reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Katka- na pewno tez super wygladasz:-) każdy brzuszek w ciazy jest piękny. Ja owszem dopne sie w biodrowki ale w nich nie chodzę na codzień bo mnie cisną . To tylko tak do zdjęcia :-) Od ok 20 tc nosze spodnie ciazowe z hm bo tak wygodniej. Co do pepka to ja mam dalej normalny i tu chyba tez nie ma reguly. Jednym wyskakuje na poczatku, innym pod koniec a innym wogole :-) to samo jest z siara. Js tez jeszcze nic nie mam i tym sie nie przejmuje bo wg mnie to nie oznacza , ze nie będę miec pokarmu. Moja koleżanka nie miała wogole siary a jak urodziła to miała aż nadmiar pokarmu ...
Trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lola - masz rację - moje koleżanki też nie miały siary a karmiły potem bardzo długo swoje pociechy:) Ja to się nawet zmarwiłam, ze coś mi się już pojawiło, bo to trochę wcześnie, no ale to ciąża bardzo nietypowa.. Cały czas myślę o tym kim jest trzeci bąbel i coś intuicja mówi mi, że pewnie też córcia. A tak bym chciała choć jednego chłopaka - tak dla równowagi..;) No ale zobaczymy...
 
Lola216- pięknie wyglądasz, jak modelka! Słuchaj przytyłaś naprawdę malutko, ja już mam prawie 6 kilo do przodu na szczęście, mi też poszło w brzuch i w nic więcej-liczę po cichutku,że tak pozostanie. P.S: Mam dokładnie te same skarpetki z H&M uśmiałam się,jak zobaczyłam u Ciebie na zdjęciu,bo zakupiliśmy w niedzielę:-) Jak zrobię foto mojego brzuchola to też dodam;-)
Malena- nie ma problemu, nie sposób jest zapamiętać wszystkich na forum, zwłaszcza,że pojawia się dużo nowych osób. P.S: Twoje maluszki równo przybierają na wadze, super,że wszystko u was ok.
Marcikuk- no ja też mam problem z nogami, jak ukucnę to już nie mogę się podnieść, do tego kurcze nocne i częste drętwienie...nie mówiąc o naczynkach, które mi popękały:-(

Dziewczyny wiem,że o tym pisałyście wiele razy,ale dajcie mi znać jaki model wózka wybrałyście? Ja biorę pod uwagę dwa modele i jestem ciekawa,czy któraś z was też o nich myślała:-)
 
Gienek- do modelki to mi daleko :-) ale dzięki :-)
A co do skarpetek to myśle , ze nie tylko to mamy i będziemy miały podobne bo w końcu od początku wiele nas łączy :-) a czy u ciebie dalej dla dziewczynki zostało imię Lenka ? Ja jeszcze myśle nad Nadia.
Jeśli chodzi o wózek to ja zdecydowałam sie na jeden pod drugim na pojedynczej ramie bo łatwiej będzie mi sie takim poruszać i wkładać dzieci do wózka w zimie w domu a takim na szerokość musiałabym na dworzu . Tak wiec mam ten gondole i spacerowke:
iCandy peach blossom twin
Ale po jakimś czasie będę chciała kupić jako drugi tylko spacerowke baby jogger city mini double lub mini GT
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE 2012 sklep internetowy: Baby Jogger CITY MINI DOUBLE bliźniaczy wózek spacerowy

Z takich cos co Moj to jest w Polsce baby jogger city select choć jest trochę dłuższy od mojego. Plusem jest tez to ze jak chce to mogę iść tylkO z jednym dzieckiem na spacer bo on służy tez za pojedynczy wózek :-)
Wielu osobom moze takie rozwiazanie nie pasować ale jeśli chodzi o mnie to przemawialo za nim to , ze mogę wejść z nim do domu no i bez problemu wejdę do każdego sklepu, pociągu , autobusu itd
 
Ostatnia edycja:
Lola sliczny brzusio. Mnie tez kolezanki pytaja gdzie ja mam tam blizniaki, ja nie wiem czemu kazdemu sie wydaje ze z blizniakami mamy wygladac jak mamuty? U mnie sie dzieci pochowaly i poki co moj brzuch wyglada na wzdecie plus tluszczyk. A chlopaki chyba nie narzekaja. Jakos sie upchneli to nic ze sie kopia ;-)

Gienek - uff ciesze sie ze nie tylko ja jakas kaleka jestem. Marrtwilam sie o te moje nogi ze jak kucne to nie wstane itp, bo mojemu tacie grozil wozek inwaliczki a zaczelo sie wlasnie od dretwienia i problemow z wstawaniem z kucaka. Z tym ze mnie sie to zaczelo jak w ciaze zaszlam.
co do wozka to mysmy z emkiem wynalezli na ebayu taki
Twin Double Pram Pushchair for twins + 2 carseats * 30 color choice 4260261558085 | eBay

Poki co jestesmy na niego zdecydowani. trwaja negocjacje nad kolorem.

