reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kalinka powodzenia!!!!

Ja jutro też na oddział ale ze względu na cukrzycę... pewnie sama dieta nie wystarczy więc z tydzień leżenia jak nic mnie czeka..

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kalinka trzymamy mocno kciuki!

Sognio tak samo najlepiej do 36tc a nawet jak da radę to jeszcze kilka dni dłużej. Papagena urodziła jak dobrze pamiętam w 36+5 ten sam rodzaj ciąży co my.
 
Drogie Multimamy :) Mam na imię Ola i jestem mamą 3 letnich bliźniaczek. Chciałabym kupić dziewczynkom nowe łóżko, więc będę sprzedawać łóżeczka. Nie chciałabym zaśmiecać tego forum ofertami, więc może znacie jakiś adres, gdzie można zamieścić ofertę skierowaną do mam bliźniąt.A może któraś z Pań będzie zainteresowana:)? Życzę Wam dużo zdrowia i cierpliwości :)
P.S. Jakby co to jestem z Warszawy ;)
 
W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będziemy już w domu w komplecie :)

Dziewczyny, miałyście monitory oddechu? Ja zakupiłam, ale nie wiem jak to położyć w łóżeczko, kupiłam też kliny pod materace i nie wiem jak to pogodzić.
 
Kalinka, powodzenia!!! ;)

Nietupska, super wiadomości :) Pewnie się już nie możesz doczekać. Jak się czują maluszki? Z monitorami nie pomogę, nie kupowałam.

Anitka, z tego co mówił mój ginekolog, to wytyczne są takie, żeby bliźniaków jednokosmówkowych nie trzymać też zbyt długo u mamy w brzuchu, bo łożysko robi się niewydolne i wzrasta ryzyko różnych paskudnych powikłań związanych z niedotlenieniem i niedożywieniem. Ja miałam cięcie 36+6, czyli tak jakby w ostatni zalecany dzień (choć mój gin twierdził, że jego zdaniem te normy są zbyt zachowawcze, bo mogłam ich jeszcze spokojnie trochę ponosić). Ale tak jak mówię - u mnie ciąża przebiegła bez żadnych poważnych ekscesów (nie mówię tutaj o tych normalnych niedogodnościach, które wszystkie mamy, czyli anemia, uciski na żebra, bóle rozmaite, zgaga itp.). Tak czy tak około tygodnia przed cięciem zaczął mi odchodzić czop i skracała się szyjka, więc pewnie gdyby nie cięcie, to i tak urodziłabym w najbliższych dniach.
 
Dziewczyny, miałyście monitory oddechu? Ja zakupiłam, ale nie wiem jak to położyć w łóżeczko, kupiłam też kliny pod materace i nie wiem jak to pogodzić.

Ja używałam monitor angel care i poduszkę klin ze względu na duże ulewanie małej. Pod materac na szczebelkach położyłam gruby sztywny karton (płytka od monitoru nie powinna leżeć na samych szczebelkach) na kartonie płytki, następnie materac z prześcieradłem a dopiero na materac poduszka klin, którą zakrywalam pieluchą flanelową. Moja mała tak spała od urodzenia przez około pół roku, pozniej klin wyjęliśmy bo zaczęła się mocno przemieszczać po łóżeczku.
 
papagena właśnie coś czytałam na ten temat, bo jak na razie o porodzie nie rozmawiałam z moim lekarzem. Wiadomo każdy dzień dłużej to lepiej dla maluszka jeżeli oczywiście wszystko dobrze przebiega. U mnie jak na razie ODPUKAĆ, też bez żadnych komplikacji, zobaczymy jak będzie dalej. A z Naszym rodzajem ciąży poród sn w ogóle nie wchodzi w gre, prawda?
 
papagena na koniec się pochorowali, przez co nauka karmienia piersią słabo idzie bo nosy zatkane :/ ale będę walczyć o karmienie piersią (jeszcze nie wiem jak...) bo bardzo nie chcę dawać sztucznego mleka a laktatora mam serdecznie dość

Mollka dzięki za podpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
papagena na koniec się pochorowali, przez co nauka karmienia piersią słabo idzie bo nosy zatkane :/ ale będę walczyć o karmienie piersią (jeszcze nie wiem jak...) bo bardzo nie chcę dawać sztucznego mleka a laktatora mam serdecznie dość

Mollka dzięki za podpowiedź :)

to fotki sprzed 2 tyg :) http://imagizer.imageshack.us/a/img922/5423/SQ3YDW.jpg

Jacy maleńcy, buziuniu nie mogę uwierzyć, że też będę miała dwóch na raz takich!! <3
 
Do góry