reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

lola slodziutkie te twoje dzieciaczki. Trzymam kciuki za Lenke, jest taka maluska przy Matim.
Madmax - uwazaj na siebie i mysle ze dziewczyny maka racje moze warto udac sie po porade do specjalisty w ustaleniu dietki ktora zapewnila by energie, witaminy i mineraly tobie i maluszkom.
Tigla witaj, fajnie ze beda dwie dziewczyki, ja nie moge sie doczekac kiedy my bedziemy wiedzieli choc tak na prawde nie mam zadych preferencji, no ale przed nami dlugaaaaa droga jeszcze.
Marcysiowa jak u ciebie? masz juz brzuszek bo u mnie powoli zaczyna odstawac i w pracy spogladaja na mnie z co raz wiekszym zainteresowaniem;-) szefowi powiedzialam kilka dni temu ale reszta teamu jeszcze nie wie:-p Jak sie czujesz? a ja tam maluchy rosna? ja mam nastepne podgladanko w sobote rano i jak zawsze pekam. zastanawiam sie co z progesteronem bo juz mi sie konczy i boje sie co to bedzie jak sie go osdstawi? A ty bierzesz jeszcze? Musze przyznac ze na poczatku nie wierzylam ze nam sie udalo teraz jest juz lepiej i pozytywne zalaazcylo sie w koncu pozytywne myslenie.
 
reklama
Tigla- witaj, bardzo się cieszymy,że dołączyłaś i gratuluję dziewczynek:)

madmax- a czy lekarz dał ci skierowanie do diabetologa,czy tylko powiedział,żeby sobie stosować dietę jak dla cukrzyków? mi za pierwszym razem też tak powiedzieli a mój stan się pogarszał. Koniecznie powinnaś iść do diabetyka, dostać glukometr i przejść na dietę jeśli masz stwierdzoną cukrzycę ciężarnych. Dieta polega na tym,że jesz 6 niewielkich posiłków w odstępach 2-3 h. Muszą się składać z produktów o niskim IG, i tak naprawdę niewiele można jeść,ale da się wytrzymać. Ja przybierałam na wadze normalnie tylko miałam te zasłabnięcia spowodowane skokami cukru. Nie wolno jeść produktów z mąki pszennej, słodyczy, owoców, pić soków, nie wolno jeść tłustych potraw. Jakbyś chciała dietę na przykładowy dzień to daj znać wyślę ci na wiadomość prywatną, ale to ustala zazwyczaj dietetyk ile jeść i co,bo chodzi o wymienniki węglowodanowe..
Lola216 jakie piękne są Twoje dzieciątka, prześliczne!!!niesamowicie się cieszę,że Lenka wraca już w przyszłym tygodniu do domku a z Matiego prawdziwy mężczyzna-jaki on już duuuży:szok:

Miss Cinname- ja już po wizycie, szyjka się skróciła i trochę miększa,ale jeszcze nie jest tragicznie, wg mojej pani dr mogę urodzić już za 2 tyg. albo dochodzić szczęśliwie do Wigilii. Najprawdopodobniej będę miała cc bo Gabryś ułożony poprzecznie, nie odzywałam się wcześniej,bo znowu miałam bolesne skurcze-mam jakieś problemy żołądkowe i nie wiem,czy to przez żelazo czy poród zbliżający się szybkimi krokami..
 
Witaj Tigla

Lola urocze dzieciaczki i super ,że Lenka wraca do domu na pewno będzie jej lepiej

Gienek Ty już za chwilę

Madmax gratuluję chłopców a co do reszty posłuchaj dziewczyn i udaj się do diabetologa

Kurcze mi przez ostatni miesiąc przybyło 5 kg ale lekarz jakoś nic nie mówił ,ze za dużo
 
Marcysiowa jak u ciebie? masz juz brzuszek bo u mnie powoli zaczyna odstawac i w pracy spogladaja na mnie z co raz wiekszym zainteresowaniem;-) szefowi powiedzialam kilka dni temu ale reszta teamu jeszcze nie wie:-p Jak sie czujesz? a ja tam maluchy rosna? ja mam nastepne podgladanko w sobote rano i jak zawsze pekam. zastanawiam sie co z progesteronem bo juz mi sie konczy i boje sie co to bedzie jak sie go osdstawi? A ty bierzesz jeszcze? Musze przyznac ze na poczatku nie wierzylam ze nam sie udalo teraz jest juz lepiej i pozytywne zalaazcylo sie w koncu pozytywne myslenie.

Hej Elu. U mnie wszystko w porządku. Dzieci rosną, ostatnio na USG miały po 3cm. Są równe (różnica ok 0,5mm) co też dobrze. W pracy wszyscy wiedzą a w rodzinie dowiedzieli się na Mężusia urodzinach w zeszłą niedzielę. Nie mogliśmy dłużej czekać, bo okrągła się robię :-) Ja się jeszcze stresuje ale wierzę, że będzie dobrze. Zwłaszcza, jak mnie lekarz zapewnia, że wszystko wg niego jest ok. Tylko mam anemie ostrą. Słaba jestem tak mocno, że wejście na 2 piętro to wyzwanie. Ale jeszcze walczę i pracuję. Luteinę dalej biorę. Od poniedziałku biorę 2x2. Odstawiać będę prawdopodobnie od ok 14 tygodnia. A co u Ciebie?
 
