reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

To calkiem niezla szyjka na razie. Tylko trzeba pilnowac. Moja 2 tyg. temu miala mniej wiecej tyle samo. Na razie chyba nie mam skurczy (nie czuje), ale brzuch mi twardnieje i biore fenoterol.
 
reklama
Czesc dziewczynki.
nutella chodze panstwowo i generalnie jestem zadowolona, usg co dwa tygodnie wiec spoko tylko te wizyty ginekologiczne mnie martwia..za rzadko wedlug mnie wiec pojde w polowie maja prywatnie, tylko ze niestety wizyta kosztuje w przedziale od 80 do 150 euro w zaleznosci od lekarza..trudno.
Tak samo jesli chodzi o badanie krwi i moczu, ostatnie mialam jakos w marcu a nastepne mam sobie zrobic przed ta wizyta w czerwcu...tez bede robic za jakies dwa tygodnie na wlasna reke
Ja mieszkam w okolicach Mediolanu i chodze tutaj prywatnie do gina, nie wiem czy wiesz, ale we Wloszech ciaza blizniacza jest traktowana jako zagrozona "gravidanza a rischio" i wszystkie badania usg, badania krwi, moczu sa za darmo... co wiecej w kazdym niemal laboratorium przyszpitalnym jest okienko gdzie kobiety w ciazy maja pierwszenstwo. Ja nigdy nie czekam. Badania krwi i moczu powinny byc robione raz w miesiacu, przejsc sie do lekarza pierwszego kontaktu i porozmawiaj z nim o tym. Powinnas miec robione emocromo completo i urine completo + urinocoltura. Na recepcie powinno byc wyroznione esenzione M50, to znaczy ciaza zagrozona, badania nez oplat :)

nutella tobie juz niedluzo brakuje jeszcze z jakis miesiac 6 tygodni :tak::tak::tak: ale fajnie... jak sie czujesz wogole? brzuszek bardzo ciazy ?

sorki za post pod postem
Nie tak strasznie, rano to nawet zapominam, ze jestem w ciazy, dopiero po poludniu czuje troszke, najgorsze jest to ciagle sikanie i bole zeber, ale nie mam co narzekac... Waze 13 kg wiecej jak na razie, moze pozniej wkleje brzuchol :) a jak ty sie czujesz?

Dziewczyny, jesli chodzi o szyjke, moj lekarz mowi, ze poki jest wiacej niz 25mm i nie ma skorczy ryzyko porodu przedwczesnego jest naprawde niewielkie :)
 
Nutella no wlasnie w czwartek ide do lekrza pierwszego kontaktu to pogadam z nia, a to ze badania sa za darmo to wiem jeszcze nic nie placilam :) ale na zadnej z recept nie mialam wyroznionego ze to ciaza zagrozna, tu oprocz tego ze sa te usg co dwa tygodnie to traktuja moja jak normalna ciaze...mysle ze poki wszytsko ok to ok ale pod koniec zamierzam tez isc prywatnie, zobaczymy...nie wiedzialam ze tez mieszkasz we wloszech :) fajnie :)
 
oj dziewczyny teraz wiem co to oznacza jak się mówi że się jest na ostatnich nogach , ja już nóg nawet nie czuję nie mówiąc że w nocy nie umiem spać bo mi maluchy pod żebra wchodzą i uciskają na nerw tak że mam częściowy paraliż lewej ręki ,ale jeszcze tydz - dam radę ,ale jak to lekarz powiedział że jestem bardzo dzielna bo nie musiałam brać żadnych leków na skurcze bo ich nie miałam i oczywiście szyjka jest w całości i szczelnie zamknięta to niemusiałam mieć krążka ani szwu mc Donaldsa
 
Ania swietnie, ze tsk sie trzymasz, dzieciaki juz na pewno duze i gotowe do wyjscia... jeszcze kilka dni i je zobaczysz... troszke ci zazdroszcze...
Kasiona jaka masz ciaze dwujajowa czy jedno? Robilas juz badania na toxo?
 
pauli1983
Wiesz co,mi sie wydaje która ma jaki dyżur,bo raz jak bylam to byl jakiś lekarz młody wysoki.A potem jak byłam jeszcze 2 razy to byla lekarka Irena na K....ale niemoge sobie przypomniec jej nazwiska:)
A Ty tez tam chodzisz??
ania2 chodzilam, (bo juz urodzilam:) 4 maja miną 2 miesiace;)) a raczej lezalam 2 razy po 2 tygodnie .młody wysoki w okularach z jasnymi włosami? bo ty tam na dol do poradni patologii ciazy chodzisz prawda? czy na I pietro odrazu na oddziale robisz USG? wiecej mi nazwiska lekarzy mowią niz imiona.
 
pauli1983 tak na dół do poradni chodze i tam też mam USG robione,podobno wczesniej było na piętrze a teraz znieśli na dół.Zamieszanie takie że szkoda gadac:)
Tak taki był właśnie lekarz jak byłam 1 raz,a później to już lekarka ale nazwiska naprawde nie mogę sobie przypomnieć,patrzyłam też w książeczce ale nie da sie za bardzo odczytac
 
Ania jeszcze tez troszeczke tez ci zazdroszcze :)
Nutella mam ciaze jednojajowa, jednokosmowkowa dwuowodniowa..badania na toxo robilam dwa razy, na samym poczatku ciazy jak bylam w Polsce i potem tu jakos w marcu
 
reklama
hej dziewczyny,
pare dni sie nie udzielalam forumowo a tu tyle watkow poruszanych...
1. Gratuluje rozpakowanej Mamusi:) mam nadzieje, ze podzielisz sie wrazeniami z pierwszych dni
2. mam pytanie o szyjke..ja ostatnio mialam 4,6 wiec ok ale powiedzcie mi czy sa jakies objawy skracajacej sie szyjki?
3. blagam napiszcie ile macie w pasie ermm raczej w obwodze brzucha..ja przekroczylam magiczna 100:crazy:
A tak poza tym to mamy piekna pogode..przynajmniej w Bielsku:) no taka wiosne lubie choc weekend ma byc deszczowy-oby sie nie sprawdzilo
 
Do góry