reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Powiedzialam mu o krwawieniach i mnie zbadal, uspokoil mnie ze w szyjce tez wszystko w porzadku. Powiedzial mi to co ty Magdzioha ze te plamienia mogly byc przez lozysko. :-)



No to sie ciesze:tak:

Illy a kapiesz Dzieciaczki w tym samym czasie, tzn tego samego dnia/wieczoru? Slyszalam, ze niektore Mamy zmieniaja pory kapieli dla poszczegolnych dzieci lub jednego dnia kapial jedno dziecko, zeby nie stresowac sie ich placzem/marudzeniem.

Pewnie wszystko zalezy od Malcow... mam nadzieje, ze sie przekonam w swoim czasie:-D
 
reklama
lilly mnie właśnie "pouczano" żeby zawijać dzieci w pieluszkę. nie mają takiego szoku w czasie zetknięcia z wodą i dzięki temu są spokojniejsze. zastanawiałam się czy nie kąpać dzieci na zmianę. bo słyszałam że nie powinno się takich maluchów kąpać codziennie więc z mężem wymyśliliśmy że można kąpać w jeden dzień synka a w drugi córcie i sprawniej by to szło.
marcikuk jakiś niepoważny ten twój lekarz. powinien ci podać ile ma twoje dziecko mimo że to jeszcze wczesny etap ciąży ale od tego jest usg by zrobić pomiary. Ja bym się wkurzyła! ale dobrze że wiesz od czego te krwawienia.
 
ankos - no tez sie wkurzylam bo bardziej go interesowala poprawna wymowa mojego nazwiska niz to co sie na ekranie dzieje. Mam nadzieje ze juz na niego nie trafie. Najgorsze ze tu nigdy nic nie wiadomo, jest kilku lekarzy i nie wiadomo do konca na kogo sie trafi. Tego pierwszy raz spotkałam i juz nie che. Ja rozumie ze dzieci malenkie jeszcze a;e lekarka ktora mi robila wcześniejsze usg mowila ze dzieci maja np 6,7 cm.
 
marcikuk całkowicie cię rozumiem. ja tak samo za każdym razem pytałam jakie są wymiary dzieciaków bo to moja pierwsza ciąża i strasznie się cieszyłam jak wiedziałam jakiej wielkości już są. do teraz tak mam i po każdych pomiarach cieszę się jak głupia i wyobraźnia mi się włącza :-);-)
 
Magdzioha póki co kąpie dziewczynki kolejno,ale jak się doliczy czas ubierania,rozbierania i karmienia to strasznie długo schodzi.Pewnie,że takich szkrabów nie trzeba codziennie kąpać,można co drugi dzień.Wczoraj źle się czułam i nie kapałam dzieci,ale była kąpiel tzw.na sucho.Miseczka mała z ciepłą przegotowaną wodą i takie duże waciki bobas i obmyć maluszka.:-)

Ankos ta sprawa z pieluszka tetrową w naszym przypadku się sprawdziła także przy pierwszej córce :tak:kiedyś koleżanka mi mówiła że jej kilkudniowa córcia płacze przy kapieli,pojechałam do niej i wykąpałam to dziecko po swojemu i bez płaczu się obeszło.Dokładnie tak jak piszesz,że dziecko tak zawinięte w pieluszkę nie doznaje takiego szoku a przy tym czuje się bezpieczne,bo maluszki lubią być tak opatulone.Potem stopniowo tą pieluchę w wanience odkrywam.A wanienkę mam zwykłą bez żadnych udziwnień:-)
Jak moje dziewczyny zaczną świrować i być nieznośne to pewnie będę je kąpała w jeden wieczór jedną a w następny drugą,chociaż jak będą upały to taka opcja odpada.

No i może jeszcze dopiszę,że zwłaszcza wczesniaczki bardzo szybko marzną więc na razie kąpię je w kuchni na stole a wczesniej nagrzewam w kuchni kuchenką.

DSC_0805.jpg tak się kąpie Lenka
 
Ostatnia edycja:
ankos - no dokladnie ja po wizycie bralam linike i dokladnie patrzylam jak duze sa dzieciaki, no i moglabym miec robione usg caly czas ciagle jestem nienasycona widokiem :) Dowiedzialam sie tez ze jesli do 1 grudnia nie urodze to bedziemy wyciagac, ale mam wrazenie ze do 1 grudnia to juz bedzie po. No a ty juz chyba spakowana co? Na dniach bedziesz miala dzieci przy sobie :-):-):-)
 
lilly ty to masz już wprawę w kąpaniu. Lenka wygląda już na dużą i jaka jest spokojna i zrelaksowana w tej wanience:-) ile już ważą córeczki? nadrobiły dużo?
marcikuk swoją torbę mam "prawie" spakowaną bo po mojej wizycie w szpitalu połowa rzeczy na suszarce jeszcze wisi więc pewnie o czymś zapomnę;-) a dla dzieci nie mam torby, tylko takie pierdółki zabieram typu niedrapki, czapeczki, skarpety i kosmetyki - reszte mi dają w szpitalu.
coraz bardziej nie mogę się doczekać kiedy już będę mogła zobaczyć dzieciaczki i już na spokojnie je przytulić :-) w sumie to pozostało mi tylko czekać i pewnie już w najbliższych dniach wszystko się wyjaśni bo po tych badaniach ginekologicznych które miałam w środę rozwarcie się powiększyło z 1,5cm na 3cm a po dzisiejszym pewnie jeszcze więcej poleciało. ale podobno to nie jest takie złe bo jest szansa że szybciej pójdzie poród jak już rozwarcie mam i szyjkę strasznie skróconą.
 
Ankos one są nadal kruszynki.Wczesniaczki raczej nie przybierają tak szybko jak dzieci urodzone w terminie.Myslę,że pojutrze bedę już miała wagę dla nich to napiszę ile ważą,ale myślę,że dużo nie przybrały.W szpitalu miały bardzo duże spadki na wadze i jak wychodziliśmy to miały wagę taką jak po porodzie,a jesteśmy tydzień w domku.Myślę,że więcej jak 200g nie przybrały,ale dam znać jak je zważę.:tak:A co do kąpieli to raz dwa i też wprawę będziesz miała :-)
 
Witam:-)

No właśnie ja gdzieś czytałam żeby dzidzię jeżeli płacze to zawinąć w pieluszkę i do wody:-),

Lilly- dobre z tą kuchenką:-) wiadomo każdy sobie radzi jak może, moje maluszki listopadowe będą więc wanienka i przewijak będą w łazience stały bo tam jak grzejnik na full odkręcimy to mamy mega cieplutko:-)
 
reklama
Witam ja jestem tu pierwszy raz,jestem w 21 tygodniu ciąży bliźniaczej i mam sporo obaw, najważniejsze to jak ja sobie poradze chociaż jest to moja druga ciąża ale to już zawsze będzie dwoje a nie jedno.Mam tez pytania odnośnie czy miałyście robione jakieś badania połówkowe bo ja nie i troche mnie to martwi bo moja pani gin.właśnie poszła na 3 urlopu
 
Do góry