reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jasmina - mam nadzieję, że maluchy pomęczą Cię jescze długo - im dłużej w piekarniku u mamy tym lepiej:)

Ja cały czas się zastanawiam nad tymi moimi maluchami - są za małe żeby się przemieszczać w macicy, więc "gdzie jest nemo"? Wczoraj moja mama mówiła, że śniły jej się wnuki - sztuk 2 a nic jej nie mówiłam, że lekarz nie umiał znaleźć 3 brzdąca... sama nie wiem co mam myślec..
 
reklama
Jestem z Sosnowca - na pewno wiecie gdzie, bo osttanio Sosnowiec zyskał złą sławę niestety...

A Twoje zdjęcie avatar to z którego tygodnia i powiedz mi proszę - czy maluchy zawsze na początku były w tym samym miejscy w macicy i zawsze je było widać w 3 - od którego tygodnia?
 
Moje dzieci było widać od razu, w 5 tygodniu już mój lakarz widział 3 małe kropeczki. Ale mówił też właśnie, że może się wchłonąć któreś, albo będzie słabsze i dojdzie do poronienia zarodka. A to zdjęcie jest z 8 tygodnia ciąży. Powiem CI, że w szpitalu jak byłam (6 tydzień) lekarz na którego tam trafiłam zrobił niedokładne usg, po prostu nie pogrzebał dokłądnie i powiedział żeporoniłam jeden zarodek. a okazało się, że są 3 całe i zdrowe..Więc...... są lekarze i lekarze. Aaa i zawsze były w tym samym miejsu, tylko tylko jeden troszkę ukryty, więc nie z każdej strony był dostrzegalny
 
katka oj znamy Sosnowiec:-) sama mieszkałam tam przez 5 lat studiów :tak:ale fajnie...;-)
Pytałam Cię wcześniej czy miałaś wspomaganą owu czy to taki fart z ciąża mnogą???

a brzuchy to smarujemy mazidłami, oliwkami:tak: ale mój już nie wytrzymał mimo że robię to 2 razy dziennie od kilku miesięcy a w pierwszej ciązy nie miałam ani jednego rozstępu :wściekła/y:
 
Oj Sosnowiec moje miasto kochane!!!!! tak mi się za nim tęskni. Z ktorej czesco Sosonowca jestes??? Ja ze Sroduli.
No i gartuluje dzieciaczkow dwoch lub trzech :-)
 
Ostatnia edycja:
ja mam dzisiaj wrażenie że brzuch zaraz mi pęknie tak sie rozpychają maluchy i tylko patrze w lusterku czy nie strzeliły rozstępy.
jasmina przy takich brzucholach to rzadko kończy się bez rozstępu. ja narazie jeszcze nie mam ale często podczas porodu strzela skóra od napięcia i skurczy. i na nic to 9 miesięcy smarowania. a używacie jakichś specjalnych na rozstępy kremów? ja na początku oliwką się smarowałam ale wkurzało mnie że ona nie wsiąka w skóre tylko tak naprawdę na powierzchni tłuste było i musiałam ją ścierać. i przerzuciłam się na zwykły regenerujący balsam "SOS" do bardzo suchej skóry z Nivea. podobno działa przez 48h ale skóra po nim jest naprawdę nawilżona przynajmniej przez 24h. / zdawał też zawsze egzamin jako kojący balsam po opalaniu bo taki tłusciutki;-)/
 
Kochane moje, zaglądam juz rzadko i na pewno nie nadrobię ale:
ankos - za Ciebie teraz największe kciuki:-), juz za chwile będziesz tulic dzidzie. Lekkiego porodu życzę bo widzę szykujesz sie na sn?

Witam trojacze Mamy - wow będzie wesoło na forum:-) no i w życiu potem. Jasmina znasz płec swoich Maluchów?

Rozprawiacie o brzuchach i rozstępach...ja dorobiłam sie 118cm w obwodzie i ni emiałam rozstępów tzn nie miałam żadnych takich typowych szram ale ze 3 maluśkie wokół pępka. Po cc wyszło jeszcze kilka tzn mysle, że były cały czas tylko jak skóra straciła napięcie to zaczęły byc widoczne ale to naprawde maluśkie blizenki i jak sie opale z czasem to ni ebędzie ich widać. Brzucholka jeszcze mam ale skóra nie wygląda źled;-) nic nie wisi tylko brzunio wystający jeszcze troszkę ale pod luźna bluzka prawie nie widać. Chyba kwestia predyspozycji genetycznych ma tu kluczowe znaczenie.

Moje Dzidziule sa coraz bardziej kumate ale tez mniej spiące:-) więc czasu robi sie mało na cokolwiek, jednak sa takie słodkie że tylko całować i tulić jak pisze Lilly. Dni mamy czasem lepsze czasem gorsze, troszkę wykańczaja mnie noce bo jak nie jeden to drugi marudzi a ja śpię max 1,5 h jednym ciągiem:-(. Mam nadzieję, ze w końcu sie dotzremy i nocki będa bardziej przespane. buziole

Moje Kochane rozpakowane świeżo - ściskam Was i Wasze Maluszki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hej:)

Ja stosowalam CLO no i mialam laparoskopie, bo miałam książkowe policystyczne - ale mam również 1 jajowód zupełnie niedrożny, więc 3 dzidzie to mega zaskoczenie.

Marcikuk - Ja jestem również ze środuli:):)

A Jasmina - dzięki za wszystkie info - na pewno będę się jeszcze nie raz zgłaszać:)

Na razie zachodzę w głowę ile maleństw tu będziemy mieć:)

A jak szybko trzeba się smarować, żeby uniknąc rozstępów.

I dziewczyny - kiedy Wam się zaczęły mdłości - bo u mnie dziwnie spokojnie.... - żeby nie zapeszyć:)
 
reklama
Hej NIULECZKA, będę miała 2 chłopców jednojajowych i dziewczynkę :)
KATKA zawsze pytaj o co chcesz a odpowiemy :) TRzeba dzielić się doświadczeniem:-D
A co balsamu, ja kupiłam sobie Gerbera na rozstępy oczywiście dla kobiet w ciąży, ale zapach mi nie podchodzi, więc zastąpiłam go Ziajką -zapach super a jak się sprawdzi to nie wiem bo zaczełąm praktykować.
A teraz skaczę już do łóżeczka, ta pogoda mnie okropnie zmęczyła, buziaki dla Wszystkich przyszłych i obecnych mam i do jutra :)
 
Do góry