reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Edytka84- no właśnie o to chodzi :-) nie wiem jak jest w pojedynczej ale wiem jak w mnogiej. Najzabawniej jak "górny" maluch się rusza bądź kopi i pod biustem to widać.
Cannot- ​a u mnie to wygląda inaczej. Brzuch się twardy robi od góry, zaraz pod biustem i to uczucie schodzi na dół, jest wrażenie ciężkości i ciężko się poiruszać. Mnie się tak zaczęło robić w 17 tyg i dochodziło do tego że był taki np przez 3h. Jak leżałam to nie błam w stanie się na bok przekręcić. Myślałam że tak ma być, bo to nie bolało. Aż mój mąż kazał mi zadzwonić do gina a on z kolei od razu zalecił wizytę, a potem leżenieni leki. Miało to wpływ na szyjkę bo się wtedy o 2 cm skróciła. No i od tego czasu leże i jest duża poprawa.
 
reklama
Ja mam tak jak Adb7. no wlasciwie to mialam bo odkad biore magnez to juz jest lepiej. Czasami jeszcze jest taki napiety bardzo ze mam wrazenie ze zaraz pekne ale to raczej jak za duzo zjem:-)
 
Któraś z Was pisała że je tylko kwas foliowy, a witaminy? W ciąży to raczej podstawa...

Ja mam jedną dziewczynkę bardzo nisko, czasem czuję jak mi kopie po szyjce i pęcherzu :confused:
Brzuch mam twardy bardzo często niestety, pomimo brania magnezu, skracania szyjki nie czuć więc trzeba jej długość kontrolować...
 
Któraś z Was pisała że je tylko kwas foliowy, a witaminy? W ciąży to raczej podstawa...

To ja ;-) Lekarz sam z siebie nic nie mówił o żadnych witaminach, więc na ostatniej wizycie po prostu zapytałam czy powinnam brać jakieś witaminy. Odpowiedział mi, że skoro mam dobre wyniki, wszystko jest w normie i nie mam podejrzanych dolegliwości, to nie widzi potrzeby, żeby brać witaminy, ale jak chcę to mogę... Nigdy nie byłam zwolenniczką "sztucznych" witamin więc skoro na razie nie ma potrzeby, to sobie odpuściłam. Staram się w miarę zdrowo odżywiać.
 
milla76
a u nas święta spokojnie :-) trochę u rodziny, trochę w domu. Niestety maluchy dostały trochę katarku ale tak to ok. Gorzej ze mna - muszę iść do lekarza po nowym roku bo cały czas krwawię :baffled: no i od wczoraj mam kryzys laktacyjny :-( muszę to przetrwać. Jedynie będę dokarmiała - najpierw pierś potem butla ale najwcześniej w pn. Maluchy mają już ponad 4kg, 50 odrzuciłam 2 tyg temu, a już 56 pajace są za małe w nóżkach - i będę musiała wymienić na 62 (ale tylko pajace reszta jeszcze ma nawet zapas- tylko maluchy maja długie nogi) - wiec idzie nam dobrze.

a co u ciebie ? jak się czujesz? jak przygotowania do wielkiego dnia porodu hehe wszystko gotowe??

Co do wózka mogę zrecenzować ABC zoom-a - jak na wózek bliźniaczy jest dość sterowny - można jedną ręką, duże gondolki -super. Co do minusów adaptery do wszystkiego :baffled: do fotelików adaptery trzeba wpiąć, i potem inne do sportówki, no i ciężko go podbić przed wysokim krawężnikiem - ale za to plusem jest to że kółka z przodu (o dziwo) się nie blokują na bruku czy lesie.
 
Witam wszystkie mamusie po świętach;-) Szczególnie witam nowe mamusie, które dołączyły do nas na forum. A rozpakowanym serdecznie gratuluję:tak: i życzę wszystkiego dobrego dla was i dzieci.
Ja wczoraj cały dzień regenerowałam siły po przygotowaniach przed świątecznych i samych świętach, przeleżałam cały dzień w łóżku. Na dodatek od drugiego dnia świąt do wczoraj coś moje serducho mi nawalało:szok: Biło jak szalone, nawet jak leżałam i nic nie robiłam. Ale na wieczór się uspokoiło. Czy wy też takie coś czasami macie?? Bo moja znajoma mówiła mi, że to jest normalne, ale sama nie wiem:no:
Widzę po tabelce, że bardzo dużo nas jest na kwiecień- maj:) Widocznie te upały wakacyjne dobrze na nas zadziałały:-)
Pozdrawiam wszystkie mamusie;-)
 
witam i ja,
milla nie ma mnie w tabelce, mam termin na 29czerwca
to moja pierwsza ciaza, dwuowodniowa i dwukosmowkowa, w sumie plec nie ma dla mnie znaczenia, ale na ostatnim usg ja zobaczylam dziewczynke, choc objawy mam typowe na chlopca, wiec moze bd parka :)
 
reklama
Dagos, witaj już Cię dopisuję :-):-)

Justynia - super, że maluchy rosną dobrze. Rzeczywiście w ciągu 1,5 miesiąca przybrały przecież ponad 1 kg. No i ciuszki już konkretne noszą :-) Kryzys na pewno minie szybko, wspomagasz się herbatkami? Na mnie najlepiej działała taka produkowana w Pruszkowie (chyba herbabpol)..
U mnie ok. Tylko coraz więcej się męczę i dobrze, gdy mam gdzieś na horyzoncie jakieś krzesło albo inny mebel żeby tyłek posadzić. Najgorzej jest u mnie na wsi, gdy wyjdziemy na spacer. Bo ławek w mojej okolicy niestety nie ma....
U lekarza byłam i z dziecmi wszystko ok. Następna wizyta za 3 tygodnie.
Anulfka - mam dokładnie jak piszesz - od wielu tygodni. Tętno w spoczynku nawet 120. Ale na ostatniej wizycie gin powiedziała mi że jest ok. i nie mam co się martwić. Tak to ciąży jest, wprawdzie wspominała akurat o tygodniach, w których teraz jestem, że niby teraz najwięcej krwi jest w krwiobiegu.. Ale wcześniej też tak miałam. Tyle ze to strasznie męczące, parę kroków i trzeba sobie przyklapnąc, tak jak pisałam wyżej, bo inaczej rzeczywiście wydaje się że serce wyskoczy z klatki piersiowej :-D
Ale się rozpisałam, oto tabelka:


1.Karmelova7.styczeń.14
2.Effcia12311.styczeń.14
3.Hannah342.luty.14
4.Katherine_mag26.luty.14
5.Maya1215.marzec.14
6.Milla7615.marzec.14
7.Julianna20.marzec.14
8.Marczitka25.marzec.14
9.Misiarska2.kwiecień.14 (30 marca)
10.Gabi00423.kwiecień.14
11.emilek8628.kwiecień.14 (4.05)
12.KasiaZG30.kwiecień.14
13.Rila3.maj.14
14.Agniecha7773.maj.14
15.Nanka4.maj.14
16.Paulinka_uk7.maj.14
17.Nana7ma10.maj.14
18.KPe00715.maj.14
19.Adb715.maj.14
20.Anulfka20.maj.14
21.Monika_8324.maj.14
22.Dolores3231.maj.14
23.cannot2(3) czerwiec.14
24.Liskaaa14.czerwiec.14
25.anula197816.czerwiec 14
26.Celina8618 czerwiec. 14
27.Edytka8420 czerwiec. 14
28.Paulineczka24 czerwiec. 14
29,Dagos29 czerwiec. 14
30.Fusun17 lipiec. 14
 
Do góry