reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Marti92 Twoje dziewczynki maja bardzo ładne wagi - ale Ci zazdroszczę, że chwila moment i będą już na świecie, do tego donoszone ☺ Masz idealne warunki do sn - ciekawe jak w końcu się rozpakujecie, bo pamiętam, jak pisałaś że w Szwecji chętniej patrzą na sn niż u nas gdzie cesarki mam wrażenie, że robią taśmowo.
@Ola__28.12 zazdroszczę Ci, że jeszcze wypuścili Cię do domku. Jednak co dom to dom ;-) Mnie bardzo martwi fakt, że nie mogę brać udziału w przygotowaniach. Choć wszystko już kupione to z praniem i prasowaniem jestem w lesie i mąż z pomocą swojej siostry jakoś będzie musiał to ogarnąć.
@jadorek też mnie zastanawia kwestia odwiedzin takich maluszków po porodzie, szczególnie, że większość z nas urodzi niedługo przed Świętami. Mi na przykład ostatnio teściowie zaproponowali, żebysmy z takimi maluchami przyjechali na wigilię co wydaje mi się totalna głupota - dużo ludzi, gwar, stres dla dziecka no i okres chorobowy w pełni jakby nie było! Ja wiem, że wszyscy po prostu się cieszą z narodzin dzieci w rodzinie, ale chyba mało kto zdaje sobie sprawę, że taki dzidziuś potrzebuje dużo spokoju i jego takie nadmierne odwiedziny stresują.
Dziewczyny, a co wy sądzicie na temat odwiedzin? Jak planujecie spędzić Święta z maluszkami? Może przesadzam? :-)
 
reklama
Hej dziewczyn noo widzę,ze forum tętni życiem i jest was sporo dwupaczkow :) my z dziewczynkami mamy już za sobą pół roczku,mówię wam jak ten czas leci,a nie tak dawno jak wy,pisałam na tym forum,teraz już jest o wiele lepiej niz na początku,ale tak jak piszecie auto musieliśmy zmienić mamy opla Zafira 7os i super,wszytko sie w końcu idealnie mieści,duży,pojemny,to co życzę wam wszystkim szczęśliwego rozwiązania i zdrówka dla was i maluszków :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej :)
Jeżeli chodzi o kwestię odwiedzin to u nas raczej wycieczek nie będzie. Teściów mam na miejscu, moi rodzice nie żyją, jedynie jakaś dalsza rodzina może przyjechać zobaczyć dzieci ale większość ma własne dzieci w wieku 4-9 lat więc jeszcze pamiętają jak to jest z maluszkami.
Jeżeli chodzi o samochód to u nas porażka bo my i teściowie mamy dwie zwykłe osobówki. My chwilowo nie mamy funduszu na zmianę, teść rozważa kupno czegoś większego ale naprawdę ciężko znaleźć coś w dobrej cenie i porządnym stanie, żeby po mechanikach nie biegać. A też mieszkamy na wsi więc samochód jest niezbędny żeby do miasta dojechać.
 
Hey dziewczyny :)

fajnie, że istnieje takie forum, bo chętnie zasięgnę informacji w paru sprawach :)
jestem obecnie w 21 tyg ciązy jednokosmówkowej dwuowodniowej, na poprzedniej wizycie ginekolog zasugerowała hipotrofię u jednego maleństwa :( obecnie mają 300 i 400g.... Ma ktoś podobne doświadczenia ? Troszkę się martwię, do konca tak daleko... za 2 tyg kotrola, aby ustalić czy różnica się nadal pogłębi, czy może zbliży...
 
Hey dziewczyny :)

fajnie, że istnieje takie forum, bo chętnie zasięgnę informacji w paru sprawach :)
jestem obecnie w 21 tyg ciązy jednokosmówkowej dwuowodniowej, na poprzedniej wizycie ginekolog zasugerowała hipotrofię u jednego maleństwa :( obecnie mają 300 i 400g.... Ma ktoś podobne doświadczenia ? Troszkę się martwię, do konca tak daleko... za 2 tyg kotrola, aby ustalić czy różnica się nadal pogłębi, czy może zbliży...
 
No i witamy się z ciociami forumowymi.
Dzis o godzinie 10:59 i 11:00 przytuliłam Przemka (2350g i 49cm) oraz Sebastianka (3kg i 52cm). Przemek dostał 10pkt ale jest na obserwacji na noworodkach bo jak to pani powiedział pomrukuje i muszą go poobesrwowac, miałam go przy sobie gdzieś na godzinkę i tylko póki co jego mam zdjęcie. Jeśli chodzi o Sebastianka to dostał 8pkt niestety problemy z płuckami nie chciał za bardzo sam oddychać i wzięli go na patologie noworodków i tam jest podłączony do urządzenia które pomaga mu oddychać, ale podobno płuca podjęły współpracę i jest coraz lepiej.
A oto przesyłam Wam zdjęcie Przemka a jutro odwiedzę Sebusia to może uda się i jemu zrobić zdjęcie.


gratulacje :):) śliczny Przemcio :) trzymajcie sie
 
Świetne wiadomości :) A jak się czuje mamusia? Ogarniasz wszystko z dzieciaczkami? Karmienie itd. Masz dobrą pomoc? :)

Staram się ogarniać choć w szpitalu istnieją pewnie ograniczenia i wszyscy Ci na ręce patrzą, już jakieś swoje mleko mam więc Przemka przystawiał do piersi, co się uda odciągnąć to laktatorem odciągnęła i zanoszę Sebkowi na patologię...ogarnęłam już trochę przewijanie choć to taka nie za prosta sprawa...hehh ogolem nie jest źle ja czuję się dobrze. :-)
 
Hey dziewczyny :)

fajnie, że istnieje takie forum, bo chętnie zasięgnę informacji w paru sprawach :)
jestem obecnie w 21 tyg ciązy jednokosmówkowej dwuowodniowej, na poprzedniej wizycie ginekolog zasugerowała hipotrofię u jednego maleństwa :( obecnie mają 300 i 400g.... Ma ktoś podobne doświadczenia ? Troszkę się martwię, do konca tak daleko... za 2 tyg kotrola, aby ustalić czy różnica się nadal pogłębi, czy może zbliży...

witaj :) hmm ja tez jestem w ciąży jednokosmowkowej i dwuowodniowej ale u mnie nie ma wiekszych różnic miedzy dziewczynkami;/ poczekaj do kolejnej wizyty co lekarz Ci powie...moze to zwykły błąd pomiaru.
 
reklama
Witamy nową mamusie :) nie pomogę bo mam 2o2k

Shamel, może mleko z miodem, herbatka z miodem, cytryną i imbirem, rutinoscorbin lub vit.C. do nosa woda morska do psikania ale możesz też sobie robić inhalacje z soli.
 
Do góry