reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziewczyny, mam do Was pytanie- czy bierzecie codziennie nospe? Mi ostatnio przepisał lekarz 3x1, ale troche sie naczytałam o skutkach ubocznych i stwierdziłam, ze będę brała tylko przy jakiś skurczach/ bólach brzucha, ale jak jest wszystko ok, to chyba nie potrzeba... Sama nie wiem... Jak myślicie ?
 
ineska, ja cala ciaze biore nospe w tej dawce do tego magnez 3x2 i raz dziennie vegevit zeby lepiej przyswoic, nie wspominajac o innch witaminach....poprzedniej gin mowilam na poczatku ze biore jak juz mnie naprawde boli, a mniejszy bol znosze bo po co sie przyzwyczajac wiec mi powiedziala ze napewno tym sobie nie zaszkodze a zdaze sie jeszcze nacierpiec z bolu ;)
a moze tu chodzi o ciaglosc brania, ze takie lykanie nospy jak boli tylko jest malo skuteczne? najlepiej jakbys dopytala doktora na nastepnej wizycie, i nam napisala ;)
wlasnie, kiedy masz teraz wizyte?
 
Ja w ciazy wcale nie biore nospy ale wiadoml jakbhmmialaskurcze napewno bym zaczela brac,
Ktosostatnio pisal o roznicy wagi blizniakow, u moich dziewczynek jest prawie 30% roznicy i racej marna szansa ze roznica sie zmniejszy. Lekarze mowia najwazniejsze ze dzieci rosna !
Ja od dzisiaj znowu slomiana wdowa, moj maz wieczorem leci do polski ale na cale szczescie jutro okolo polnocy powinien juz byc z nami w domu o ile nie bedzie zadnych opoznien w lotach.
A teraz pochwale sie moim ostatnim nabytkiem dla moich ksiezniczek. Ogolnie mam juz prawie wszystko oprocz wozka k lozeczek ale to kupimy juz jak dziewczynki beda na swiecie.Zobacz załącznik 623720Zobacz załącznik 623721Zobacz załącznik 623722
 
Domi ja tez od dzisiaj słomiana wdowa, bo mój maź leci służbowo do Hiszpanii, ale wraca dopiero w środę wieczorem..:/
mam do Was jeszcze jedno pytanie- czy któraś z Was miała bole w kroczu, pachwinach? Czy to cos poważnego czy "normalna" dolegliwość w ciazy? To moja pierwsza ciaza, wiec jestem "zielona" w tych sprawach, a ciagle pojawia sie cos nowego:/
 
Hej Dziewczyny.
Sarenka - trzymaj się dzielnie, dobrze, że szyjka długa,
Edytka- super, że jesteś w formie.
Domi- śliczne zakupy, my wkoncu kupiliśmy wózek Easywalker duo, z racji tego, że jest to model z wyprzedaży, koloru szarego zapłaciliśmy za cały komplet z fotelikami, adapterami, torbami i zimowymi dodatkami 4800, normalnie wyniosło by nas to 7.000. Zobaczymy jak się spisze.
Piszecie o skurczach, szczerze powiem nawet nie wiem czy je mam. Czytałam jakie są objawy, mój brzuch miękki, nie boli, czasami jest twardy, ale wtedy wyraźnie czuje pod skóra corcie, więc nie wiem. No spy nigdy nie bralam, o magnezie zapominam, zazywam tylko witaminy i żelazo. Jutro mam wizyte u diabeteloga, za tydzień usg 3d. Powoli mysle o pakowaniu torby, chyba trzeba się przygotować, aby nie być zaskoczonym.
Przepraszam, że do innych diewczyn nie odpisuje personalnie, czytam wszystkie posty, ale trudno mi zapamiętać jeszcze Wasze osoby :-) pozdrawiam gorąco wszystkie.
 
Ineska ja mam bol przy spojeniu lonwym, w pchwinach tez mialam podobno robi sie tak jak macica sie rozciaga. Moj maz moglbyna dluzej jechac no ale wiadomo ja na chwile obecna jestem tykajaca bomba i nie wiem co mi powiedza na kolejnej wizycie a w srode musimy byc w szpitalu a on mi auto zabiera. W sumie leci tylko na pogrzeb bo w poniedzialek o 12 jest i zaraz po musi sie zbierac i wracac.
 
Ineska ja miałam ból w kroczu i pachwinach. Teraz "tylko" pachwiny, czasami to taki ból że ciężko chodzić. Najgorzej jest w nocy. Jak do tego dojdą skurcze to już porażka ale mi gin mówił że to normalne i tego się trzymam, trzeba to przetrwać.
 
reklama
Co do leków ja juz odstawiłam wszystko ;) fakt że jak bralam nospe i magnez to skurcze byly rzadsze i mniej bolesne ale już mi się nie chce w to bawić ;) nie biorę nawet witamin i teraz mnie przynajmniej mniej mdli a wyniki mam bardzo dobre wiec chyba nie ma potrzeby brać. Ostatnio hemoglobina 13.7 (wow)
 
Do góry