reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Witam nowe mamy! :happy2:

Co do sterydów to nie jest to standard, podaje się je jeśli jest zagrożenie porodem przedwczesnym, wiadomo że ciąża bliźniacza jest bardziej na to narażona ale jeśli wszystko jest OK to nie widze powodu żeby każdy miał je dostawać...
 
reklama
co do mojej wizyty w szpitalu to mam ja dlatego ze bede miala rozmowe z moim lekarzem ktory bedzie przeprowadzal mi porod no i beziemy omawiac jakiporod bedzie dla mnie najlepszy. A napewno tez zapytam co do tych sterydow. Moje dwa sloneczka tez mocno juz kopia wiec napewno u nichwszystko dobrze.
 
Hej. Nie było mnie parę dni. Widzę że coraz nas więcej z terminem porodu na przełom kwietnia i maja. Ciekawe która do kiedy wytrwa? :-p
Jak u Was po świętach? Ja drugi dzień świąt spędziłam w piżamach w łóżku. Nie wiem ki ciort, ale w ogóle nie miałam siły podnieść się z łóżka. Z każdym dniem robię się coraz bardziej ociężała. Zastanawiam się co będzie dalej?
 
Justynia chyba będzie rekord :-) Nie wiem czy pisałam ale 2 stycznia mam się zgłosić do szpitala jeśli oczywiście nic wcześniej sie nie wydarzy. Termin po ostatniej wizycie w szpitalu wyliczyli na 10 a nie na 7 stycznia. Pamiętasz która mama najdłużej wytrzymała??
 
Jeszcze raz witam nowe dziewczyny na forum, ciesze się, że nas tak dużo, zawsze to raźniej i doświadczeniami można się powymieniać.
Oto aktualna tabelka z informacjami, które udało mi się wyczytać - mam nadzieję, że wszystkie - ale jak o kimś zapomniałam to będę wdzięczna za przypomnienie:


1.Karmelova7.styczeń.14
2.Effcia12311.styczeń.14
3.Hannah342.luty.14
4.Katherine_mag26.luty.14
5.Maya1215.marzec.14
6.Milla7615.marzec.14
7.Julianna20.marzec.14
8.Marczitka25.marzec.14
9.Misiarska2.kwiecień.14 (30 marca)
10.Gabi00423.kwiecień.14
11.emilek8628.kwiecień.14 (4.05)
12.KasiaZG30.kwiecień.14
13.Rila3.maj.14
14.Agniecha7773.maj.14
15.Nanka4.maj.14
16.Paulinka_uk7.maj.14
17.Nana7ma10.maj.14
18.KPe00715.maj.14
19.Adb715.maj.14
20.Anulfka20.maj.14
21.Monika_8324.maj.14
22.Dolores3231.maj.14
23.cannot2(3) czerwiec.14
24.Liskaaa14.czerwiec.14
25.anula197816.czerwiec 14
26.Celina8618 czerwiec. 14
27.Edytka8420 czerwiec. 14
28.Paulineczka24 czerwiec. 14
29.Fusun17 lipiec. 14

Rzeczywiście wychodzi na to, że maj będzie urodzajny jeżeli chodzi o bliźniaki ;), albo końcówka kwietnia, jeżeli patrzeć na bardziej prawdopodobne daty porodów.
Potwierdzam informację Julianny o sterydach. Nie jest to standard, raczej gdy coś wskazuje, że poród może odbyć się szybciej. Do tego ostatnio czytałam, że profilaktycznie przy ciąży jednokosmówkowej się je podaje, bo tutaj jest ryzyko podjadania i trzeba szybciej decydować się na poród.

Trzymam kciuki za dziewczyny, które mają badania na początku stycznia. Adb - nie denerwuj się na pewno wszystko będzie dobrze :-)

Ja dzisiaj musiałam wziąć no-spę (drugi raz w tej ciąży :tak:), zaczęło mnie strasznie poleć podbrzusze, jak się położyłam, to było jeszcze gorzej. Ale na szczęście teraz już jest ok. Ja dzisiaj w pracy i cieszę się, bo z dala od lodówki i zapasów w niej zgromadzonych jestem. Po tym świątecznym obrzarstwie to mi dobrze zrobi :zawstydzona/y:

Justynia - co u Was? Jak przeżyłaś Święta??
 
Mnie się wydaje że wszystko zależy od lekarza prowadzącego ciążę. Mój mnie nie pytał ani o sterydy ani o cesarkę, tylko mnie poinformował. Po prostu on działa według takich procedur i tyle. Oczywiście ile osób tyle opinii ale uważam że najważniejsze to ufać swojemu lekarzowi. Ja znalazłam takiego do którego mam zaufanie. Wynika to z jego doświadczenia w prowadzeniu "trudnych" przypadków jakimi są między innymi ciąże mnogie i pracę w szpitalu specjalizującym się w opiece nad ciężarnymi i wcześniakami.
Milla76- dziękuję za wpisanie na listę
Emilek86- ja dziś od rana też jakoś ledwo żyje, miałam jakieś zawroty głowy i było mi słabo, na szczęście trochę mi lepiej, myślę że każda z nas ma lepsze i gorsze dni, w końcu nasze organizmy wykonują bardzo ciężką pracę
Adb7- ​mnie lekarz na usg połówkowym wpisał przy jednym dzidziusiu warunki badania utrudnione, bo nie dość że sie wiercił to jeszcze był ( jest?)ułożony zaraz poid biustem i ciężko mu było malucha pomierzyć
 
reklama
Mój lekarz też nic nie wspominał jak na razie o żadnych sterydach, ani o innych lekach. Biorę tylko kwas foliowy. 7-go mam USG, a 10-ego wizytę. Zobaczymy czy nowego się dowiem:happy2:
 
Do góry