reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Gienek - super wiesci :-) a tak sie stresowalas. Ja tak po 20 tc na dobre odetchnelam ale teraz znowu włączył mi sie stres. Jak czytam o tych wczesnych porodach a moja Lenka nie jest na to gotowa zdecydowanie.
Widzę , ze Twoje maluszki rosną równo wiec tylko pozazdrościć .
Ja dziś i w sumie wczoraj bardzo zle sie czuje, strasznie boli mnie głowa , jest mi niedobrze , brxuch mi twardnieje. Moja polska gin przyjmuje dzus do 19 ale nie zdążę już do niej chyba pojechać bo to daleko a potem wyjeżdża na urlop na 1,5 tyg .
Ja mam już prawie wszystko poprane i polowe wyprasowana. Chyba będę powoli torbę pakować bo nigdy nic nie wiadomo .

Sylha- wklej pózniej zdjęcia pokoiku.

Anuska- śliczne dzieciaczki :-) pamietam jak moje dopiero były początki i czytałam o waszych obawach, dolegliwosciach itd a teraz sama jestem nz tym etapie :-)

Dziewczyny a jakie wy termometry kupujecie? Te drogie co są do ucha i w 3 sek pokazują temp czy te tańsze ?
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny.

Trochę minęło od mojego ostatniego wpisu, ale jakoś nie mam tyle czasu na pisanie ile bym chciała, ale czytam Was regularnie i kibicuję z całego serca.

Chciałam się Was zapytać jak to jest ze Szkołą rodzenia? Tzn chodzi mi o to, kiedy najlepiej ją zacząć? Gdzieś czytałam, że dla mam bliźniaków najlepszy jest 2 trymestr... czyli dla mnie już... Ja wiem już niestety że będę miała cc bo się kosmówki zrosły moim maluchom i jeden by się mógł udusić, więc nie ma o czym mówić, choć perspektywa cc jakoś nie nastraja mnie do końca pozytywnie, bo liczyłam na sn. Ale wracają do szkoły rodzenia... chodziłyście? chodzicie? polecacie? Mi głównie chodzi o opiekę nad noworodkiem, bo to moje pierwsze dzieci będą i choć widziałam jak się moje koleżanki opiekują swoimi dziećmi to przecież nie to samo. Wolę, żeby mi jakiś fachowiec powiedział co i jak.

Widziałam, że w szpitalu w którym chcę rodzić, pracuje położna, która prowadzi swoją szkołę rodzenia, tzn poza murami tego szpitala, choć zabiera na oddział i pokazuje co i jak. Zaletą jak dla mnie spotkań u niej jest możliwość odbycia spotkań indywidualnych, które to wszystkie interesujące nas tematy w sumie cenowo wychodzą tyle co cały kurs, a mogłabym sobie odpuścić w tym momencie spotkanie i porodzie sn a skupić się na innych aspektach jak choćby opieka nad bliźniakami, bo same wiecie, że w praktyce wychodzi to trochę inaczej :)

Jakie są Wasze doświadczenia?
 
Gienek - bardzo sie ciesze ze wszystko w porzadku u twoich maluchow, a tyle biedna stresu mialas jak lekarze smai nie wiedzieli co robia. Najwazniejsze ze wszystko dobrze i maluchy maja sie swietnie
Hakima - tutaj w UK szkole rodzenia dla mam blizniakow polecaja okolo 20 tyg. Ja sie osdobiscie nie decyduje. Powodow jest kilka; m.in. musialabym jezdzic do innego miasta, z mezem pracujemy na rozne zmiany wiec ciezko by bylo regularnie uczeszczac, na dzien dzisiejszy nastawiona jestem na cc jeden synus glowkowo ale drugi poprzecznie (to sie jeszcze moze zmienic) ale od samego poczatku mam tez przodujace lozyska, co prawda nie jest ono nisko osadzone ale caly czas jest przodujace wiec nie wiem czy to sie zmieni. Po porodzie bedzie przychodzic do ciebie polozna ona tez zawsze ci pokaze co i jak. Jesli jednak zdecydujesz sie na szkole rodzenia to juz zacznij sie rozgladac i zapisz sie na odpowiedni termin
 
Pojechałam jednak dziś do polskiej kliniki żeby zrobić badanie gin bo od wizyty w Polsce nie miałam .
Tak wiec szyjka miękka ale zamknięta . Gin kazała mi już większość dnia leżeć i wiecej odpoczywać . Powiedziała , ze na moim miejscu wybralaby cesarke.
Zrobiła przy okazji USG i oczywiście po raz kolejny wyszła inna różnica miedzy dziećmi niż jak tutaj w szpitalu.
Mati jest ponoć wielki i grubiutki i nie ma włosów a jego waga to 1553 g czyli jak na 32tc ( a 5 dni temu było 1331g) , a jej waga to 1095 g ( a 5 dni temu 664g) i ponoć ma włoski . Wiec cos tu nie gra z jakimś wynikiem bo przecież w te 5 dni nie mogły przytyc tyle a szczególnie Lenka ! Najlepsze jest to , ze w Polsce 7 tyg temu lekarz tez mi wyliczył mniejsza różnice miedzy dziećmi niż tu w szpitalu wychodzi. A w szpitalu natomiast mialam 3 USG ostatnio i zawsze większa różnica miedzy nimi. I badz tu madry... No nic najważniejsze ze zdrowo rosną .
 
