reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Ja mam sterydy zaplanowane na 28 tydz ciazy..jeszcze troche.Ja lezec nie musze,ale tez mi sie dłuży..byle do kwietnia;-)
 
reklama
ja ide 2 stycznia na badania kontrolne i wtedy dostane skierowanie do szpitala. A co do lezenia to ja tez musze duzo odpoczywac bo mialam 2 tygodnie temu twardnienie bezucha i mi sie o 1cm szyjka zmniejszyla ale po wiekszej dawce magnezu i odpoczynku jest lepiej. A ja mam to szczescie i bedzie Emilia i Fabian:
 
Czyli sterydy to standard. Ale fajnie że parka!
No u mnie się niby też ustabilizowało ale lekarz jest bezlitosny i każe leżeć;-) Chociaż za każdym razem jak dłużej postoje czyli pod prysznicem to od razu brzuch się ciężki i od góry twardy robi niestety :-(
 
Witajcie Rila i Agniecha777, fajnie, że do nas dołączyłyście.
Mój lekarz jeszcze nic nie wspominał o sterydach i leżeniu w szpitalu. Jakoś moja świadomość broni się przed myśleniem o szpitalu, ale po waszych postach zaczyna do mnie docierać, że może się zdarzyć, że taż tam wyląduję, choćby profilaktycznie. Ostatnio jak byłam na USG, to jedna z dziewczyn powiedziała, że na każde badanie USG przyjeżdża z torbą, przygotowana na pobyt w szpitalu. To też mi dało do myślenia :-). Ja następne USG mam za tydzień 02.01. i już mam nerwa , czy z moimi dziewczynami na pewno wszystko ok.
 
:-) Widzę że kolejna z nas ma wizytę 2 stycznia. Ja również i też jestem ciekawa co powie lekarz i jak się mają bobaski. Ale biorąc pod uwagę że kopią coraz mocniej i kręcą się jak najęci to myślę że rosną jak na drożdżach. Ciekawie mnie czy się poobracali czy dalej jeden główkowo a drugi miednicowo są ułożeni, tak że widać było na USG jak jeden drugiego po główce kopał.
 
Paulinka_UK - mnie lekarz o tym wspomniał jak byłam w 9 tyg ciąży, powiedział, że jest to zabezpieczenie jakby dzieciaki się pospieszyły z przyjściem. Ma to przyspieszyć rozwój płuc i ułatwić samodzielne oddychanie.
 
Nie wiem nic o sterydach ale widzę że na forum wiele dziewczyn pisze, że ma je podawane więc to raczej standardowe działanie. Paulinka widzę, że nie Ty pierwsza narzekasz na prowadzenie ciąży w UK. Rila u mnie ostatnio położenie dzieci było określone jako główkowe, a druga dzidzia zmienne :-D - chyba wierciła się podczas badania:-D.
 
reklama
Rila podczas badania lekarka stwierdziła, że moje dziewczyny są trudne do badania, bo wiercą się okropnie. Sama czuje bardzo często ich ruchy :-).
 
Do góry