reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dołaczam się do pytania, też jestem w ciąży dwuowodniowej jednokosmówkowej, i jeszcze jedno pytanie o co chodzi z tymi dwoma terminami ? Wg okresu jestem w 15 tygodniu, wg wielkości dzieci (stwierdzonej przez ginekologa) w 13, tzn że mam przesunąć sobie o dwa tygodnie datę porodu czy jak to się wtedy liczy ... bo powiem szczerze że zaczęłam się ciut martwić że moje dzieciaki są mniejsze niż wskazują tabele.
 
U mnie było robione usg w 30 tyg to różnica miedzy dziećmi wagowo było 150 gram, natomiast robione miałam usg w 32 tyg i już różnica była 500 gram i pewnie będzie się zwiększać.Ale sama zauważyłam że ,,bulgodze,, mi bardziej w brzuchu. Zwiększa mi się ilość wód płodowych.
 
Hej :)

Anfuka, misiarska, julianna jak dziś się czujecie?

Ja już jestem na zwykłej sali :-)
Plamienia nadal tylko wieczorem. Za to na tapecie mdłości i zawroty głowy :-D
Wczoraj miałam tylko dwie kroplówki, dziś już nie dostanę żadnej. Pozwolili mi wyjść na korytarz jak przyszła mama z Nelą i Dominikiem. Można powiedzieć, ze zaczynam odzyskiwać wiarę, że będzie dobrze :-)

Miłego dnia wam życzę!
 
Dziewczyny mi od wczoraj tak doskwiera kręgosłup że nie daję rady..:( chyba już nie daje rady dźwigać tego ciężaru i się buntuje. Wczoraj złapał mnie silny skurcz brzucha, tak na 2 minuty, ale jednorazowy więc myślę, że po prostu macica sobie ćwiczy.
 
Mam do Was prośbę, jak już wcześniej wspominałam mój narzeczony jest po wypadku i porusza się na wózku. On zbiera 1% podatku jako środki na subkoncie w fundacji. Poniżej wklejam link ze szczegółowymi danymi, będę wdzięczna jak mogły byście nas wesprzeć, a także przekazać tą informację rodzinie i znajomym.
Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać numer KRS 0000270809 , oraz CEL SZCZEGÓŁOWY: Stankiewicz, 533
Stankiewicz Piotr - Możesz Pomóc - Fundacja AVALON - Profesjonalne Centrum Rehabilitacji i Porad
stankiewicz-piotr-page-001.jpgstankiewicz-piotr-page-002.jpg
 

Załączniki

  • stankiewicz-piotr-page-001.jpg
    stankiewicz-piotr-page-001.jpg
    42,7 KB · Wyświetleń: 60
  • stankiewicz-piotr-page-002.jpg
    stankiewicz-piotr-page-002.jpg
    46 KB · Wyświetleń: 62
anulfka oby rozwarcie się cofneło, bądź dobrej myśli!

kamila dziewczyny w zeszłym tyg wazyły 2100 i 2300

Ja dzis miałam robione usg z przepływami i wszystko OK. Czuję się dość dobrze, do niedzieli będą mi podawać magnez a potem czekamy na akcję :tak:
 
Julianna- duże dziewczynki :-) oby wszystko poszło według planu!

Anka- super!

Kamilasze- no niestety plecy mogą wysiadać, ja czasem się z łóżka nie mogę podnieść, a gdzie tam do końca?

Dziewczyny dziś mierzyłam brzuch i przez 3 tyg 4 cm przybyło:szok:
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny. Noc minela prawie spokojnie tylko 3 razy na chwile stwardnial mi brzuch. Przed poludniem bylam badana i chwilowo pecherz sie cofnol ale co bedzie dalej to sie okaze. Maz rozmawial z lekarzem i powiedzial mu ze dzieci napewno przyjda na swiat za wczesnie. Walczymy o kazdy dzien a nawet godzine. Dobrze by bylo wytrzymac jeszcze nawet 2 tyg do 28 tyg ale czy sie uda tego nikt nie wie. Lekarze sa gotowi do cc w kazdej chwili. Czuje sie totalnie rozbita psychicznie ;(
 
reklama
Misiarska- jak to mają szansę? One na pewno jak się urodzą to wszystko będzie ok, to już duuuuże dzidzie!!! Najważniejsze te sterydy na płuca bo tak pewnie pod aparaturę by się nadawały, ale te zastrzyki podobno bardzo szybko działają więc musi być ok. :-)

Mi lekarka powiedziała, że od ostatniego zastrzyku muszą minąć 24 godziny i będzie ok - tzn mogę rodzić. Ogólnie na oddziale się dziwią, że dziewczyny są takie duże.... 2000g i 2200g to już całkiem sporo....

