reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Andzia, u mnie nie bylo zadnych objawow jako tako, czop niby odszedl w 30 tygodniu, ale oni do konca nie byli przekonani, ze to czop albo i caly, dali sterydy na wszelki wypadek. A 3 tygodnie pozniej w 34 tygodniu jak wody chlupnely dzieci urodzone do 4 godzin:-). A wszyscy mi mowili, ze dlugo ponosze, bo dzieciaki miednicowo urodzone, ja zadnych komplikacji itp.

A co do cesarki dziewczyny to naprawde myslalam, ze bedzie dluzo gorzej. Nie chodzi tyle o sama cesarke, ktora byla ok, ale po niej, myslalam, ze bede padnieta i do niczego, ale w miare w miare. Pewnie pomoglo, ze przez 5 dni ja odpoczywalam sama a dzieciaki na intensywnej terapii, wiec sie w miare wysypialam mimo ze co chwile do nich latalam.

My nadal w szpitalu, nie daje sie wyrzucic. Maly Rorek siedzi ze mna, niby wszystko ok, ale dzis go dalismy gruntownie sprawdzic, kto wie, moze nas wypuszcza z nim. Cianek nadal na gorze, ale juz dzis widzialam, ze jest kompletnie od wszystkiego odlaczony, musze isc zobaczyc co i jak. Jedyny problem z chlopakami, ze jedza bardzo po woli a Cianek pozniej przestaje i musieli go dokarmiac przez rurke. Na szczescie kupilam juz mojej mamie bilet na jutro i przyleci, bo jakby mnie z dwoma maluchami naraz wypisali to bedzie hardcore, bo oni oboje czasami nawet do godziny jedza! Maz wzial wolne do konca tygodnia, ale w poniedzialek musi wracac do pracy wiec pomoc babci jak najbardziej wskazana!
 
reklama
Lola216 25 ego mam usg polówkowe - zobaczymy czy się parka potwierdzi:-) A Ty kiedy masz? Pieknie, że tylko 4 kg przytylaś, u mnie brzuszek to już widać i to konkretnie-) Ale ja jestem podobnych gabarytów co Pikka i Anuśka (kruszyny-) o ! taki nick powinnam mieć w ogole-)
Anuśka Ty jakąś cud dietkę stosowalaś że tylko 11 kg przytyłaś, to niesamowite dziewczyno jak Ty tego dokonałaś:-) Pamiętasz ile więcej ważyłaś w polowie ciąży? Brałaś jakieś leki na skurcze np. fenoterol czy donosilaś bez problemu?
Zobaczymy czy te kremy faktycznie są takie cudowe - już za parę miesięcy-) :tak:
Cailina - dla Ciebie również WIELKIE gratki, że maluchy już są z Tobą!!!:-) Pocieszenie o cesarce też napełnilo me serce otuchą oby więcej takich pozytywnych komentarzy i nie ma co się nastawiac na "harcore" będzie dobrze:-)


 
misia3000 ja tez nadal nie wiem co ma drugie bobo miedzy nogami:)) cos nam nie chca sie pokazac:) ja mam w pt kolejne usg to sie zobaczy:)

jesli maja sie rozstepy pojawic to sie pojawia, kremy niewiele pomoga.. tylko geny:))

a ja sie zastanawiam czy mam rozstpy czy to tylko male naczynka mi popekaly...

i chcialabym przejsc na jedzenie bez soli, zebym nie puchla od wody.. ciekawe czy mi sie uda....
 
Dzien Doberek:-)

Malena - cesarka to naprawde nic stasznego. Porod naturalny czy cesarka, oba rozwiazania wymagaja sporo wysilku, bolu i dyskomfortu przez jakis czas. Nie ma co sie nakrecac na zas, jak przyjdzie pora to bedziesz w takim szoku, ze bedzie Ci wszystko jedno aby szczesliwie;-)

Co do rozstepow to niewiele sie da znimi zrobic jak juz sie pojawia, ale zawsze warto zadbac o skore na zas i modlic sie zeby bylo ich jak najmniej.

Mi od kilku dni snia sie wozki, mam metlik w glowie bo nie wiem na co sie zdecydowac. Z jednej strony wiem ile to znaczy miec dobry i wygodny dla mamy i dzieci wozek... ale ceny mnie przerazaja...

Dziewczyny macie cos juz na oku? Ja sie sklaniam ku icandy pear albo baby jogger city. Choc te ceny.... :no:szukam uzywanych.

