reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Hej babeczki! U nas jutro ważny dzień, bo kolejne USG i okaże się czy tu możemy zostać (tj. czy będą blizniaki). Kilka dni po pierwszym USG poszlam do drugiego lekarza (ordynatora u nas w szpitalu ginekologiczno-polożniczym) i on widzial tylko 1 pęcherzyk (nie wiem co przemilczał, bo on nie ma monitora dla matki). I teraz nie wiem czy nie chciał przesądzać, czy mniejszy maluch już nam mocno odstawał wielkością (wymierzył GS na 11mm, co było dobrym wymiarem po kilku dniach dla pęcherzyka 4.9mm z 1 USG choć kilka dni poniżej "normy" wg OM). Nie mówiłam mu o wizycie u innego lekarza, więc nie szukał drugiego.. i teraz mam podwójny stres - czy będą serduszka, czy jedno, czy dwa....

Na żelazo.i hemoglobinę ponoc pomagają soki z buraków (ja na razie wyniki książkowe, a bałam się o to bo jestem wegetarianką, więc sprawdziłam stan wyjściowy). Te preparaty są ogólnie fuj (kiedyś brałam), ciężko coś doradzić poza dodaniem żelaza do diety (codziennie sok etc). Bidulki, trzymam kciuki za Was!
 
Hej babeczki! U nas jutro ważny dzień, bo kolejne USG i okaże się czy tu możemy zostać (tj. czy będą blizniaki). Kilka dni po pierwszym USG poszlam do drugiego lekarza (ordynatora u nas w szpitalu ginekologiczno-polożniczym) i on widzial tylko 1 pęcherzyk (nie wiem co przemilczał, bo on nie ma monitora dla matki). I teraz nie wiem czy nie chciał przesądzać, czy mniejszy maluch już nam mocno odstawał wielkością (wymierzył GS na 11mm, co było dobrym wymiarem po kilku dniach dla pęcherzyka 4.9mm z 1 USG choć kilka dni poniżej "normy" wg OM). Nie mówiłam mu o wizycie u innego lekarza, więc nie szukał drugiego.. i teraz mam podwójny stres - czy będą serduszka, czy jedno, czy dwa....

Na żelazo.i hemoglobinę ponoc pomagają soki z buraków (ja na razie wyniki książkowe, a bałam się o to bo jestem wegetarianką, więc sprawdziłam stan wyjściowy). Te preparaty są ogólnie fuj (kiedyś brałam), ciężko coś doradzić poza dodaniem żelaza do diety (codziennie sok etc). Bidulki, trzymam kciuki za Was!
To daj znać jutro od razu. Trzymam kciuki[emoji7]

Ja dziś miałam wizytę i jest tak sobie. Różnica między dziećmi większa, bo 10 gramów. Na razie mam się nie martwić. I ograniczyć chodzenie, bo brzuch mi twardnieje, a to dopiero 21 tydzień.. .
 
Hej babeczki! U nas jutro ważny dzień, bo kolejne USG i okaże się czy tu możemy zostać (tj. czy będą blizniaki). Kilka dni po pierwszym USG poszlam do drugiego lekarza (ordynatora u nas w szpitalu ginekologiczno-polożniczym) i on widzial tylko 1 pęcherzyk (nie wiem co przemilczał, bo on nie ma monitora dla matki). I teraz nie wiem czy nie chciał przesądzać, czy mniejszy maluch już nam mocno odstawał wielkością (wymierzył GS na 11mm, co było dobrym wymiarem po kilku dniach dla pęcherzyka 4.9mm z 1 USG choć kilka dni poniżej "normy" wg OM). Nie mówiłam mu o wizycie u innego lekarza, więc nie szukał drugiego.. i teraz mam podwójny stres - czy będą serduszka, czy jedno, czy dwa....

Na żelazo.i hemoglobinę ponoc pomagają soki z buraków (ja na razie wyniki książkowe, a bałam się o to bo jestem wegetarianką, więc sprawdziłam stan wyjściowy). Te preparaty są ogólnie fuj (kiedyś brałam), ciężko coś doradzić poza dodaniem żelaza do diety (codziennie sok etc). Bidulki, trzymam kciuki za Was!
Ja byłam u jednej lekarki,i drugiej i żadna nie widziała dwóch dzidziusiow aż trafiłam na pogotowie i tam się przez przypadek dowiedzieliśmy z mężem ,ze to bliźniaki to był chyba 9 tydzień :) także powodzenia.
A co do żelaza to faktycznie te preparaty są fuj,ale ja niestety muszę brać bo mam niski poziom :/ ale fakt sok z buraków i czarnej porzeczki zmiksowany polecam ;) pozdrawiam
 
Chyba straciliśmy nasza drugą kropkę. Dziś w USG jeden dzidziuś, 0.75cm i serduszko 125 uderzeń na minutę :) cieszę się i trochę mi smutno, że drugiemu maluszkowi się nie udało, ale dobrze że jedno rośnie. Lekarz też jakiś dziwny, ale ordynator u nas w szpitalu, to nie ma co kombinować..
 
reklama
Chyba straciliśmy nasza drugą kropkę. Dziś w USG jeden dzidziuś, 0.75cm i serduszko 125 uderzeń na minutę :) cieszę się i trochę mi smutno, że drugiemu maluszkowi się nie udało, ale dobrze że jedno rośnie. Lekarz też jakiś dziwny, ale ordynator u nas w szpitalu, to nie ma co kombinować..
Przykro mi... Ale teraz ważne żeby drugi Maluszek został z Wami cały i zdrowy [emoji9] [emoji9] [emoji7]
 
Do góry