reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest ten ząb, ale ja wolałabym chyba go zrobić bo po urodzeniu dziecka jest tyle do zrobienia, że o tym jednym ząbku można łatwo zapomnieć :)
 
reklama
zależy co się robi u tego dentysty. Trzeba oczywiście od razu powiedziec, że jest się w ciąży. Bo to chyba głównie o znieczulenie chodzi, że może mieć jakiś negatywny wpływ na płód, tak?:)
 
Ja również leczyłam zęby w ciąży. Leczyłam w gabinecie Hercka Dental w Gliwicach, nie miałam żadnych problemów. Moje zęby bardzo się psują, a w ciąży nie było wcale lepiej, jeden za drugim do leczenia, gdybym ich w porę nie wyleczyła miałabym pewnie teraz spore problemy.
 
Witam. No ja właśnie się zbieram na umówienie, obawiam się bo wiem że stan jest fatalny. Niby ciąża była planowana ale zęby poszły na dalszy plan, więc teraz mam mętlik z nimi...:)
 
Ja myślę, że każdy dentysta wie jak obchodzić się z ciężarną. Jak byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem u dentysty to dał mi znieczulenie. Nie mocne, ale nie czułam bólu. Wszystko zależy od specjalisty.
 
Dziewczyny a wiecie coś na temat ciąży i pasków wybielajacych? Ja nieświadomie je stosowałam na początku ciąży.
 
A co powiecie na temat robienia kanałowo zęba - jak jest ze znieczuleniem? Mam taki problematyczny, nie do końca zatruty, czasem pobolewa mocno... męczyć się jeszcze 5 tygodni do końca I trymestru ? Czy są jakieś znieczulenia ?
 
Do dentysty trzeba chodzić w ciąży, ponieważ jakiekolwiek problemy czy stany zapalne szkodzą dziecku. Ja byłam już dwa razy, raz w I trymestrze i raz w II. Problem jest tylko ze znieczuleniem, ponieważ do końca I trymestru nie powinno się podawać zwykłego znieczulenia, takiego jak podaje się każdemu tylko specjalne dla kobiet w ciąży, niestety nie każdy dentysta je ma, i wtedy trzeba wytrzymać bez znieczulenia, albo szukać takiego, który ma te specjalne znieczulenie. W II trymestrze i III może być już podane normalne znieczulenie :) i najwygodniej dla kobiety wtedy się udać :) Nie można stosować znieczulenia później, gdy kobieta karmi :)
A co do leczenia kanałowego to problem nie jest w znieczuleniu, bo jak pisałam takie specjalne istnieją, tylko ze zrobieniem zdjęcia kontrolnego podczas leczenia kanałowego, dentysta robi je zawsze jak wypełnia kanał by sprawdzić czy jest do końca wypełniony, bez tego zrobiły by to nie dokładnie i za jakiś czas musiałby robić to znowu, co nie ma sensu. Też mam taki problem tylko, że bez bólu na razie i tak mi powiedział, trzeba poczekać aż dzidziuś się nie urodzi, ale jak zaboli to mam przyjść i zrobi wszystko by ząb przestał boleć, myślę, że na razie jakimś lekarstwem by wypełnił. Idź więc i twój na pewno powie ci to samo i pomoże ci :) wiem z doświadczenia to wszystko :)
 
reklama
Do góry