnych zapytałam doktora czy mi wypisze skierowanie i całe szczęście wypisał, ale gdybym nie zapytała to by mi nie dał sam od siebie. Mam 33 lata. Moi chłopcy jak bliźniaki się urodzą będą mieli 7 lat i 3 lata. Cieszą się że będą mieli rodzeństwo. U mnie w rodzinie nikomu nie powiedziałam że będą bliźniaki. Dobiedza się jak urodzę
 
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Jakoś to będzie z czwórka dzieciaków. Mój mąż jak się dowiedział że będą bliźniaki to pierwsze co powiedział że trzeba auto zmienić Całe szczęście że mamy wybudowany dom bo inaczej musielibyśmy też pewnie zmienić mieszkanie Ja czuję się raczej kiepsko- cały czas nudności bez wymiotów. Na razie z wagą to minus 3 kg co mnie bardzo cieszy bo w poprzednich ciążach dużo na plusie miałam. Co do badań prenatalnych zapytałam doktora czy mi wypisze skierowanie i całe szczęście wypisał, ale gdybym nie zapytała to by mi nie dał sam od siebie. Mam 33 lata. Moi chłopcy jak bliźniaki się urodzą będą mieli 7 lat i 3 lata. Cieszą się że będą mieli rodzeństwo. U mnie w rodzinie nikomu nie powiedziałam że będą bliźniaki. Dobiedza się jak urodzę
Super! U mnie co prawda pierwsza ciąża,ale w rodzinie były bliźniaki i akurat padło na mnie. Moja siostra jest w ciąży,ale pojedyncze i to będzie jej 5 dziecko także,spokojnie dacie radę ;)właśnie ona jest po 35 i lekarz nie wypisał jej żadnego skierowania na te badania tylko musi sama szukać a nie robią nigdzie na NFZ,albo już nie może zarejestrować się i musi prywatnie gdzie to kosztuje 450 zł jak dla mnie bardzo dużo :o ja nie mieszkam w PL,a badania miałam za darmo i to było dobrowolne czy chce je robić czy nie.. ja powiedziałam tylko najbliższej rodzinie i to tez bardzo późno,gdy było już stabilnie,any nie zapeszać:) a tak to większość moich znajomych tez nie wie.
 
Usg miałam, każde dzidzi waży po prawie 2 kg. Szyjka 2 cm. Teraz tylko czekam co będzie z cukrami, bo mam cukrzyce, a od tego zależy, kiedy mnie wypuszczą.

A ktg to dla mnie jakiś koszmar! Nie jestem w stanie wyleżeć tyle czasu, tak mnie rwie wszystko na wysokości żeber. Jutro o 5 rano kolejne ktg.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dla mnie KTG tez maskara,za każdym razem jak mam nie mogę ulezec tak mnie plecy bolą. Jak będziesz miała podane sterydy i się unormuje troszkę to może cie wypuszcza,życze ci tego. Moja szyjka 2 cm od dłuższego czasu była a teraz już coraz krócej 1.8-1.9,ale u mnie już leci 36 tc:)
 
reklama
Gonia80 oby wszystko sie unormowało i szybko wyszła do domku :* Jeśli chodzi o KTG to ja ostatnio miałam robione na siedząco. Pani mnie posadziła podłączyła, pod plecy położyła wałek bym mogła się oprzeć o ścianę a pod nogi żeby nie zwisały podsawiła stołeczek. Nie mówię że było komfortowo, ale na pewno lepiej niż na leżąco. Kiedy widziala ze juz nie moge usiedziec i ciezko oddycham skonczyla bo uznala ze nie ma mnie co meczyc.
 
Do góry