reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

miss- hehe, ukryta opcja nauczycielska wszedzie czyha ;)

tigla- bardzo ci wspolczuje tego, co przeszlas z poprzednia ciaza :( ja jestem na L4 od 7tc, czyli od polowy wrzesnia. byly proby wplyniecia na moja decyzje, teksty ponizej pasa, ale tylko ze strony glownej dyrektorki, reszta mnie bardzo wspierala, wiec latwo mi bylo podjac te decyzje. i nie zaluje ani troche. ten macierzynski wyliczylam juz nie pamietam jak, ale dodatkowo doliczylam 16 tyg urlopu, bo po 8 tyg na 2013r i 2014r. to tak w zaokragleniu. ja na urlop na poratowanie zdrowia nie mam co liczyc, bo pracuje w szkole prywatnej i dyrka sie nie zgadza, tzn, mozesz isc, ale jak tylko wrocisz to po chroniacym cie okresie czasu redukuje twoj etat. i zapowiada to kazdemu pracownikowi wprost, przy podpisywaniu umowy :/

eevlee- ja tez dzis bylam na pierwszych zajeciach szkoly rodzenia. u nas chodzi sie od 24-26 tyg. dzis bylo o cwiczeniach na wciagniecie sie brzucha po porodzie. natomiast nie dotycza, jak sie pozniej okazalo, postepowania po cc :/ ale ogolnie bylo fajnie i ciekawie. z ciekawostek dowiedzialam sie ze przez pierwsze 2-3 tyg nie powinno sie nosic majtek sciskajacych i pasow, gdyz skora jest niedotleniona i nie pracuje, wiec nie staje sie elastyczna jak przed ciaza.

HA-KI-MA, HA-KI-MA- gdize jestes???
 
reklama
Ja w pracy mam (póki co) bardzo komfortową sytuację. Wszyscy mnie wspierają-łącznie z głównodowodzącą. Zastanawiam się nad opcją roczny macierzyński czy zdrowotny, ale chyba pod względem finansowym lepszy będzie zdrowotny.
Kurcze coś mi się komp sypie, wtyczki mi się podemontowały, nie mogę dziękować.
 
Tigla a jak to jest z tym zdrowotnym? na jakiej podstawie lekarz wydaje takie zaświadczenie? A nie można by było zabrać tego rodzicielskiego, a potem ten zdrowotny?

Elala jeżeli nie masz przeciwskazań i czujesz się dobrze to czemu nie pracować, ja akurat na L4 nic nie tracę....no jedynie drugą premię za przepracowanie miesiąca bez L4 czy UŻ...ale dla mnie dzieciaczki wazniejsze:tak: no gdybym miała typową pracę papierkową to mysle, że bym popracowała, bo tak jak piszecie w domu idzie ogłupieć:-D

Dziewczyny ja was podziwiam za pracę w szkole....jej teraz ta młodież taka trudna, musicie mieć stalowe nerwy:tak:
 
Do grona dołączyły nam dziewczyny i sie już trochę pogubilam....Anika,Madmax,Sade...nie wiem w jakiej kolejności:)
Muszą same dziewczyny sie uszeregowac. Ja tam ustaliłam z moimi chłopakami,ze jeszcze 9 tygodni pociagniemy.
 
Ja jakbym miała donosić do końca to pewnie jeszcze kilka dziewczyn jest przede mną , ale po poniedziałkowej wizycie wiem,że cudownie będzie jak 2 tygodnie jeszcze wytrzymam. Chociaż może zaskoczę wszystkich i wytrzymam dłużej niż 3 tyg , choć czuję się niekoniecznie przez ten naciągnięty mięsień .
 
Moje chlopaki.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 77
Dziewczyny musZe troche nadrobic. Jutro poczytam. Jestem w domku - wyprosulismy lekarza, bo chcial nas zostawic dlatego ze Samuel ma podwyzszone wyniki na zoltaczke - jeszcze w ramach sie miesci, sprawdzaja czy nie rosnie. Dogadalismy sie, ze na krew bedziemy z malym przyjezdzac. Wlasnie Moj m pojechal. W szpitalu strasznie - zadnej pomocy - nic. Jestem tak wymeczona i obolala - zadna nie przyszla mi pomoc, raz przystawily mi dwoch do cyckow i poszly... Nie dawalam sama rady wiec wyprosilismy zeby nas puscili.... W domku ok. Troche maluchy probuja szantazu, no i Moj emek juz nosi - dostal solidny ochrzan. DZis od poludnia karmie ich mm bo moje sutki chyba odpadna. Jutro wysle m po pompke... Jednak sie przyda :)
Oddzial w szpitalu fajny, babeczki fajne, ale tylko sie usmuechaja - nie chcialy mi dac nawet podpaski w nocy a mowilam, ze Moj m dowiezie rano. O sniadanie po cesarce musialam dzwonic dzwonkiem 3 razy... fatalnie u nas. Slaba jestem stradznie - mam reklamowke lekow. Postaram sie nadrobic I napisze wiecej. Jutro przychodzi polozna, ide sie polozyc.
Hakima???
Caluje was MOCNO!
 
reklama
Do góry