reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny jak to jest z wyborem lekarza pediatry do prowadzenia dzieci po urodzeniu? Trzeba jakąś dekalarację wypełnić, czy wystarczy zglościć w szpitalu, którą przychodnię się wybrało? Bo w szpitalu pytają i później tam wysyłają dokumentację maluchów.
 
reklama
Jeszcze pokażę wam jak aktualnie wygląda mój brzuszek ;-):-) 30tc1.jpg
 

Załączniki

  • 30tc1.jpg
    30tc1.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 69
Napierajka u mnie nic nie wysylali. Mąż sam sie zglosil do przychodni - wcale nie do mojej rejonowej, tylko takiej ktora nam pasowala. To chyba trzeba zrobic w ciągu 48 godzin od wypisu, bo od razu zapisuja do pediatry na pierwsza wizyte no i moze (powinna) przyjsc polozna na wizyte patronażowa. Do mnie nie przyszla bo bylo za daleko. I lepiej bo wolalam zaprosic prywatnie polozna sprawdzona z polecenia. U nas w przychodni pediatrow tylko trzech i nie ma specjalizacji na blizniaki. Co innego z wczesniakami - dla nich jest specjalna poradnia. Ja dodatkowo mam kontakt do prywatnego pediatry. Sprawdza sie w przypadkach gdy duzo chorob i jest klopot z kolejka w przychodni. Ale to bardzo rzadko - skorzystalam tylko raz.
 
Co do spania w nocy, to ja dzisiaj nie spałam całą noc. Miałam potworną zgagę, co się położyłam to zaraz palenie w gardle, ślinotok i ból straszny w klatce piersiowej.Koszmar, nie wiem jak już sobie radzić z tym, męczy mnie ta zgaga od 8 tyg ciąży ale wczoraj to z mega siłą. Macie jakieś sprawdzone sposoby na tą zgagę??
 
Co do spania w nocy, to ja dzisiaj nie spałam całą noc. Miałam potworną zgagę, co się położyłam to zaraz palenie w gardle, ślinotok i ból straszny w klatce piersiowej.Koszmar, nie wiem jak już sobie radzić z tym, męczy mnie ta zgaga od 8 tyg ciąży ale wczoraj to z mega siłą. Macie jakieś sprawdzone sposoby na tą zgagę??

Tak ja mam sprawdzoną metodę- dieta dla cukrzyków. Odkąd stosuję nawet nie pamiętam co to zgaga albo wzdęcia.
Hehe, jak chcesz to spróbuj:-D
Tu masz kilka jadłospisów: http://www.szpitalkarowa.pl/download/cuk_ciaz.pdf

Napierajka- ja mam podobny brzuch.
 
Hej dziewczyny mam pytanie w którym miesiacu ciąży najpóźniej dowiedziałyście sie że to bliźniaczki ?

Ja dowiedziałam się jak robiłam bete, była tak wysoka, ze już wskazywalo na bliźniaki. Na pierwszym uSG czyli jakiś 5tc już było widać 2 pęcherzyki. Wydaje mi się, ze dobry lekarz na dobrym sprzęcie od razu widzi bliźniaki. Chociaż moja siostra, która urodzila 2 chlopakow 3 miesiące temu o tym, ze ma bliźniaki dowiedziała się na 2 tyg przed porodem. Ale ona chodzila do lekarza na NFZ, takiego wiejskiego gina, co pracuje na sprzęcie z lat 90tych. Poza tym w trakcie ciązy miała tylko 2USG (w 13tyg i później wlasnie w 34). A no i bliźniaki są jednojajowe, w jednym worku owodniowym, więc może takie trudniej zobaczyć, chociaż w to też wątpie. Po prostu ten lekarz jakaś du..a
 
Dostałam telefon, mała ma miejsce w żłobku od listopada... i...łzy mi pociekły, z jednej strony mam dość gada - sił już do niej nie mam, ma tyle energii i wiem że w domu już dużo więcej się nie nauczy bo ile mogę jej czytać bajek i pokazywać w kółko to samo (pomysły mi się kończą) ale serce boli jeśli nawet ma iść docelowo na te 5-6h. do żłobka.

katherine_mag

mnie tak męczy zgaga że się śmieję do męża że maluchy sobie torują drogę przez mostek lub między łopatkami (tam pali najmocniej), ale jak mam gorszy dzień to potrafi mnie w nosie palić :szok: hehe jak mi się dobrze odbije.
Niestety ja na dietę jestem zbyt leniwa i chyba bym z głodu padła jak bym nie podjadała, no i skacze mi cukier i jak mam za niski muszę szybko podbić... ja w ciągu dnia zapijam mlekiem 1,5l. dziennie, w nocy renni (dozwolony) no i jak nie mogę spać któraś noc a rano wstać trzeba to ranigas :zawstydzona/y: (zabroniony bo przenika przez łożysko).
 
Marczitka, nie stresuj się. Ja też na początku miałam krwiaka, który wchlonąl się tak ok 16tc. Pozniej miałam skurcze takie jakby porodowe i w 17tc trafiłam na patologie. Od 20tc miałam stawianie się macicy i to tak kilka razy na godzinę, codziennie przez 2 tygodnie. To mi później przeszlo. Więc jak widać ciąza blizniacza to naprawdę duzy wysiłek dla organizmu i stawianie się brzucha jest normalne. Mi lekarka mowila,ze przy bliźniakach wszystko zaczyna się o miesiąc wcześniej i jest bardziej intensywne. Jak ci się szyjka przez to twardnienie nie skraca to jest dobrze. Tylko odpoczywaj dużo.

Jok- wow, to ci niespodzianka. Trzymam kciuki za chlopakow.
 
reklama
Napierajka super brzuch! I chyba bez rozstępów? Napawasz mnie optymizmem ;-) Z przychodnią u mnie było tak że w szpitalu pytali o adres wybranej przychodni i tam przesyłali dokumentację. Mila u mnie w mieście jest jedna przychodnia i jeden pediatra :szok:

mila, Justyna ja własnie zachodzę w głowę jak sobie poradzę z 3 :baffled: naprawdę nie wiem jak to będzie...mąż zostanie w domu może 3 tygodnie, teściowa może przyjedzie, ale tak jak pisała Justyna nie wiem jak ja przeżyję obecnośc kogoś obcego w domu :confused: Też czekamy na miejsce w żłobku/klubiku - zobaczymy - perspektywa ciągłych chorób nie jest zbyt ciekawa przy noworodkach :-(

jjka to i ty Twoja siostra macie bliźniaki?? wow :-) Ale żeby nie stwierdzić ciąży bliźniaczej... :no: i to jeszcze ta najwyższego ryzyka...dobrze że urodziły się całe i zdrowe
 
Do góry