reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jagojasko. Mi pomagały zakupy przez internet. Szukanie ofert, porównywanie cen itp. Gorzej ze teraz mam już wszystko więc oglądam bzdury w telewizji lub odcinki swoich ulubionych seriali amerykańskich przez neta. Nad czytaniem nie potrafię się skupić. Dasz rade po 25tc leci czas.szybciej.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witaj jagojasko :-) ja też mam skracają szyjke aktualnie 2cm i założony pessar. Nie ma dobrej rady! Trzeba cieszyć się każdym mijającym dniem, że jest już bliżej niz dalej! A w chwilach największego doła myślę sobie o takich kobietach które leżą od początku ciąży bo mają zagrożona i przestaję się wtedy uzalac nad sobą! :)
A oczywiście tak jak napisała kamiladon zakupy przez Internet! Nie ma nic lepszego i poprawia bardzo humor tylko tez mam ten problem, ze wszystko już mam i skacze tylko po kanałach w TV!
 
Dzięki kamiladon i anitka012 :)
Zapomniałam dodać, że u mnie w domu harcuje jeszcze Synek 18m-cy i najbardziej mi żal, że wszelkie czynności musi wykonać ktoś za mnie. Podczas drzemki tulimy się i jesteśmy blisko. W zasadzie pocieszające jest to, że jestem w domu i Synek nie zapomni jak mama wygląda. To plus.
Czas tak się ciągnie... co do zakupów, w zasadzie poza fotelikami też już mam wszystko :))) szaleństwo.
Pytanie do anitka012 - w którym tyg miałaś zakładany pesser? Jedynym wskazaniem była skracająca się szyjka? Jak jest teraz?
 
jagojasko- gratulacje podwojnej ciazy!

Moje rady:
lezec, odpoczywac,relaksowac się, sluchac muzyki,planowac przemeblowanie pokoju itd. Fajnie, ze masz kogos do pomocy przy synku. Ale przeciez duzo mozesz razem z nim robic siedzac albo w pozycji lezacej bo podobno siedzenie nie jest dobre na szyjke - cztyac ksiazki, wycinki, ciastolina - robicie takei rzeczy czy jeszcze jest za maly?
 
Dziewczyny bolała was pochwa? ? Miałam wcześniej kłucie szyjki ale teraz w jednym miejscu boli mnie cały czas. Syn juz ma głowę wstawiona w kanał i nie wiem czy to od tego. Miałam też wczoraj cześć usg przez pochwe ale robił bardzo delikatnie. Jak usiade to cała pochwa mnie boli jak po ostrym.... denerwujące to bardzo.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
jagojasko- gratulacje podwojnej ciazy!

Moje rady:
lezec, odpoczywac,relaksowac się, sluchac muzyki,planowac przemeblowanie pokoju itd. Fajnie, ze masz kogos do pomocy przy synku. Ale przeciez duzo mozesz razem z nim robic siedzac albo w pozycji lezacej bo podobno siedzenie nie jest dobre na szyjke - cztyac ksiazki, wycinki, ciastolina - robicie takei rzeczy czy jeszcze jest za maly?
Tak, czytamy, rysujemy, ale Mały jest bardzo aktywny i najlepiej chciałby biegać pół dnia z samochodzikami, bawić się w piaskownicy i grać w piłkę na ogrodzie. Ma półtora roku :)

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny bolała was pochwa? ? Miałam wcześniej kłucie szyjki ale teraz w jednym miejscu boli mnie cały czas. Syn juz ma głowę wstawiona w kanał i nie wiem czy to od tego. Miałam też wczoraj cześć usg przez pochwe ale robił bardzo delikatnie. Jak usiade to cała pochwa mnie boli jak po ostrym.... denerwujące to bardzo.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja tak miałam pod koniec pierwszej ciąży.
I teraz już na tym etapie :( 23 tc - Córeczka też już się wstawiła.
 
Ostatnia edycja:
Między wizytami akurat miałam po 3 tygodniach, okazało się na wizycie, ze skrocila się aż o 1cm. Mało tego zaczęła sie rozchodzic w literę V od środka bo chłopaki pchali się glowkami i ciśnienie bylo za duże! Po założeniu biedaki miejsca nie mogą sobie znaleźć bo ten pessar też ma za zadanie "odganiac" ich od tej mojej szyjki. A pessar dokładnie założony w 27 tygodniu, a gin juz zauważył to w 24 tc.
 
Między wizytami akurat miałam po 3 tygodniach, okazało się na wizycie, ze skrocila się aż o 1cm. Mało tego zaczęła sie rozchodzic w literę V od środka bo chłopaki pchali się glowkami i ciśnienie bylo za duże! Po założeniu biedaki miejsca nie mogą sobie znaleźć bo ten pessar też ma za zadanie "odganiac" ich od tej mojej szyjki. A pessar dokładnie założony w 27 tygodniu, a gin juz zauważył to w 24 tc.
A jak się z tym czujesz? Musisz leżeć? Teraz już szyjka jest "bezpieczna"?

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tego ufo w środku nie czuję w ogóle ;) w niczym mi nie przeszkadza. Tak leżę i leżę i leżę i już mnie coś trafia... bezpieczna? To czy jest bezpieczna dowiemy sie jak dotrwam do 36 tc. Po tygodniu noszenia pessara na wizycie nic sie nie pogorszylo, zobaczymy jak będzie za tydzień w poniedziałek bo mam następną wizytę. Ale na pewno ja się czuję bezpieczniej, jednak staram się nie siedzieć, jeżeli juz wole się przejść i pokrecic po domu niz siadać i tak uciskac mocno, bo czytalam, że siedzenie nie jest wskazane przy skracjacej szyjce i tym bardziej przy pessarze.
 
Do góry