reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

pscółka i spółka- dbaj o siebie i swoje drugie serduszko! Teraz to jest najważniejsze!

Dziewczyny, dziekuję za Wasze odpowiedzi. Ja, mimo wczesnego stadium, wczoraj musiałam juz kupic pierwsze szersze spodnie. Waga spada, ale brzuch już mi się na dole zaokrąglił - coś na wzór porządnego wzdęcia. I mimo, że nie mieliśmy nic jeszcze kupować M uparł się na podwójne śpioszki...no więc i dla fasolek już coś mamy:-)
 
reklama
Gienek - nie jeszcze nie mialam. 21 wrzesnia jade. Mam nadzieje ze jak Malena mowi nie jest tak zle bo tez rozne historie slyszalam.
pscolka - no przykro mi ze jeden pecherzyk sie nie rozwinal ale najwazniejsze ze drugi jest i ma sie dobrze. Zagladaj czasem do nas i napisz co u ciebie.
Miss Cinname - ja brzuch dosc dlugo nie mialam ale spodnie musialam dosc szybko kupic bo sie robily opiete. Gdzies wklejalam zdjecie mojego brzucha jakies 2 tyg temu i byl calkiem maly (dokladnie jak ty to ujelas jakbym wzdeta byla) w tym tygodniu juz mam wielkie wzdecie. Jakos mnie tak wysadzilo :)
Moje emek niby tez taki twardziel i mnie mowi zebym nic nie kupowala bo juz duzo tego mamy jeszcze z pl paczka przyjdzie a sam jak wpadnie do sklepu to kupuje. Tatusiowie....
 
Gienek- ja mam jeszcze daleko do testowania, ale byłam teraz świadkiem przy moich badaniach jak dwie dziewczyny to miały, byłam tez z przyjaciółką i żadna z tych trzech kobiet nie miały tragedii. Nikt może nie zachwalał smaku, ale rewolucji i sensacji też nie było, więc spokojnie:-)
marcikuk- właśnie o to chodzi- brzucha niby nie ma, a każde spodnie gniotą, jak nigdy. Już nie wspominając o jeansach, które stały się synonimem dyskomfortu- aż do wczoraj, kiedy przymierzyłam te dla ciężarnych. Jak miód na mój brzuch:-). A tatusiowie...no cóż, to musimy im zostawić:-)
 
Miss Cinname ja już w 8 tygodniu kupiłam luźniejsze spodnie takie lniane na gumeczce, akurat na lato :) mimo, że w swoje jeansy się jeszcze mieściłam, ale póki stałam było dobrze, jak siadałam to cisnęły mnie strasznie. W 13 tygodniu kupiłam sobie jeansy ciążowe w H&M i są super wygodne.

A poniżej wklejam zdjęcia mojego brzusia z początków i sprzed 2 tygodni :)

Zobacz załącznik 497492
 
Gieniek z ta glukoza to różnie bywa. Mnie trochę ciągnęło ale dałam radę. Podobno lepiej smakuje jak się cytryny wcisnie. A poza tym ja nie wiedziałam o co kaman i o 7 kazali mi przyjść, a tam baba rozrobila mi to w gorącej wodzie i musiałam wypić i za 2 h przyjechać dopiero na pobranie. Gdybym wiedziała go bym w domu zimne z cytryna wypila i dopiero po 2 h bym przyjechała.
Cos mnie głowa dziś boli. Taka brzydka pogoda. Pada, szaro i buro:]
 
Tekla - jeju jaki masz fajny brzusio. Ja w 16 tyg to wzdecie mialam hihihi. Ja teraz gdzies mam taki ale niestety mnie w cyce weszlo. Ja nie wiem jak chlopakow bede karmic jak cyc dwa razy wiekszy od glowki bedzie przecież ich przygniote :szok:
Miss - dokladnie tak. Ja tez kupial jeansy ciazowe i spodnie na gumce i sa super wygodne. Do tej pory w nich smigam.
 
Czesc dziewczynki,
Pscołka - wazne, że ten dzieciaczek jest i ze jest zdrowy:) Tego się trzeba trzymac.
Tekla - ja mam mniej więcej taki bębenek jak Ty. Ruchy chyba zaczynam czuc, ale głowy urwac sobie nie dam - takie dziwne uczucie..
Marcikuk - pogoda tutaj też iscie jesienna, wieje, pada, czasem cos sie slonca przebije, ale znow zaciaga chmurami - nic tylko pod kocyk z herbatka:)
 
Tekla- brzuszek rewelacja!!!! Aż się chce pogłaskać!:-)
W bliźniaczej chyba naprawdę szybciej wszystko czuć. Ja łapała się na tym, że nie chciało mi się wychodzić, bo mnie gacie gniotły. A iść w dresie...średnio;-). Na szczęście już nie pracuję- z lekarzem nawet gadki nie było.
A czy Wam się też tak smaki zmieniły? Ja zawsze zajadałam się rybami, białym mięsem i kiszonkami, a teraz na to patrzeć nie mogę. Nawet myślenie mnie obrzydza. Za to słodycze, frytki i rogaliki, o których wcześniej nawet nie myślałam teraz wchodzą jak po maśle.
 
reklama
Miss - I trymestr ja przejadlam truskawkami na nic innego patrzec nie moglam. W II trymestrez wchodzi wszytsko. Ogolnie nie ptrzepadam za miesem, tzn zjesc zjem ale nie koniecznie. Emek moj kiedys sobie smazyl steka - pol mu zjadlam. No i zupa pomidorowa. Nie cierpie zupy pomidorowej a jak sobie ubzduralam to jadlam przez 3 dni. Tak wiec owszem smaki mi sie zmieniaja.
Jedyne czego nie moge jesc bo mi zapach strasznie przeszkadza to jajka.
 
Do góry