Ela, Marcysiowa - pamietam Was z forum invitrówek. Jak milo, że jesteśmy teraz razem na bliźniakowym :-) Mi po wczoraszej wizycie lekarka kazała odstawić: luteinę (ostatnio przyjmowałam ją w dawce 2x2), encorton i acard. Trochę się zdziwiłam, że wszystko naraz, ale grzecznie słucham lekarza. Został mi clexan i witaminy. Maluszki mierzą po 10 cm. Wyrównała się ich długość, gdyż ostatnio była różnica. Poznałam już pleć i mogę pomału przygotowywać się na szykowanie wyprawki :-)
Marcysiowa, ja mam podobne dolegliwości - po szybkim wejściu po schodach dostaję zadyszki. W najbliższym czasie bedę znów robiła morfologię. Tez obawiam się anemii. Też cały czas pracuję. Lekarka powiedziała, że moge spokojnie do 20 tyg, ale chciałabym popracować do 25 tyg. Zobaczymy jak będzie. Długa droga jeszcze przed nami, ale ciesze się, że możemy wspierać się na forum. Powodzenia dziewczyny :-)

Lola, dzieciaczki są przeurocze. Lenka jest prześliczna, taka kochana kruszynka. I te jej duże oczka. Można się zakochać. Dobrze, ze wraca juz do domku. Wśród Was będzie miała dużo bodźców, wspaniałą opiekę i dużo miłości.

Gienek, a Ty jak najdłużej trzymaj sie w trójpaku!!!!!
 
Dzień dobry

Miss Cinamme-
nie korzystałam, możesz mi napisać o co chodzi i jak ewentualnie się do tego zabrać:-).
Eevlee – ja też byłam b. aktywna – 6 x w tyg. Siłownia, a teraz nie mogę w ogóle ćwiczyć wiec zostały spacerki.:-p
Będziesz miała prawie jak w Rodzince pl- fajnie
Lola216 – super dzieciaczki a Lenka naprawdę maleńka przy Matim ale jest cudna, z resztą obydwoje są do zacałowania
Elala – uważaj na siebie i nie pracuj za dużo, teraz musisz jak najwięcej odpoczywać. A jak się ogólnie czujesz w I trymestrze?
Gieniek – doktor powiedział, że do diabetologa jak cukier przekroczy mi normę a na razie dietka i mierzenie cukru gleukometrem (ale do diabetologa swoją drogą myślę że się wybiorę jak mamy gdzieś w okolicy). Powiem tak mniej więcej wiem czego jeść nie mogę ale jakbyś mogła przykładowy jadłospisie rzucić Ci na priv to będę wdzięczna.:tak:
Będziesz miała najcudowniejszy prezent pod choinkę jaki można sobie wymarzyć:-). Odpoczywaj jak najwięcej i potrzymaj się jeszcze w trójpaku

Anika222- to eevlee będzie miała facetów.:tak:;-)
Szczerze mówiąc to ja sama o to zapytałam doktora i wtedy przyjrzał się dokładnie mojej wadze, no ale na pewno poziom cukru też miała na top wpływ. Z ciekawości możesz zapytać doktora, mój uznał, że w ostatnim czasie za szybko przybieram.:szok: A czwóreczka to nie lada wyzwanie:szok:

Marcysiowa – nie pracuj za dużo i uważaj na te słabnięcie, któraś z dziewczyn też miała jakieś omdlenia nie kojarze teraz czy onlyone
 
Eevlee i madmax mnie lekarz co wizytę pyta czy zwolnienie wystawić. Przy ostrej anemii powinno się bardzo uważać. A ja na zwolnienie na razie nie mogę iść bo chcemy o kredyt złożyć a muszę mieć zaświadczenie o zarobkach. Na takie ZUSowiskie banki patrzą bardzo krzywo. A potem nie będziemy mieli żadnej szansy na kredyt.

Eevlee to pochwal się płcią. A jeśli się chwaliłaś to powtórz proszę bo ja nie ogarniam...
 
Witajcie dziewczynki
Gienek - sprawdzam pilnuje czy jestes, trzymaj sie dzielnie w trojpaku
Madmax - co do diety jedz miesa ale najlepiej gotowanie nie smazone nie dodawaj smietany do zupy, jedz malo ale regularnie.
Eevlee - gratuluje dwoch chlopaszkow ale fajnie, synusie kochaja mamusie :) Ja tez myslalam ze bede miala przerabane z trzema facetami no i pewnie tak bedzie pozniej poki co sa przeslodcy
Lola - sliczne bobaski i jakie maja sliczne wloski. Lenka faktycznie drobniutka albo Mati taki duzy. Super ze juz niedlugo zabieracie Lenke do domku.
Tigla - witaj na forum i gratuluje dwoch dziewczynek

U mnie jest mama wiec chwilowo mam duza pomoc przy chlopakach chociaz nie moge nic mowic moj emek tez pomaga mi bardzo. Tatus zakochany w synkach.
Pozwole sobie wrzucic fotke moich chlopakow ale jak ich dzisiaj rano tak zastalam w lozeczku to wymieklam
 

Załączniki

  • 20121127_063644.jpg
    20121127_063644.jpg
    25,4 KB · Wyświetleń: 93
reklama
Do góry