reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
marcikuk ja raczej nie specjalnie panikująca jestem ale krwawień bym nie bagatelizowała. O ile plamienie jednodniowe bym może przełknęła to świeża krwi nie brzmi dobrze:no: ja miałam w poprzedniej ciąży w dwukrotnie terminie miesiączki plamienie. Ale trwało ono góra 1 dzień i nie było to krwawienie. Choć słyszałam że moga one różnie wyglądać i oby tak u Ciebie było ale lepiej dmuchać na zimne....
 
Marcikuk - na pewno wszystko będzie dobrze, tylko zgłoś się do lekarza, najwyżej Cie położą, ale będziesz spokojna..

Jasmina - a Ty jak się czujesz? Bóle już przeszły? Wogóle myśleliście z mężem o wózku/wózkach? Jaką opcję wybierzecie - podwójny i pojedyńczy czy jakiś potrójny.? Ja wiem, że dla mnie to za wcześnie o tym myśleć, ale spędza mi to sen z powiek..
 
hej Laski my od środy jesteśmy w domu i powiem wam że odetchnęłam, już byłam zmęczona tym szpitalem (16 dni tam spędziłam), a jeszcze przy takich upałach siedzieć w szpitalu to jak kara.

Wiecie myślałam, że będę bardziej się bała tego jak to będzie jak zostaniemy sami z 2 dzieci w domu, a jest naprawdę spoko. Ogólnie to radzimy sobie jak jesteśmy we dwoje z mężem :-D ale jak jestem sama to trochę jestem wykończona jak we 2 nadają bo głodne a mi rąk brakuje. Karmię piersią znaczy odciągam pokarm mała ssie z butelki całą porcję a mały ssie z piersi na ile ma sił i resztę dojada z butelki. Małą próbuje dostawiać do piersi i coraz lepiej sobie radzi, wcześniej nawet nie umiała złapać teraz ma trochę problemy z prawidłowym ssaniem ale parę razy pociągnie i potem sobie memła mam nadzieję że dojdzie do wprawy :-). No ale takie karmienie przyznam uciążliwe jest znaczy może nie samo karmienie tylko cała otoczka: ściąganie pokarmu, czyszczenie sprzętu, sterylizowanie schodzi trochę czasu. Jak w dzień pośpię to nawet te noce nie są takie bardzo męczące myślę po prostu że do wszystkiego idzie przywyknąć.
Nie mam wagi w domu i nie wiem ile ważę po tym wszystkim ale to mnie szczerze mówiąc najmniej martwi najbardziej denerwują mnie rozstępy :baffled:. Mam nad szwem po cesarce takie paskudne fioletowe wielkie :wściekła/y: i jest ich pełno do tego na udach i najmniej widoczne takie blade koło pępka. Smaruje kremami i ciekawa jestem czy kiedyś będą jakoś przyzwoicie wyglądały bo zniknąć nie znikną :-(
Tak więc jak będziecie miały ręce do pomocy to nie takie bliźniaki straszne ;-)
 
mialam usg 3d i okazało sie, ze jednak bedzie parka:)

tez od tych upałów mam nogi spuchniete;/ ale jak duzo nie chodze to jest ok::)

anoks chyba rozpakowana skoro jej tyle nie ma;]
dzidka a co tak dlugo bylas w szpitalu? jak maluszki?
 
hej. ja już rozpakowana:-)

03.07.2012 o godzinie 17:38 i 17:50 przez sn przyszli na świat Michał i Gabrysia. (37tyg 6 dni)
Michał z wagą 2730g i 50cm długości. Gabrysia- 2560g i 51 cm. Obydwoje dostali po 10 pkt.
Od piątku jesteśmy już w domu. Bardzo szybko nas wypuścili (już w 3 dobie) bo dzieciaczki ładnie ssały, miały dobre wyniki więc nie było żadnych przeciwwskazań.
Jak narazie są bardzo grzeczne. Śpią, jedzą i robią kupy :-) więc nie mogę narzekać. Mąż spisuje się na medal. przebiera, uspakaja- pomaga od samego początku :-)
niestety nie mam zbyt dużo pokarmu i wczoraj maluchy strasznie dały mi w kość bo głodne były.
muszę dowiedzieć się co mogę im podawać. dzwoniłam do poradni laktacyjnej w moim szpitalu to mnie zbyli bo oni są za karmieniem piersią (ja też - ale przecież nic nie poradzę że piersi małe i mało pokarmu w nich jest).
Może któraś z was wie co można podawać takim 5 dniowym dzieciaczkom. w aptece dali nam humane. aa no i ile takie maluchy tego mleka powinny wypijać.

Postaram się jak najszybciej nadrobić zaległości i skontrolować co tu u was nowego.
pozdrawiam
 
ANKOS-gratulacje i buziaki 3!to masz juz za soba i dobrze,ze juz w domku!:-):-):-)
DZIDKA-wam rowniez zycze zdrowka.swoje juz wylezeliscie!:-):-):-)
 
Ankos - Gratruluje ogromnie! Cudownie,ze juz jestescie w domku!

Dzidka - Super!Nareszcie w domku!!! Duzo zdrowka i gratuluje!!

Marcikuk - Przykro slyszec, ze masz takie problemy. Jak nabardziej jestem za sprawdzeniem tego z lekarzem.Napewno bedzie dobrze!!!
:tak:
 
dzidka - gratuluję dzieciaczków, dochodx do siebie po cc - tez uważam, że to paskudny zabieg, ja do tej pory mam odrętwiałą skóre poniżej pepka:cool:

ankos - gratulacje równiez wielkie dla Ciebie za sn:-). Dzieci super wagowo i po 10 pkt wiec wymarzona sytuacja. Mówisz jedzą, spia i wala kupale:-D, dokładnie tak samo to okreslałam, szybko sie to zmieni niestety - no chyba, że będziesz tą szczęściarą i Twoje zostana aniołami:-D. Jesli chodzi o mleczko modyfikowane to w pierwszej dobie maja jeść max 10 ml, w drugiej max 20ml itd, jesli twoje dzidzie mają 5 dni to max 50 ml i tak do 10 doby max 100 i dalejmax 100-120 do końca pierwszego miesiąca - tak mi mówili w szpitalu.

Musze spadać bo jeden wymuszac krzyczy...
 
reklama
Do góry