reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Niebezpiecznie po 37 tc? No co Wy, w poradnikach o blizniakach czytałam, ze rzadko zdarza się nosić ciążę bliźniaczą dłużej, to fakt, ale są też kobiety, które urodziły po 37 tc, dzieci zdrowe.
Ja bym chciała spróbować naturalnie. Ale nie nastawiam się, rzecz jasna, nigdy nie wiadomo.
 
reklama
Julla502- tak niebiezpiecznie bo raz, ze organizm kobiety jest wykonczony, to dzieciom tez jest ciasno, slabna przeplywy, jest ryzyko ududzenia, starzeje sie lozysko itd. U mnie w szpitalu przy ciazy blziiaczej 37tc to byl maks. Wlasnei ze wzgledu na dobrostan dzieci i matki.
 
pytałam wczoraj mojego gina i mówił, że jest specjalny dokument, który mówi, że ciążę bliźniaczą rozwiązuje się w 37 tygodniu. Mówiąc to miał na myśli 2 owodniową 2 kosmówkową.

A zainteresowane odsyłam do google, wystarczy, że wpiszecie: Rozporządzenie określające standardy opieki nad kobietą w ciąży powikłanej
to jeden z pierwszych linków (w pdf) to będzie ten dokument. I to obowiązuje od czerwca tego roku ;)
 
No wlasnie ja tez mam miec zakonczona ciaze w 37tc o ile dotrwam. A ze dzieciaki maja zakaz opuszczania brzucha przed tym terminem to nie m innej opcji. :) W 36 tc sterydy no chyba za bedzie trzeba szybciej.
Gin mowila ze nie trzymaja dluzej blizniakow.
Ciekawe jak sie dokulam do terminu. Ledwo chodze. Po plaskim smigam, ale na pietro do domu wejsc to juz mam problem. A to jeszcze pare ladnych tyg.
 
u mnie cc byla planowana rowno jak konczylam 37tc czyli bylo 37+1 ale dzieci rpzyszly na swiat dwa dni wczeniseij czyli 36+6.
 
Wklejone z rozporządzenia, które podała larwka:

- w przypadku niepowikłanej ciąży dwukosmówkowej dwuowodniowej poród należy zaplanować pomiędzy 37 a 38 tygodniem ciąży;
- w przypadku niepowikłanej ciąży jednokosmówkowej dwuowodniowej, poród należy zaplanować po ukończeniu 36 tygodnia ciąży,
- ciąża bliźniacza jednokosmówkowa jednoowodniowa stanowi bezwzględne wskazanie do porodu drogą cięcia cesarskiego. Elektywne cięcie cesarskie należy rozważyć pomiędzy 32 a 34 tygodniem ciąży lub w momencie stwierdzenia zmian hemodynamicznych w krążeniu płodów.
 
dzieki larwka,przeczytałam dziennik ustaw.W sumie wszystko czarno na białym.Chyba juz mnie nie zdziwi decyzja lekarza o porodzie sn.Na ostatnim Usg maluchy byly głowkami do dolu,waga podobna...Dobra nie bede juz panikowac i was zameczac moimi obawami ;)w. pon kolejna wizyta zobaczymy co tam usłychac u maluchów.nie moge sie juz doczekac .
pozdrawiam
 
reklama
Tez juz się poniedziałkiem denerwuje. Mam podjechać ma dyżur na oddział i mieć usg. Dwa tygodnie temu ważyła ok 1500 g . Mam nadzieje ze chociaż 1800 to maja. Będzie juz skończony 33tc. ..

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry