reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Gratulacje dziewczyny,maluchy sliczniutkie!
My w przyszlym tygodniu idziemy na usg "polowkowe" i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn z jednokosmowkowoscia.Czy u Was tez sa lub byly rozbieznosci w wadze maluszkow?U nas roznica to ok 14% jednak brak symptomow TTS (wszystkie przeplywy b.dobre,ilosc wod rowniez).Martwie sie strasznie i czekam od wizyty do wizyty zeby uslyszec ze wszystko ok.
 
reklama
Ewe j byłam w takiej ciąży. U mnie też było 14 % różnicy ale po 20 tc. Juz tu wielokrotnie pisałam, że te różnice często są błędem w pomiarach usg, bo wszystko zależy jak są położone dzieci. U mnie jedna córka była od połowy ciąży główką bardzo nisko i za każdym razem był problem z pomiarem na usg. Ta różnica była do końca ciąży, a po urodzeniu okazało się ze dziewczyny są prawie równe. Było 25g różnicy. Takie ciążę tez mogą przebiegać bez żadnych komplikacji. Moja właśnie taka była. Rozumiem twój Stach, bo ja też się bałam ale staraj się myśleć pozytywnie. Wszystko będzie dobrze :)
 
Witam,wczoraj bylam na usg na ta chwile jest wszystko w porzadku;) nst.monitorowanie rowno za 4tyg.
Mam pytanie czy jest tu,ktoras z jednokosmowkowoscia,ktora ma wiecej nadprogramowych kg?
 
Gratuluje ślicznych bobasków i życze zdrówka:-)

Dziewczyny potrzebuje opinii na temat wózka Dorjan Danny Sport 5 Twin wózek dorjan.jpg
 

Załączniki

  • wózek dorjan.jpg
    wózek dorjan.jpg
    21,6 KB · Wyświetleń: 204
Gratuluje ślicznych bobasków i życze zdrówka:-)

Dziewczyny potrzebuje opinii na temat wózka Dorjan Danny Sport 5 TwinZobacz załącznik 654001

Ja mam dorjana danny sport twin. Nie wiem czy 5 czy jaka wersja.
JEst super ale ma jedną wade- waskie siedziska w spacerowkach. Moi maja prawie rok i juz wiem, ze niedlugo bede musiala zmienic wozek, bo im niewygodnie.
A poza tym jest fajny, lekko sie prowadzi, ma fajny kosz, latwo sie sklada, jest w miare waski bo tylko 78cm wiec miesci sie wszedzie, funkcjonalny.
 
Dziewczyny błagam pomóżcie ! mam ciąże jednokosmówkową dwuowodniowa i dziś zadzowniła do mnie moja doktorka ze była na szkoleniu i mówili o ciążach bliźniaczych głównie o tym że teraz powiny być monitorowane od 26 tygodnia ciązy ja jestem w 30 i powiedziała mi że powinnam zgłosić się już do szpitala. Tylko że ja naprawdę nie chcę tyle czasu tam leżeć i powiedziała mi również ze decyzja należy do mnie. A ja niewiem co mam robić :( :(
 
Sila może tak powinno się zrobić. Nie wiem. Wydaje mi się ze lekarze wiedzą co robią. Ja lezalam 5tygodni. Nie byłam zadowolona ale wiedziałam że jakby co to jest opieka 24 na h. Fakt tylko moją była dwukosmowkowa i dwujajowa.
 
Sila kurcze faktycznie się zmieniło, bo z tego co pamiętam zalecenie takie było w przypadku ciąży jednokosmowkowej jednoowodniowej. Skonsultuj to z innym lekarzem najlepiej.
 
reklama
Sila ja rowniez jestem w dwuoowodniowej jednokosmowkowej i moj lekarz twierdzi ze od 35tc bede musia lezec w szpitalu bo takie sa zalecenia a porod rozwiazuje sie w 37tc jesli ciaza przebiega prawidlowo.Ja bym zastanowila sie moze nad czestszymi wizytami,sama nie wiem...
 
Do góry