reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Odciagacz mam Medele swing. Sciagam od 20-30min. Podgrzanie pokarmu wyciagnitego z lodowki to kilka minut. Mielismy 1 podgrzewacz ale mlodzi sie niecierpliwili na jedzenie i dokupilismy drugi.
Pokarm mam sciagnitety dzien lub 2 wczesniej. Czasem syn w ramach rekreacji ciagnie piers a corka nie chce.

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny a jeśli chodzi o pampersy to na początek do szpitala kupujcie 1 czy 0???? Bo ja właśnie się tak teraz zastanawiam i w jakich ilościach jak coś? Bo kompletnie jestem zielona w tym temacie
 
Dziewczyny a jeśli chodzi o pampersy to na początek do szpitala kupujcie 1 czy 0???? Bo ja właśnie się tak teraz zastanawiam i w jakich ilościach jak coś? Bo kompletnie jestem zielona w tym temacie
Ja kupię paczkę tych 0 i zobaczymy jak dzieci będą reagować czy uczulenia nie będzie. Resztę mąż dokupi jak będzie potrzeba w końcu to nie towar deficytowy.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam pampersy 1 i były akurat. Podgrzewacz kupiłam, bo każdy mówił że się przyda i go wogole nie używam. Wodę trzymam w styropianowym termosie, rozlewam na dwie butelki i tyle.
 
Malinowa92 piersią ich prawie wcale nie karmiłam. W szpitalu juz dostały butle i im podpasowała. Ja mam duże piersi, one miały malutkie usta i nie potrafiły się dobrze dossać. Próbowałam i przez jakieś dwa tygodnie dostawały po trochu, ale to bardziej jako przegryzkę. Karmienie ich piersią też bylo by trudne bo głodnieją jednocześnie a ja nie umiałam ich razem przystawić. W nocy od początku w ruch szła butla.
 
reklama
W pierwszych tygodniach miałam mnóstwo pokarmu, nadwyżkę mroziłam w specjalnych woreczkach, jak musiałam gdzies wyjść to do mikrofali i gotowe.
Ściągałam Medela mini electric jakies 15 minut. Piersią karmiłam do roku, ale laktatora używałam tak do pól roku. W nocy karmiłam osobno, ale za dnia jednocześnie. Początkowo na poduszce dla bliźniąt, ale jak dzieci byly malutkie to sie z niej zsuwaly. potem na zwyklej kołdrze i poduszkach. Te bliźniaczą sprzedałam w końcu.
W nocy przy łóżku miałam podgrzewacz w razie W i przygotowane mm, nie wiem czemu, ale miałam wizje nagle kończącego sie pokarmu w nocy heh rzadko używałam podgrzewacza, zawsze pierś byla wygodniejsza. Lubiłam karmić, nie miałam żadnych problemów, nic nie bolalo, choc na poczatku dzieci nie przybierały na wadze i trzeba bylo je dokarmiać. Jak nauczyły się ładnie ssać i nie zasypiały przy cycu to potem bylo z gorki

Potem przerzuciłam się na mikrofale jak nie bylo wody w czajniku i mm. Moje do dzis pija 2x bebiko po 250ml, uwielbiają mleko

Takze w moim przypadku laktator byl bardzo potrzebny, ściągałam to, czego dzieci nie zjadły, pobudzałam tym samym laktacje.
 
Do góry