reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Oj tam to ja Was przebije - rocznik '80 :-D Tydzien już leżę w szpitalu i powoli mam dość, termin cesarki jeszcze nie ustalony, najpierw chcieli ja zrobić w 36 tc potem stwierdzili że poczekamy do 37 tc. Leżę i nie wiem co i kiedy mnie czeka:baffled:
 
reklama
Oj tam to ja Was przebije - rocznik '80 :-D Tydzien już leżę w szpitalu i powoli mam dość, termin cesarki jeszcze nie ustalony, najpierw chcieli ja zrobić w 36 tc potem stwierdzili że poczekamy do 37 tc. Leżę i nie wiem co i kiedy mnie czeka:baffled:
No ta bezczynność i niewiedza są najgorsze. Ale pomysl, ze to juz naprawdę niedlugo i bedziesz tulić swoje Skarby [emoji7] [emoji10]
 
Ja chyba z Was jestem najmłodsza :D rocznik 92 :p nadal mam lekkie plamienie, wczoraj w szpitalu nic konkretnego nie powiedzieli oprócz tego że dzieci się dobrze rozwijają. Od czwartku chodziłam zdenerwowana a teraz po wczorajszej wizycie jestem spokojniejsza ale nadal martwi mnie to plamienie
 
dziewczyny, a dlaczego szyjka ok 3cm jest krótka w ciązy bliźniaczej? zaskoczyła mnie ta wiadomość, moja szyjka ma ok 3.5 a to dopiero 14tydzien... mówiłam Wam lekarka jakie mogą być zagrozenia w związku z taką szyjką?
 
Ja chyba z Was jestem najmłodsza :D rocznik 92 :p nadal mam lekkie plamienie, wczoraj w szpitalu nic konkretnego nie powiedzieli oprócz tego że dzieci się dobrze rozwijają. Od czwartku chodziłam zdenerwowana a teraz po wczorajszej wizycie jestem spokojniejsza ale nadal martwi mnie to plamienie

a czy plamnienie masz czerwone krwiste, czy brązowe takie bardziej brudzenie? bo jesli krwiste to trzeba to jeszcze skontrolować;/ a jesli brązowe to znaczy ze sie oczyszcza z resztek krwi i powinno samo przejść
 
to powinno przejsć, dziś jutro może po jutrze...jeżeli dojdą dolegliwości bólowe, skurcze brzucha jak na okres to koniecznie do lekarza, możesz mieć niedobory hormonów po prostu i stąd to plamienie. proponuje umówić się do swojej lekarki jak tylko bedziesz mogła. u mnie była taka sama sytuacja ale ja zaczełam tak krwawić ze już byłam pożegnana z dzieciaczkami... normalnie jakbym okres dostała a w szpitalu okazało sie ze wszystko ok...i nie wiadomo skąd to krwawienie było. potem dostałam duphaston i luteine i jest ok :)
 
dziewczyny, a dlaczego szyjka ok 3cm jest krótka w ciązy bliźniaczej? zaskoczyła mnie ta wiadomość, moja szyjka ma ok 3.5 a to dopiero 14tydzien... mówiłam Wam lekarka jakie mogą być zagrozenia w związku z taką szyjką?

Szczerze mówiąc nie znam się na tym ale chodzi o to czy taka po prostu masz czy się skraca jak w moim przypadku, od wcześniejszej wizyty. Boją się w takich sytuacjach że jeśli Szyjka będzie za wcześnie się skracala to jest ryzyko przedwczesnego porodu. Ja staram się nie nakręcać, ale w razie czego stosuje się do zaleceń, bo wolę to niż potem lezakowanie w szpitalu. Więc oszczędzam się troszkę bardziej, staram sie wiecej odpoczywac, mimo energi która mam. Nic nie dźwigam itd.
 
dziewczyny, a dlaczego szyjka ok 3cm jest krótka w ciązy bliźniaczej? zaskoczyła mnie ta wiadomość, moja szyjka ma ok 3.5 a to dopiero 14tydzien... mówiłam Wam lekarka jakie mogą być zagrozenia w związku z taką szyjką?
Mi lekarz mówił, że jak jest za krótka szyjka to jest zagrożenie przedwczesnego porodu. I wtedy jest nakaz leżenia i często zakładają np specjalne szwy w szpitalu na szyjkę, żeby dalej się nie skracała. 3,5 jest ok, ważne żeby nie zaczęła się skracać dużo,tak go zrozumiałam.
@Kamilllla z tymi plamieniami jak miałam takie lekkie brązowe to właśnie organizm się oczyszczał a z dzieciaczkami było wszystko ok. Dostałam tylko dhupaston bo to może być niedobór progesteronu, tak jak już pisała @Shamel .
 
reklama
Do góry