Lola - jaka jest roznica pomiedzy nimi dowiesz sie najpewniej po porodzie. Co lekarz to roznica inna. Tak czy owak roznica jest. Ale jak mowisz najwazniejsze ze zdrowo rosna. A wiesz jak jest chlopak chce byc silny i duzy a dziewczynka dba o linie :)))))
 
Witajcie dziewczyny:-)

u mnie pada sobie deszczyk, jest pochmurno ale chłodno i to najważniejsze:tak: Wróciłam z urlopu i zabieram się w tym tygodniu za końcowe sprawy związane z meblami i pokojem dzieci. Jutro mam też wizytę ciekawa jestem ile ważą?
Lola - co lekarz to inny wynik, jako ciekawostkę dodam, ze mojej znajomej lekarka prowadząca ciąże oszacowała wagę maluszków na 2600g i 2900g jak dziewczyna trafiła do szpitala to wszyscy się dziwili gdzie ona to mieści ale lekarz (mężczyzna) jak zrobił przed porodem usg w szpitalu wyszło 2100 i 2300 i z taką wagą urodziły się dzieci:tak: Niestety ale wg mnie lekarze (mężczyźni) potrafią lepiej radzić sobie ze sprzętem (usg) pewnie nie jest to regułą ale... nie dyskryminując kobiet oczywiście:-)

Hakima - ja zaczęłam zajęcia w szkole rodzenia 3 tygodnie temu i jak dla mnie to ok, wszystko zależy jak się czujesz - ja mam jeszcze 2 spotkania bo to tryb przyspieszony (tylko sobota) ale chwalę to sobie a za tydzień opieka nad noworodkiem już się doczekać nie mogę.

Anuska - sama widzisz co się dzieje jak zdjęcia wkleiłaś - maluchy robią furorę na forum:tak: i ja Ci serdecznie gratuluję!

Sylha - maxi cosi za 249 zl - nieźle! My z mężem za jeden fotelik płaciliśmy (w promocji) 550 zł ale mamy nie city tylko cabriofix. I jednak zadecydowaliśmy, że kupimy również bazy pod te foteliki będzie łatwiej niż motać je pasami, a starczą również na wyższy model fotelika.

Jasmina - jak Ty pięknie wytrzymałaś już! Naprawdę jestem pełna podziwu, a w szpitalu aktualnie jesteś?

Katka - ja ruchy poczułam ok 17-18 tc ( wcześniej były tzw. zaczepki paluszkami chyba:tak:) takie uczucie jakby mnie szpikulcem malutkim zaczepiały:-) Teraz pupka, nóżka, rączka co jakiś czas się brzuszek podności miejscami, super uczucie:tak:

Gieniek - taaak, jestem z Wa-wy, z Woli (mieszkam niedaleko IMiDz) ale rodzić najprawdopodobniej będę na Karowej.

 
Marcikuk- wiesz różnica ja sie aż tak nie martwię tylko tym , ze Lenka taka mała i wg angielskich lekarzy to ona 1,5 kg moze przy porodzie ważyć. A wiesz 400g różnicy w jej wadze jaka teraz wyszła to trochę dziwne i oczywiście gdyby tak było byłoby super bo 1100g a 660 g to wielka różnica i oby wyszło na to ze angielscy lekarze sie mylą. Ale tak jak mówisz to sie okaże dopiero po porodzie ...
Malena- tez słyszałam , ze USG bardzo sie potrafi mylić co do wagi :-) tylko chodzi mi o to ze jak jestem u polskich lekarzy to im wychodzi co innego niż u angielskich i to już nie było 1 raz. Ciekawe jak tam Twoje maluszki. Trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte.
Ja na weekend wyjezdzam za Londyn do kuzynki , ktora pare din temu urodzila coreczke I juz nas zaprosila do siebie. Moja ostatnia szansa żeby wyrwać sie z domu bo potem mam już leżeć i uważać na siebie. A ja to jestem jak na baterie i najlepiej czuje sie w ruchu:-) chyba mąż będzie musiał mnie prxywiazac ...:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej ,
Lola - to świetna wiadomość, że dziewczynka jest większa. u mojego chrześniaka była podobna sytuacja - poród miał byl naturalny, ciaza wzorowa, waga na tydzien przed porodem z usg 3100 g, az tu nagle musieli cesarke zrobic, ale to byly 3 dni pred terminem i młody sie urodził z wagą 1950 g!!! Az o kilogram się lekarze machnęli! Więc na pewno Twoja mała będzie większa! Takiepomyłki się zdarzają:)

Dzięki dziewczyny za rady dotyczące ruchów - ja sama nie wiem co to jest - takie drętwienie jakby na wewnętrznej ścianie brzucha. Dodatkowo 2 dni temu pojawiły mi się kropelki siary.. NIe wiem czy to nie za wcześnie..:(
 
reklama
Witam, witam :-),

Lola- waga przez USG i tak jest zawsze orientacyjna i zależy od tego jak gin uchwyci dziecko.....najważniejsze,że Lenka rozwija się prawidłowo!!!!!!A ty odpoczywaj i relaksuj się przed długimi nocami:tak::tak::tak:

Malena- a to te bazy są i do większych fotelików?!?!?!Myślałam,że te większe już tego nie mają, bo po prostu zostają w aucie.....:eek:

My zaraz jedziemy na pizzę, choć przez łepetynę mi mcdonald przełazi:-p:-p wiem, wiem niezdrowo, ale kurde co ja poradzę na moje zachcianki:-)
 
Do góry