reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

W HM jest chyba kilka rożnych stanikow do karmienia i może tylko ten jeden rodzaj jest taki kiepski...
Co do karmienia to póki co karmie dwójkę moim sciagnietym mlekiem. Jestem bardzo zadowolona z laktatora Medela - jest naprawdę bardzo dobry. Przez pierwsze 2 tyg karmiłam matiego tylko piersią a dla leny scuagalam do szpitala jednak już od 2 tyg głownie ściągam dla dwójki co ok 2-4 godz z obu piersi . W nocy czasami robię długa przerwę bo nawet 6-7 godz ale to tylko wtedy kiedy nie chce mi sie naprawdę ściągać. 2 dni temu pioerwszy raz po 2 tyg nie karmienia matiego piersią sprobowalam mu dać i wyobrazcie sobie ze bez problemu zalapal i pięknie jadł. A niby dziecko jak poczuje butle to już nie chce piersi...
 
reklama
Lola, ja się coraz bardziej nastawiam na zakup takiego laktatora. Mam katalog z Madeli i spodobał mi się taki elektroniczny. Myslę, że to duże ulatwienie jak ma się w pogotowiu mleczko dla dzieci. Obawiam się sytuacji, że nie bedę potrafiła nakarmić obydwóch maleńst na raz i jedno będzie płakać czekając na swoją kolej. Taki laktator jest na samej górze mojej listy zakupów!
 
Evvlee- popieram laktator z medeli jest rewelka!!!!!!Ja miałam na początku ręczny z aventu- też fajny, ale na krótką metę...jak mój mały 140ml tak na jeden raz ma....

Lola- a to Twój mały przesypia 6-7h?!?!?!?Amelia jak Amelia, ale Kacper max. 4h wytrzyma i jest głodny jak wilk!!!!!
 
Cześć dziewczynki:)

Lola-masz rację z tym stanikiem z H&M nie wiem czy kupiłam ten sam co ty, mam taki dwupak szary i biały bawełniany, raz próbowałam pochodzić na próbę i tak mi się wrzynał na bokach i pod biustem w skórę,że marzyłam,żeby go zdjąć...muszę kupić jakiejś innej firmy,bo oprócz tych nie mam nic innego na razie. U mnie wybił dziś 32 tydzień, brzuch opuścił się do dołu, dzieci napierają na kość łonową i kopią, żebym tylko wytrwała do połowy grudnia...u Maleny wszystko dobrze, jest tak pochłonięta maluszkami i organizacją,że nie ma czasu tu zaglądać a niektórym znajomym po 2 tyg.nie odpisuje na smsy,ale mi na szczęście odpisuje od razu- pisałam wcześniej,że was wszystkie pozdrawia!!!
eevlee- ja taki laktator też będę miała-pożyczy mi koleżanka, dokupiłam lejek i nakładkę, wszystkie mamy sobie go chwalą..co do ciągnięć w brzuszku to normalne,ja dość długo miałam różne bóle jak na @.
 
Czesc dziewczynki
Ogłaszam iz jestesmy w domu :-D:-D:-D:-D:-D:-D
Dwa dni temu przeniesiono mnie do szpitala blizej domu gdzie chlopcy byli ze mna w pokoju a dzisiaj pozwolili wrocic do domu. Filipek ma jeszcze lekka zoltaczke a antybiotyk ktory biore nie pomaga ale juz go koncze. W srode zaczela mi cieknac rana po cc jakis plyn tam sie zebral ale te antybiotyki ktore juz bralam powinny zadziaalc i na to.
Chlopaki glodomory straszne. co dwie trzy godziny pobudka. Jestem padnieta ale przeszczesliwa.

Lola - doczytalam tez co u ciebie. Kurcze normalnie brak slow. Czy to jest diagnoza pewna na 100% ???
Wyobrazam sobie co musicie przechodzic. Zycze wam duzo sily
 
Ostatnia edycja:
Sylha- nie no co ty 6 godz to by Mati umarł z głodu :-D on jest strasznie nerwowy i musi od razu dostać jeść . Na razie je ok 100ml a czasami 120ml i tak co ok 3-4 godziny. A z tym ściąganiem ze mam przerwę 6 godz to tylko czasami w nocy bo mleko dla matiego mam na zapas ściągnięte wiec jak mu dam to tylko 15 min i mogę iść spać a jak bym miała jeszcze ściągać to kolejne 40min dodatkowe żeby z obu piersi. A wiadomo jeszcze przewijanie itd wiec razem wszystko zajmowało mi nawet 1gidz 15 min a już nie wspominam o tym ze mam tylko matiego przy sobie. Tyle ze muszę tyle ściągać i z obu bo dla leny tez.

Marcikuk- super ze już w domku.

Gieniek- ja to wogole teraz nie ubieram stanika specjalnego do karmienia tylko zwykle ale kupiłam po prostu miękki bawelniany i jest ok. Śpię tez w takim bo inaczej by mnie zalalo.
 
Ostatnia edycja:
marcikuk suuuuuper! Uwazaj na ta rane po cc, moja kolezanka nabawila sie infekcji I nie bylo tak kolorowo.
Aga nie zazdroszcze sytuacji z siostra, ale wiem o co chodzi, bo mam prawie to samo. Dzisiaj myslalam ze zemdleje z nerwow. Jak tu k... miec spokoj I zero stresu??? Mialam ostre spiecie z siostunia, ale niestety musimy sie znosic, bo ona mieszka u mnie.... Teraz spokoj, bo caly dzien sie nie odzywa, ale jaka atmosfera, hu, hu.... A najlepsze o co? O sprzatanie! Ja zasuwam z odkurzaczem I na kolanach podloge myje, a krolewna spi do 12.30 a potem tv:wściekła/y: Mój M sie wkurzyl, tak wiec ostatni dzien dzis sprzatam...
 
Onlyone- oj wiem co to za ból bo tez mieszkałam ze znajomymi i ja wiecznie sprzatalam a oni mieli problem po sobie posprzątać nawet po obiedzie . Wreszcie mieszkamy sami i nawet już sobie nie wyobrażamieszkac z kimś...

Co do laktatora to mam model Medela swing - elektryczny i jest super . Koleżanka miała ten tańszy tez elektr Medela mini electric i tez była zadowolona . Mi sie wydaje ze przy blizniakach łatwiej jest karmić swoim z butelki niż piersią bo idzie to szybciej i zawsze ktoś może nam pomoc nawet w nocy . Na pewno nie wyobrażam sobie ściągać laktatorem ręcznym tak na dłuższa metę.
 
Marcikuk jeśli cieknie ci taki bezbarwny płyn to ja też to miałam i smarowałam rane gencjaną na spirytusie i to ładnie zasusza rane mi już na drugi dzień nie ciekło ale bardzo przez tydzień się umęczyłam za nim moja położna to zobaczyła,wszystko mokre miałam nawet normalnie ubrać się nie mogłam
 
reklama
Marcikuk super ,że już jesteście w domku -wszędzie dobrze

Kurcze powiem Wam ,że jakoś do tej pory nie myślałam o laktatorze ale chyba najwyższa pora trzymać dwójkę przy cycu na zmianę - troszkę było by ciężko

We wtorek wizyta już nie moge się doczekać
 
Do góry