Moze to troche za wczesnie na takie poszukiwania ale przed urodzeniem Maluchow czekaja nas duze zmiany w wielu aspektach naszego zycia.
Kiedy planujecie kupno pierwszych rzeczy? Ja myslalam ze po 20 tygodniu ale sie zobaczy...
 
anuśka no właśnie też tak myślę, że gdybym trochę zapasu miała to byłoby ok bo w pierwszej ciąży obyło się bez żadnego rozstępa ;-) a teraz skóra taka napięta że mam wrażenie że jak mi skalpel przyłożą to eksploduje :szok: na razie zrobiły się tylko na brzuchu poziome i tak jak u dzidki są gęsto łożone ale cienkie i krótkie.

malena ja żadnych cudów nie używam, tzn rano oliwka dla niemowląt a wieczorem balsam Gerbera. Teraz mi się skończył to kupiłam ziajkę.... W poprzedniej ciąży używałam tylko oliwki i jak już wspomniałam nie zrobił się ani jeden.... dopiero w czasie kamienia wyszło kilka na piersiach..... Przytyłam już jakieś 12 kg ale to wszystko mam na brzuchu. Poprzednim razem jakieś 9kg przez całą ciąże... po prostu za duży już ten brzuch jak na mnie ;-)

magdziocha co do wózka to zależy na jak długo chcesz go kupić... Bo ja kupuje dopóki dzieciaki nie będą już ładnie siedzieć, więc pewnie do roku a później wolę wymienić na lżejszą spacerówkę. Wtedy nie warto wydawać dużo kasy na ten pierwszy ale ważne dla mnie by gondolka była wygodna. Jesli jednak wolisz jeden na np 3 lata to od razu lepiej zainwestować w wózek lekki zwrotny z lepszą wersją spacerową...
 
Ostatnia edycja:
ja wybralam baby jogger city select. sama spacerowke bez gondoli bo zamiast gondoli bede doczepiac foteliki samochodowe, ktore po zalozeniu na wozek rozkladaja sie do pozycji lezacej z firmy be safe easy sleep okolo 600zl jeden. niby starcza do 9-12 miesiaca, a pozniej to w spacerowke
 
Misia 3000 i Pa lu nr 1 myśle,że lada dzień się dowiecie - dopiero się zacznie szał zakupowy:-) chociaż ja nie wariuje, bo juz kupilam pare bodziaków przez głowę które mi się na nic nie przydadzą - uradowana poleciałam w przeceny do mothercare... potem zostalam uświadomiona, że ma byc body kopertowe. Kupowac trezba mądrze i na spokojnie - teraz to wiem. Przez internet tez kupilam parę sztuk pajacyków z beznadziejnej bawełny, starsznie sztywnej, no ale jak to mówią Polak mądry po szkodzie..:tak:
CO do balsamów i rożnych specyfików to tak jak któraś z dziewczyn napisała, geny i raz jeszcze geny choć po cichu się łudzę, ze a nóż ta Mustella zadziała jak należy:-) Wiem, wiem naiwna jestem:-)
Wybór wózka, w naszym przypadku ciężka sprawa zalezy gdzie się bedzie nim jeżdziło (czy ma być wąski czy nie) ja już trochę pojeżdziłam i wiem, że za porządny wozek trzeba naprawdę trochę zapłacić (ok 4-5 tys)
Magdzioha którąs z forumek chciała sprzedać joggera. Gondola jedna zachodzi lekko na drugą ale wszędzie się nim wjedzie bo ma poniżej 80 cm. Dla mnie najgorszy typ to ten jeden za drugim za cholere nie umiem podbić takiego wózka bez dzieci a co dopiero z maluszkami.

