reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Powiem Ci,że dla mnie to usg genetyczne to było takie usg na jakie chodziłam wcześniej do tego lekarza płacąc 100zł a nie 200zł.Nawet nic nie było mowy o potwierdzeniu lub wykluczeniu możliwości zespołu Downa etc.

A tak na marginesie to od kiedy zaczęłaś kompletować rzeczy potrzebne dla maluszków?Ja w pierwszej ciąży zaczęłam kupować od 7go miesiąca,ale jedno to nie dwoje i tak myślę od kiedy tym razem zacząć kupować wszystko dla bliźniaków,żeby potem nie było na wariata,no i żeby tak gwałtownie nie odczuć po portfelu :tak:
 
reklama
walawenderki trzymamy kciuki,bądźcie dzielne. A my tu kciuki i nóżki zaciskamy za zdrówko Twojej córeńki.

lilly moje Gwiazdy ukazały co mają między nózkami w 16 tc. Wcześniej dr nie chciał nam powiedzieć bo nie miał 100% pewności.

Ja dzisiaj obudziłam się z okropnym bólem gardła i katarem,że też teraz musiało mnie dopaść,kiedy to reszte zakupów dla dziewczyn trzeba zrobić,żebym już wszystko miała z głowy
na gardło to możemy tantum verde, pij sobie dużo wody z miodkiem i cytrynką. I oby szybko przeszło.
Ja też jeszcze troszkę zakupów dla dziewczynek muszę zrobić....zastanawiam się nad sterylizatorem do butelek takim do mikrofali....któraś z Was ma?
 
Ostatnia edycja:
Ja w zasadzie bardzo dużo ciuszków mam po starszej córci i stwierdziłam,że nie ma sensu narazie kupować,bo i tak wszystko odkłada się na strychu,tak myślę że nie będę ich ubierała identycznie tylko podobnie,żeby jednak czymś się różniły:-)
Moje dziewczyny mają urodzić się w marcu,a na stryszku zaczęłam szperać już ponad miesiąc temu,teraz zostało mi do kupienia coś do szpitala i głównie na wyjścia do lekarza(mam nadzieję że nie będą to częste wyjścia).Powiem szczerze,że ja już jestem prawie spakowana do szpitala:-)
 
Dodam jeszcze,że warto popytać wśród znajomych o pewne rzeczy,my sporo pożyczymy,np.fotelik do samochodu,łóżeczko po Gabi jest więc na poczatek beda w jednym spały
 
donka jak bym była w Twoim tygodniu ciąży to torbę miałabym na bank spakowaną:-D
To spakowanie torby to dla mnie jakiś taki znak jest.....hehe chyba jeszcze nie dociera do mnie, że to już bliżej niż dalej.
Co do ciuszków to chyba muszę jeszcze coś dokupić bo mam tylko po 4 szt pajacyków i śpiochów w rozm 56. Obawiam się, ze może być mało:confused:
 
Ja dziewczyny zajęłam się wyprawką od jakiegoś 25 tygodnia, choć wózek wcześniej kupiliśmy a torbę spakowałam po Nowym Roku :-D
a nasze mamusie które urodziły poprzez cc chciałam zapytać o operację ilu lekarzy było podczas cc przy tej dwójeczce? tak odnośnie praktyki naszych szpitali jestem ciekawa a niby tego co mówią jak powinno być
 
Właśnie,ja gdzieś wyczytałam że podczas porodu bliźniaczego powinno być dwóch lekarzy i dwie położne.Troche się tego boję,bo nie wiem jak to będzie w szpitalu,w którym zdecydowałam się rodzić,w zasadzie to nie mam wyboru,Gabi też rodziłam w Kołobrzegu i dobrze wspominam,ale z ciążą bliźniaczą może być różnie,bo lekarze tam z cc czekają do ostatniej chwili,było pare przypadków że się spóźnili no i niestety:-(
 
enaflo u mnie było 2 lekarzy, mój lekarz prowadzący i lekarz dyżurny, oczywiście anestezjolog plus asystentka i chyba ze 2 czy 3 położne - ale tutaj to już nie pamiętam bo bardzo szybko sie wszystko działo ...

dziewczyny na prawdę lepiej trochę wcześniej zacząć kompletować wyprawkę i na spokojnie - tak samo ze spakowaniem torby...pod koniec ciąży to nie ma się siły na nic i ja sobie nie wyobrażam w 30tc prasować stosu ubranek bo chyba by mnie szlag trafił :-)

a moje zuchy wczoraj były na szczepieniu, mają po 52,5cm długości oboje , więc córka urosla 4,5cm a synek 6,5cm od porodu:-) Zuzik waży 4350g a Szymcio 3870g :-)
także ciuszki na 56 jedne są dobre a drugie już za małe - ale są dni że mi ulewały, albo obisikiwały się przy przewijaniu a ostatnio mają tendencję do robienia takich kup że im pampkiem na plecy wypływa :-) więc czasami nie nadążam ich przebierać :-)
 
reklama
Moniek lekarz mówił tydz.temu,że szyjka dzielnie się trzyma,jakoś nie dociera do mnie że poród może zacząć się w każdej chwili w sumie zaraz zacznie się u mnie 35tydz.w suwaczku pomylili się trochę bo to u mnie teraz jest 34t+2d
 
Do góry