Anulfka-trzymam kciuki, bedzie dobrze!Julianna-w piatek mnie wypuścili,wyniki sie poprawiły,za to mam 1,5 cm rozwarcie od zewnetrznej strony szyjki i musze jak najwiecej lezec,za tydzień w czwartek ide na wizyte,mam nadzieje,że bedzie o.k, a i moi chłopcy ważą już po kilogramie, tzn wazyli tydzień temu;-)

KPe - szczęściaro :-) A mnie z 1cm rozwarcia nie chą wypuścić....

Anulfka też mocno trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że jak najdłużej maluszki posiedzą w brzuchu.
Teri81 w którym tygodniu ciąży zaczął się u Ciebie syndrom podjadania? Moja ciąża też jest jednokosmówkowa dwuowodniowa.

adb7 - ja jestem w tego samego typu ciąży. U mnie w tym tygodniu w którym jestem, a więc początek 34, jest różnica 200g. Więc myślę, że i tak jest nieźle...

Dołaczam się do pytania, też jestem w ciąży dwuowodniowej jednokosmówkowej, i jeszcze jedno pytanie o co chodzi z tymi dwoma terminami ? Wg okresu jestem w 15 tygodniu, wg wielkości dzieci (stwierdzonej przez ginekologa) w 13, tzn że mam przesunąć sobie o dwa tygodnie datę porodu czy jak to się wtedy liczy ... bo powiem szczerze że zaczęłam się ciut martwić że moje dzieciaki są mniejsze niż wskazują tabele.

Sarenka - ja mam suwaczek ustawiony według terminu ostatniej miesiączki. A dziewczyny są o tydzień większe niż powinny być... Powiem Ci, że ja wolę mieć ustawione według OM. Może podpytaj się lekarza?

Hej :)

Anfuka, misiarska, julianna jak dziś się czujecie?

Ja już jestem na zwykłej sali :-)
Plamienia nadal tylko wieczorem. Za to na tapecie mdłości i zawroty głowy :-D
Wczoraj miałam tylko dwie kroplówki, dziś już nie dostanę żadnej. Pozwolili mi wyjść na korytarz jak przyszła mama z Nelą i Dominikiem. Można powiedzieć, ze zaczynam odzyskiwać wiarę, że będzie dobrze :-)

Miłego dnia wam życzę!

Bo będzie dobrze....Mnie już męczy leżenie.... Powoli tracę siły.... A jeszcze trochę muszę wytrzymać.....

Dziewczyny mi od wczoraj tak doskwiera kręgosłup że nie daję rady..:( chyba już nie daje rady dźwigać tego ciężaru i się buntuje. Wczoraj złapał mnie silny skurcz brzucha, tak na 2 minuty, ale jednorazowy więc myślę, że po prostu macica sobie ćwiczy.

kamilasze - nie dziwię się.... Dobrze chociaż, że to taki słodki ciężar... Oby poczekać jeszcze troszkę, a będzie dobrze.

Hej dziewczyny. Noc minela prawie spokojnie tylko 3 razy na chwile stwardnial mi brzuch. Przed poludniem bylam badana i chwilowo pecherz sie cofnol ale co bedzie dalej to sie okaze. Maz rozmawial z lekarzem i powiedzial mu ze dzieci napewno przyjda na swiat za wczesnie. Walczymy o kazdy dzien a nawet godzine. Dobrze by bylo wytrzymac jeszcze nawet 2 tyg do 28 tyg ale czy sie uda tego nikt nie wie. Lekarze sa gotowi do cc w kazdej chwili. Czuje sie totalnie rozbita psychicznie ;(

Więcej kochana pozytywnego myślenia. Musisz dać radę. Grunt, że jestes pod stałą opieką!
 
Do góry