 
Magdzioha- ja juz kupiłam wózek i to był Moj pierwszy zakup. Bardzo długo nad nim myślałam i cO chwila zdanie zmienialam . Wydaje mi sie , ze wygodniejsze są takie na szerokość jednak w moim przypadku na długość bardziej sie sprawdzi bo duzo bede jezdxila autobusami I mam wąskie wejście do domu itd . Na pewno odpadaly te długie jeden za drugim bo słyszałam , ze jak dziecko urośnie to cieżko podbić itd. W grę wchodziły tylko te na pojedynczej ramie czyli baby jogger city select, za którym przemawialy opcje ustawienia siedzonek w różnych stronach i I candy peach o wiele droższy . Jednak jak poszłam do sklepu zobaczyć na żywo to i candy jest mniejsze i o wiele łatwiej sie prowadzi . Jedynie bardzo drogi! My jednak na ebay kupiliśmy 5 mies który wyglada jak nowy i zaoszczędzilismy ponad 400L . Myśle jednak , ze po pól roku kupię druga spacerowke baby jogger ale city mini- jak dla mnie rewelacja, lekki i super wygodny. Albo dopiero po roku-1,5 wymienię na niego. Póki co jestem zadowolona z i candy :-) pisalas coś o pear to wydaje mi sie, ze gorzej sie prowadzi od peach , jest bardziej sztywna.
 
Malena- witaj:-), ja mam połówkowe 22:-) i mam ogromną nadzieję, że się potwierdzi parka:-), ja mam już w sumie 6kg na plusie i brzuszek oj pokaźny:-), ale też startowałam z nadwagą:szok: i tak po cichu mam nadzieję, że potem zrzucę wszystek nadprogram....Ja się smaruję ziajką- super się wchłania, a jak będzie z rozstępami to się okaże, jeżeli ma się to w genach to nawet mustela nie pomoże.....W Mjak mama ostatnio była próbka z DAX cosmetics i krem był daremny w ogóle nie chciał się wchłonąć...
A dzisiaj mi przyszły śpiworki i wyglądają ładnie, są mięciutkie, cieplutkie i fajnie idzie na kilka sposobów zapiąć u góry także od nosidełka do sanek:-) przypadkiem je znalazłam i się nie zastanawiałam za tą cenę:
Wyprzedaż Śpiworek polarowy wózek fotelik i sanki (2395478636) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jakby która się chciała skusić:-),

Malena- oj dobrze piszesz o wózku dobrze:-) my mamy tego dosłownie:-) WÓZEK DLA BLIŹNIAKÓW TFK TWINNER TWIST DUO (2292090313) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i tak jak u Loli- to był nasz pierwszy zakup, mi z kolei ten wygodniejszy, bo ja mam miejsce na trzymanie go dom na wsi to i przejścia szerokie a inne przejścia użytku publicznego w/g UE muszą mieć conajmniej 90cm. Prowadzi się również lekko i co mi się podoba to ma hamulec ala rowerowy przy rączce to np. zjeżdźając z górki czy po schodach można lekko przychamować żeby nie stracić kontroli nad limuzyną. Ale właśnie nowy to koszt ok 6tysł bo sprowadzenie go to też pewnie swój koszt,, bo jest dostępny tylko w Niemcowni. A rama czyli i część spacerowa tak się składa, że mi do mojego ciasnego bagażnika w moim corsiątku wejdzie:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam
Mam pytanko od kilku dni mam skoki cisnienia, nagle mnie uderza wysokie lub podwyzszone zalezy jak kto patrzy najwyzsze mialam 145/95 dzieje sie to jak np po dluzyszm siedzeniu wchodze po schodach za momzentj schodze, albo poprostu jak jestem aktywna. Musze wtedy znowu usiasc pooddychac rowno i mi przechodzi. Ale normalnie czuje jak mi serducho szybko bije. Czy ktoras z was tak miala??? Czytalam ze wysokie cisnienie to pod konec ciazy a ja dopiero 14 tydzien. Od 12 tygodnia biore codziennie aspirynke.
Procz tego dretwieja mi nogi. To tez po dluzszym siedzeniu musze je rozchodzic i dopiero. Ale jak np wracam samochodem to po polgodzinnej jezdzie mam problem zeby wlezc na 1 pieto po schodach, tzn wchodze ale powolutku, czuyje ze nie mam sily w nogach, wczesniej tak nie mialam.
22 mamy wizyte u lekarza to musze powiedziec.

A co do wozkow to wczoraj ogladalm i sie zakochalam w tym
http://www.tmbdirect.co.uk/ekmps/sh...r-double-360-v2-pushchair-charcoal-6999-p.jpg
bardzo leciutki i fajnie sie prowadzi
A mam pytanie odnosnie lozeczek. Ja mysle o takich travel beds Olivers Babycare Travel Cots czy wiecie cos na ich temat, tzn chodzi mi o to czy nie sa one wywrotne jak juz dzieciaczki sie naucza stac to sie opieraja o oparcia i nie chcialabym zeby sie przechylily
 
Do góry