reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej dziewczyny,
pare dni sie nie udzielalam forumowo a tu tyle watkow poruszanych...
1. Gratuluje rozpakowanej Mamusi:) mam nadzieje, ze podzielisz sie wrazeniami z pierwszych dni
2. mam pytanie o szyjke..ja ostatnio mialam 4,6 wiec ok ale powiedzcie mi czy sa jakies objawy skracajacej sie szyjki?
3. blagam napiszcie ile macie w pasie ermm raczej w obwodze brzucha..ja przekroczylam magiczna 100:crazy:
A tak poza tym to mamy piekna pogode..przynajmniej w Bielsku:) no taka wiosne lubie choc weekend ma byc deszczowy-oby sie nie sprawdzilo
ps Malusia Jak wizyta u diabetologa?

 
reklama
witam dziś była dla mnie koszmarna noc, spałam na prawym boku i o 1.30 obudził mnie ból ale nie skurcz tylko taki ból że nie umiałam się przekręcić na plecy ani podnieść bo wyłam z bólu w końcu na siłę z płaczem się podniosłam ,myślałam że pojadę już do szpitala dzieciaczki też nerwowe bo zaczeły tak mocno kopać że brakowało mi powietrza ,czy któraś z Was też takie coś miała
 
hej dziewczyny,
2. mam pytanie o szyjke..ja ostatnio mialam 4,6 wiec ok ale powiedzcie mi czy sa jakies objawy skracajacej sie szyjki?
3. blagam napiszcie ile macie w pasie ermm raczej w obwodze brzucha..ja przekroczylam magiczna 100:crazy:
Nie ma objawow, trzeba czesto kontrolowac u gina. Jedyne co mozesz zaobserwowac, to twardniejacy brzuch i skurcze - one moga powodowac skracanie sie szyjki.

Ostatnio w pasie mialam cos ok. 95cm. Ale nie martw sie, wszystko zalezy od tego, ile mialas wczesniej. Wielkosc brzucha o niczym nie swiadczy. :-)
 
Leona jutro mam wizyte u diabetologa, napisze po co i jak. Jeszcze jutro ide na usg, juz nie moge sie doczekac:) Sluchaj a od kiedy mierza Ci szyjke? ja mam 26 tydzien i jeszcze ani razu mi nie mierzyli, to normalne?
 
Bo z szyjka to jest tak, ze lekarz ja bada podczas zwyczajnego badania ginekologicznego. Czesto nawet o tym nie wspomina, jak wszystko jest ok. Pewnie tak jest u Ciebie. Jesli lekarz wyczuje, ze cos sie skraca, na pewno powie. Dokladnie szyjke mozna zmierzyc podczas wewnetrznego USG, ja to mialam robione dwa razy, na USG polowkowym i potem w szpitalu. Normalnie lekarz ja tylko sprawdza przy badaniu w fotelu, podczas ktorego moze tez okreslic jej stan tzn. czy jest twarda czy miekka i zamknieta czy otwarta.
 
hej dziewczyny,
2. mam pytanie o szyjke..ja ostatnio mialam 4,6 wiec ok ale powiedzcie mi czy sa jakies objawy skracajacej sie szyjki?
3. blagam napiszcie ile macie w pasie ermm raczej w obwodze brzucha..ja przekroczylam magiczna 100:crazy:
Lona szyjka piekna, ale moze zrob sobie suwaczek, bo nie wiadomo w ktorym tygodniu jestes...Ja nie mialam zadnych objawow skracajecej sie szyjki, na poczatku mialam 44,6 mm a teraz 31,8 mm, ale skracala sie stopniowo i lekarz mowi, ze to normalne na tym etapie...
W pasie mialam 64 cm przed ciaza a teraz... 105 cm...

witam dziś była dla mnie koszmarna noc, spałam na prawym boku i o 1.30 obudził mnie ból ale nie skurcz tylko taki ból że nie umiałam się przekręcić na plecy ani podnieść bo wyłam z bólu w końcu na siłę z płaczem się podniosłam ,myślałam że pojadę już do szpitala dzieciaczki też nerwowe bo zaczeły tak mocno kopać że brakowało mi powietrza ,czy któraś z Was też takie coś miała
Ania mnie zdarzaja sie bole zeber i gornej czesci brzucha, czesto w nocy, az dech zapiera, nie wiem czy masz podobnie...

Leona jutro mam wizyte u diabetologa, napisze po co i jak. Jeszcze jutro ide na usg, juz nie moge sie doczekac:) Sluchaj a od kiedy mierza Ci szyjke? ja mam 26 tydzien i jeszcze ani razu mi nie mierzyli, to normalne?
Malusia, szyjka MUSI byc kontrolowana i dokladnie mierzona, popytaj lekarza w trakcie wizyty, to bardzo wazne...Daj znac jak po wizycie.

Kasiona co nowego?

Ja od dzisiaj jestem na macierzynskim :)
 
hej dziewczyny,
pare dni sie nie udzielalam forumowo a tu tyle watkow poruszanych...
1. Gratuluje rozpakowanej mamusi:) mam nadzieje, ze podzielisz sie wrazeniami z pierwszych dni
2. Mam pytanie o szyjke..ja ostatnio mialam 4,6 wiec ok ale powiedzcie mi czy sa jakies objawy skracajacej sie szyjki?
3. Blagam napiszcie ile macie w pasie ermm raczej w obwodze brzucha..ja przekroczylam magiczna 100:crazy:
A tak poza tym to mamy piekna pogode..przynajmniej w bielsku:) no taka wiosne lubie choc weekend ma byc deszczowy-oby sie nie sprawdzilo



ja jestem w połowie 29 tyg i mam 96 cm....a wszyscy mówia ze mam mały brzuch....denerwują mnie te uwagi bo wiem ze wielkosc brzucha nie swiadczy tak do konca o wielkosci dzidzi .....
 
witam dziś była dla mnie koszmarna noc, spałam na prawym boku i o 1.30 obudził mnie ból ale nie skurcz tylko taki ból że nie umiałam się przekręcić na plecy ani podnieść bo wyłam z bólu w końcu na siłę z płaczem się podniosłam ,myślałam że pojadę już do szpitala dzieciaczki też nerwowe bo zaczeły tak mocno kopać że brakowało mi powietrza ,czy któraś z was też takie coś miała


ja jestem dopiero w 29 tyg a tez miewam silne bole w czasie gdy chce zmienic pozycje w nocy....oddychac czasem jest ciezko bo dzieci uciskają...jakos trzeba wytrzymac, pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczynki, u mnie nic nowego, nutella to teraz relaksik :) troche sie martwie kurde bo od dwoch dni nie czuje zadnych ruchow, wizyte mam dopiero w poniedzialek, nie wiem czy martwic sie czy to normalne czy sobie moze spia i sa ulozeni w takich pozycjach ze ich nie czuje... :(
 
Do góry