reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a umowa na czas określony

Waniliowakawa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2024
Postów
24
Hej dziewczyny, chcemy się starać o dzidziusia. Nie jestem pewna i nie do końca rozumiem tych zasad polskiego prawa pracy tak czytam i nie rozumiem dokładnie haha więc stwierdziłam że Was zapytam. Mianowicie mam umowę na czas określony do 09.11.2024, kolejna umowa będzie już na czas nieokreślony. Dodam ze nie zależy mi aż tak na tym żeby mieć na stałe bo po ciąży raczej nie wrócę do pracy. Ale coś kojarzy mi się ze jakiś okres 3 msc ciąży musi minąć w obu przypadkach ? Żeby ciąża była uznana ? Może brzmi to dziwnie ale nie mam zielonego pojęcia o prawie pracy stąd pytanie. Poprostu chcę wiedzieć kiedy byłoby najlepiej zajść w ciążę w obecnej sytuacji , z góry dziękuję i pozdrawiam!
 
reklama
Chodzi Ci o to kiedy umowa będzie przedłużona do dnia porodu dopóki jest na czas określony?
11.09.2024 musisz mieć ukończone 3 miesiące ciąży – tj. co najmniej 85 dni.

A jeśli pytasz o umowę o pracę na czas nieokreślony - to chroniona jesteś od początku ciąży.
 
Czyli mówiąc o umowie na czas określony umowę na stałe podpisuję 09.11 a 10.11 mówię im że jestem w 4 tyg to jest ok? Czy dopiero od 09.11 powinnam zacząć się starać żeby być chroniona
 
I jeszcze pytanie , z racji że umowę mam do 09.11 to załóżmy zachodzę w ciążę w październiku czyli 09.11 jestem w 4 tyg i co wtedy mnie czeka jeśli pracodawca powie że nie przedłużamy ?
 
Jak tak teraz czytam to po chińsku piesze hahaha
Chodzi mi to do kiedy mam się teraz starać żeby mieć ochronę 3 msc czyli muszę wyrobić się do 9.11 lub jak nie wyjdzie to odrazu 9.11 mogę zacząć ?
 
Jak tak teraz czytam to po chińsku piesze hahaha
Chodzi mi to do kiedy mam się teraz starać żeby mieć ochronę 3 msc czyli muszę wyrobić się do 9.11 lub jak nie wyjdzie to odrazu 9.11 mogę zacząć ?
Ja bym się po prostu normalnie starała. Nie wiesz, ile starania zajmą, więc zobaczysz po prostu, co będzie.
Zmienialam pracę w 10tc i to tez jest wykonalne :)
 
Jak tak teraz czytam to po chińsku piesze hahaha
Chodzi mi to do kiedy mam się teraz starać żeby mieć ochronę 3 msc czyli muszę wyrobić się do 9.11 lub jak nie wyjdzie to odrazu 9.11 mogę zacząć ?
Pracodawca musi dotrzymać umowy do końca ciąży z tego co wiem, później może ją zerwać. Ale dobra rada ode mnie, nie mów o ciąży w pracy zbyt szybko, no chyba, że masz ciężkie warunki
 
reklama
reklama
Do góry