reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Margaret a Twoje Szkraby ładnie przybierają? Ja się troszkę martwię o mniejszego bo obaj mają fizjologiczny spadek ponad 100 gr. Mały męczy się niekiedy aby złapać sutek i nawet butli czasem nie chce. Chyba kupie wagę aby kontrolować przyrost.

Moje maluchy miały spadek ok15% w dniu wypisu czyli po 8 dniach wróciły do wagi urodzeniowej :) wyszliśmy 27maja w piątek, a w sobotę położna ich ważyła to przez jeden dzień skoczylo o 80g :D a w ten piątek czyli tydz po wypisie Filip przybrał 300g(młodszy, większy), a Antek nie całe 200g(młodszy,mniejszy) :)

Wracając do mleka to przygotowywałyście tak jak jest na pudełku ze gotowałyście butle za każdym razem i studziłyście gotowaną wodę? Czy wystarczy wygotować pierwszy raz butelki a później tylko porządnie wymyć i czy wodę trzeba gotować czy wystarczy mineralna?
 
reklama
Margaret nie pamiętam czemu ale mineralnej się nie powinno. Co do wody to daj spokój zwariować by można było. Ja gotowałam i wlewalam do termosu miałam zawsze gotową wodę i w nocy też. A jak córka była straszą to i mikrofali mi się zdążyło podgrzać samą wodę.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do butelek miałam stelylizator wiec w sumie ciągle były gotowane do jakiś 3 miesięcy potem przeszłam po prostu na ich mycie w zlewie i nic.malej nie było.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja robiłam jak kamiladon czyli termos i sterylizator i polecam ten sposób, bo pozwala zaoszczędzić trochę czasu. Przygotowanie mleka w ten sposób zajmowało dosłownie minutę. Moje były na Bebilonie a potem Bebiko.
 
Ja wyparzałam butelki co jakiś czas, chyba co 2 tygodnie mniej wiecej. Po posiłku butle myłam w zlewie albo w zmywarce. miałam przegotowana wode w dzbanku a jak zabrakło wlewałam mineralna prosto z butelki i podgrzewałam w mikrofali. Nigdy nie miałam sterylizatora.
No ale moje byly na piersi, mm dostawały tylko raz dziennie na wieczór.
 
Ja parzyłam butelki do 6msc. Ale mi to mleko smierdziało i dlatego parzyłam butle bo zawsze mialam wrazenie, ze jakis syf po mm zostaje:)
Ale ja chyba nienormalna jetsem bo do tej pory chlopcom wszystkie ubranka prasuj;)

Laski, a moze na watek niemowlaczkowy sie przeniesiecie? Swego czasu tam bylo nrapwede gwarno, wiec moze teraz przywrocicie watek do dawnej swietnoci?
 
Hej byłam dzisiaj na polowkowym :) wyniki takie jakie powinny być na tym etapie. Płeć potwierdzona będzie Tymek i Zosia :) ważą 312 i 320g :) a i od dwóch dni czuje ruchy. Wiec na przyszłość jakby któraś szukała 22tc to tez dobry moment aby poczuć ruchy :) a i szyjka jeszcze ma 44mm wiec fajnie bo ostatnio.brzuch się mocno mo stawiał. Miłego wieczoru życzę

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej byłam dzisiaj na polowkowym :) wyniki takie jakie powinny być na tym etapie. Płeć potwierdzona będzie Tymek i Zosia :) ważą 312 i 320g :) a i od dwóch dni czuje ruchy. Wiec na przyszłość jakby któraś szukała 22tc to tez dobry moment aby poczuć ruchy :) a i szyjka jeszcze ma 44mm wiec fajnie bo ostatnio.brzuch się mocno mo stawiał. Miłego wieczoru życzę

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom

Świetne wieści oby tak dalej :) Zdrówka życzymy :)

Chłopcy już ładnie przybierają na wadze od wypisu czyli w 12 dni przytyli po 400g :) Jedzą śpią i rosną :D
 
reklama
Kamiladon super wieści oby tak dalej.


Margaret super rosną chłopcy... ciesze się ze wszystko jest ok.

Ja juz ledwo daje rade., bolą mnie kolana...Przytyłam 27 kilo moje nogi maja ciężko...bardzo.
Ale już końcówka...

eiktkw7i1lgslap3.png
 
Do góry