A mam pytanko do dziewczyn co maja juz wozki. trzymacie je w domu? Jak powiedzialam mamie ze chcemy kupic juz niedlugo to zaczela ze sie w domu nie trzyma bo to bo tamto. Ona wozki do domu przynosila jak sie juz dzieci urodzily. Tylko ze ona rodzila 40 i 30 lat temu, a ja jakos nie wierze w te wszytskie zabobony.
 
Ostatnia edycja:
Marcikuk- faktycznie masz tam duży wybór kolorystyczny:-)
Ja wózek kupiłam tak dawno temu , ze już nawet nie pamietam w którym tygodniu to było ale chyba nawet jeszcze płci nie znałam :-) kupiłam czerwony bo stwierdzilam , ze pasuje do każdej płci . No i oczywiście wózek trzymam w domu. Gdybym miała na to patrzeć to nie miałabym jeszcze ciuszkow kupionych a tym bardziej wypranych i wypracowanych itd:-)
 
wczoraj mialam wizytke i bobaski waza: mlody 2500g, a mloda 2300g.
lekarz chce mnie trzymac do konca, a ja chce, zeby je wczesniej wyciagnac . Tak w 37-38tyg.
juz nie daje rady tak mi ciezko
oboje ulozone sa posladkowo, szyjke mam dluga jak zyrafa od poczatku ciazy bez zmian 50mm
tylko najgrsze jest to, ze mam skurcze od 2tyg. Juz takie bolesne. Na wykresie 78% nawet ale poza nimi nic sie nie dzieje. Jak cos poczuje to mam brac nospe i tyle

Jutro umowilam sie ze znajomym fotografem na jakas sesyjke w plenerze, zeby miec jakas pamiatke;] obym dotrwala hehe

sylha pokazny masz brzucholek:) ale ja pewnie tez. Bo jak sie patrze w lustrze to tego nie widze ale jak pewnie bede po zdjeciach to zobacze slonia;]
narazie mam do przodu 14kg
 
Lola- :-D:-D:-D ślicznie.

Marcikuk- u mnie to wózek był pierwszym zakupem:-), kupiliśmy w maju:-) i tak stoi w domu do teraz...wiesz zabobony, hmmm kwestia wierzenia/nie wierzenia w nie.....u nas była dziewczyna, która kompletnie miała wszystko gotowe w 7msc i niestety w 8 straciła córkę- wiele z nich twierdzi,że to wina tego,że miała tak wcześnie wszystko gotowe- dla mnie: niestety zdarzyło się....mam inną koleżankę, która też w 7 miała nawet i torbę spakowaną i co- mały ma prawie 2 lata.....
 
Palu- super waga dzieciaczkow . Po co gin chce czekać do końca ? Ja czytałam i słyszałam , ze dla bliźniaków jest lepiej jak wyjdą szybciej czyli 37-38tc.

Dokładnie tak jak Sylha pisze . Co ma być to będzie i nic na to nie poradzimy. Ja np teraz tez bardzo sie stresuje bo co chwile ktoś cos pisze o jakiś strasznych przypadkach w 7-8-9 mies i najgorsze jest ta świadomość , ze lekarze są w stanie już pomoc na tym etapie naszym dzieciaczkom a w brzuchu to nic nie wiadomo. Ale nie ma co myśleć o najgorszym bo musi być dobrze !
 
reklama
I ja się chętnie podepnę pod dyskusję:-) Sylha, Lola wyglądacie naprawdę super! Lola piękny kolor sukienki i bardzo ładny designe wózka. My z mężem od początku obstawiamy easywalkera z tych samych powodów czysto funkcjonalnych wszedzie nim wjadę i jest lekki i banalnie łatwo się go prowadzi i to mnie w nim tak ujęło no i nie wygląda jak karoca:-) Kolor pewnie czarny:tak:

Marcikuk - jak ja to mówię nie ma co wierzyć w te zabobony robić swoje i odczarować z tego dzieci, kupować właśnie szykować i cieszyć się tym. Wyobrażacie sobie nie mieć nic dla naszych maluszków tylko kupować jak się urodzą? :szok:

Lola- zgadza się ten 7 miesiąc to ogromne ryzyko i musimy teraz bardzo uważać na siebie bo 8 czy 9 miesiąc to już dużo większe szanse na szczęśliwe zakończenie!

Palu - TY już 34 tc ciągniesz? Boże jak musi być Ci już ciężko z taką wagą dzieciaczków. Czekać do skończonego 36 tc chcą w każdym szpitalu bo tu chodzi o to żeby one były dojrzałe, a nie WIELKIE. Pamiętasz ile Twoje ważyły w 28 lub 29 tc? Moje mają po 1200g.

Sylha, Lola - bo tak jak ja jesteście w podobnym tc czy wy się max oszczędzacie czy coś tam robicie? W senie porządki delikatne chociaż mopem podłogi muszę wytrzeć co ja na to poradzę, obiad ugotować, po zakupy malutkie skoczę nie potrafię leżeć...Większe zakupy robi mąż ale ja nie potrafię siedzieć non stop jak to u Was wygląda?

Postaram się wkleić jakieś zdjęcie jak tylko będę mieć aktualne tylko napiszcie jak wstawić:-)
 
Do góry