reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Marcikuk- jakbym o sobie czytała :-) cały pierwszy trymestr jadlam truskawki a 2 trymestr zupę pomidorowa. I tez nie mogłam na mięso ani patrzeć ani czuć bo od razu słabo mi się robiło . A teraz zajadam się slodyczami jak szalona
 
reklama
aga2513 - jak się czujesz? Ładny masz już suwaczek:tak:
Miss c- mnie odrzuciło od sałatek którymi się zawsze odżywiałam a także od słodyczy więc jadłam same owoce (truskawki, czereśnie,jagody, borówki) ale też musiało być mięso bo inaczej nie byłam najedzona:tak:
A teraz masakra muszę szafkę ze słodyczami omijać szerokim łukiem, mąż wysoko dał słodycze żebym nie jadła musiałabym na krzesło wchodzić ale jak mi ostatnio powiedział :"Zobaczysz wejdziesz, poczujesz tylko ciepło na nogach,wody ci odejdą bo to jest takie ciśnienie jak nogę zakładasz na krzesło" Ja mu mówię ale kochanie to krzesło nie stołek barowy:-D ale i tak już psycha swoje zrobiła i nie wchodzę. Kupuję w sklepie na dole:-D:-D:-D

 
Malena- ubawiłaś mnie tym krzeslem i sklepem na dole. Ja też do niedawna jadłam praktycznie same sałatki, a teraz kompletnie nie mam na nie smaka. Zresztą ostatnio, kiedy moja mama zadała mi pytanie czy chcę sałatke zapytałam ją "Do czego?"...:-)
 
Malena- hehe niezłe :-) ale chyba coś w tym jest , ze w 3 trymestrze zwiększa się ochota na słodycze . Ja w pierwszym wogole smaka na słodkie nie miałam a bardziej na owoce i ogórki kiszone :-) teraz na ogórki nie mogę patrzeć .
 
pscolka- przykro mi z powodu jednej dzidzi,ale cieszę się,że druga ma się świetnie:)
tekla- śliczny brzuszek!
malena- tak tak u mnie też będzie parka:tak:
miss ciname- ja mam dokładnie te same smaki co ty, uwielbiam od początku ciąży owoce,słodycze a nie cierpię kwaśnych rzeczy, mięsa zwłaszcza drobiowego i sałatek.

Dzięki dziewczyny za informacje o teście na glukozę,ja już to miałam dwa razy zanim zaszłam w ciążę,badali mi glukozę i insulinę i raz pamiętam,że wypiłam sobie ten napój bez problemu a drugim razem było gorzej, wezmę ze sobą cytrynę i już:) A czy u was wszystkich te teściory powychodziły dobrze?
 
P.S: Mam problemy z wydzieliną z piersi,bo nie wiem,czy to jest już siara czy coś innego,leci mi jak nie wiem i plamię bluzki,staniki. Zastanawiam się,czy coś jest nie tak,bo to za szybko? A najlepsze jest to,że piersi mam malutkie, prawie nic mi nie urosły,wszystko poszło w brzuch, który jest wielki:-( przytyłam już 6-7 kilo, strasznie dużo...
 
Gienek- nie pomogę bo ja nie mam żadnej wydzieliny , ani kapki siary :-)
Co do glukozy to w UK a bynajmniej w szpitalu, w którym ja robiłam kazali mi wypić taki normalny napój ze sklepu energetyzujacy - Lucozade . My go często kupujemy zamiast red bulla:-) szlam taka szczęśliwa na to badanie a okazało się , ze muszę na czczo w ciagu 10 min wypić aż 250 ml! I do tego nie to dobre Orange smak tylko zwykle. Myślałam , ze padne tam bo za duża ilośc i jeszcze gazowane na pusty żołądek . Ble...

Marcikuk- a u ciebie jak jest z glukoza?
Tak wogole widzę , ze obie będziemy miały Mateuszkow:-)
 
Pscółka- przykro mi, ale dobrze,że drugi malutek bije mocno serduszkiem dla ciebie!!!!!!No i oczywiście pisz co tam u ciebie!!!!!

Marcikuk- moja glukoza- hmmmm wypicie dla mnie OK. ale potem mnie pierwszą godzinę mdliło i jak mi się tak porządnie jak staremu pijakowi odbiło to od razu ulga:-). A z glukozą to najpierw pobieranie na czczo po 2 h drugie pobieranie. W tym czasie miałam tylko spokojnie siedzieć....

Co do jedzenia- oj podpisuję się,,że mnie mięso też odrzuca i jest jakieś święto jak zjem:-) tak samo od ryb mnie odrzuciło, a jak byliśmy w maju nad morzem to sobie nawiozłam- bo morskie i omega-3 i co?!?!?Od samego ich zapachu się porzygałam....u mnie króluje nabiał, owoce no i słodkości:baffled:

Gieniek- gratulacje siary:-) bo to ta wydzielina:-) mi też dokładnie w tym tygodniu poleciało, a że były upały i latałam bez stanika w samym t-shircie to emek żartuje: z cycuchów Ci poleciało:-), a ja mówię, że wiem,że to siara- ależ miał bezcenną minę:-)
 
Ostatnia edycja:
Lola - ja jeszcze nie mialam proby glukozowej ale lucozade to wypije :))))
Gienek - pewnie to siara. I wcale nie za wczesnie juz sie moze pojawiac. Mowisz ze male masz piersi hmmmm oddam jedna swoja )))))) druga podziele na pol i beda sredniej wielkosci. Nie ma chyba reguly z malych leci a z duzych nie (mnie nic nie leci) chyba ze to jest wlasnie regula.
Malena - hahahaha dobre. Pewnie ze bezpieczniej na dol na swieze powietrze wyjsc przy okazji niz na stolki wchodzic.

A cos z tymi slodyczami jest bo mnie tez na slodkie ostatnio a na poczatku ciazy wcale.
 
reklama
Witam raniutko:-),

Dziewczyny mam pytanie.....

Czytałam gdzieś w poradniku,że w ciąży kobieta jest bardziej ukrwiona i dziąsła tym samym mogą więcej krwawić, ale u mnie to krwawienie=szczotkowanie zębów- ciągle tak mam, niekiedy aż nie przyjemnie. Też tak macie?!?!? Już trochę zaczyna mnie to martwić, boję się,że mi się zęby poniszczą- moja bratowa miała cmentarz po ciąży....
 
Do góry