reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

reklama
Wypatrzyłam sobie (znaczy teoretycznie nie sobie :-p) łóżeczko
ale z kupnem jeszcze poczekam,
prócz tego mamy już pełno ubranek i jeszcze pewnie rodzina dołoży swoje :sorry2:

A dziś się dogadałam z koleżanką i dostanę od niej w prezencie
Zobacz załącznik 372422 ooo takie ooo :happy:
Po jej jednym dziecku.

Bardzo fajny lezaczek. To rewelacyjne rozwiązanie. Dzieciaki uwielbiaja w takim ustrojstwie leżeć.

a ja tak szybko wam napisze o karuzeli do łóżeczka jak byście były jeszcze przed zakupem.
licytowałam na allegro karuzele tiny love ale zawsze osiągała wysoką cenę - ponad 100zł, więc z niej zrezygnowałam
i wylicytowałam karuzele fisher prise - misie za 60 zł, karuzela jest ładna, ale jest strasznie duża i ciężka. w dodatku jest tak mocowana do łóżeczka że będę się obawiała żeby na dziecko nie spadła, więc oprócz fabrycznego mocowania będę musiała ją po prostu przywiązać do łóżeczka żeby mieć większą pewność że tragedia się nie stanie. w dodatku ten projektor jest beznadziejny, światełko jest tak słabe że na suficie prawie nic nie widać.
więc jeśli ktoś się zastanawia nad tą karuzelą - to stanowczo odradzam. a ja już niestety będę się z nią męczyła :(

A jaka to dokłądnie karuzelka ? Bo ja mam taką c_big393088.jpg i jestem zadowolona. Projektor super na suficie wyświetla obrazki, lampka delikatnie świeci i dziecka nie oślepie, dośc dużo melodyjek ma, misie są ładne ... Minusami jest to, że dośc głośno chodzi silniczek, ale to tez w jakiś sposób dziecko usypia. No i szkoda, żę dziecko musi oglądac miśki od spodu, ale tego się nie przeskoczy :-D
A jeszcze odnośnie monitora oddechu to ja mam taki do montowania na pieluszkę. Nioe kozystałam z niego, ale kolezance pożyczyłam i się sprawdził. Teraz mam zamiar używać. Lepiej dmuchać na zimne...
 
monitor oddechu to dobra sprawa szczególnie u np. wcześniaczków czy tak jak piszecie dzieci do 5-6 miesiąca życia, pytanie tylko co dany rodzic zrobi jak okaże się, że faktycznie dzieciątko przestało oddychać, wtedy sam monitor nie wystarczy, a trzeba podjąć się resuscytacji a mamy na to 5-8 minut no i wezwać pogotowie, więc sam monitor oddechu to początek natomiast warto się jeszcze dowiedzieć co robić jak faktycznie dziecko przestanie oddychać

cytryna fajna ta zabawka
 
przypomniało mi się jeszcze co do tych podpasek - koleżanka mi mówiła, że zużyła prawie wszystkie przed porodem, jak jej wody zaczęły odchodzić ;-)

oo hehe o tym nie pomyslalam :))

tak tak, chcę kupić takie 60x90cm bo u nas szpital nie daje :) tylko trzeba mieć swoje

[.

czyli dobrze se domyslalam :))

Ati sama nie wiem, nie znam tej firmy. A czy ta plytka nie bedzie za malo wrazliwa i np alarm nie bedzie sie wlaczal wkolko bez powodu?

wlasnie tego se boje ... sporo na necie naczytalam se negatywow , wlasne ze wzgledu na ten sam wlaczajacy sie alarm :/ a to stres dodatkowy jakby nie bylo

Ja ciągle rozmyślam nad tym ustrojstwem...troche to drogie, i nie wiem czy więcej strachu nie robi niż pomaga, nie wiem czy zaufałabym bardziej czujnikowi niż sobie, chyba jednak wolę sama być tym monitorem.
Z córką miałam schize na tym punkcie że nagle przestanie oddychać, zwłaszcza że 3 razy jej się to zdarzyło ale na szczęście akurat zawsze przy niej byliśmy. Noworodkowi czasem się zdarza np przy jedzeniu (nie tylko sam sen jest zagrożeniem) zachłysnąć bo przyśnie w taki sposób że nawet nie kasła, tylko bezgłośnie próbuje złapać powietrze. Raz też się tak zdarzyło że na spacerze spała w wózku i nie wiem co się stało, nagle zaczęła wymachiwać rączkami, oczka w słóp, otwarta buzia i nie mogła złapać powietrza. Takie dzieci nawet sliną potrafią się zadławić. Do pół roku czuwaliśmy nad nią w nocy na zmianę tak byliśmy przerażeni. Moim zdaniem maszyna i tak nie da pewności stuprocentowej, ja bym się bała że np nie zadziała i tak sama bym pilnowała. Na tak maleńkie dziecko trzeba cały czas patrzeć i uważać na wszystko.

kurcze to sie najedliscie stracha :(
ja juz sama nie iem czy kupowac czy ne ... chyba jednak zaufam sobie :)


a ja tak szybko wam napisze o karuzeli do łóżeczka jak byście były jeszcze przed zakupem.
licytowałam na allegro karuzele tiny love ale zawsze osiągała wysoką cenę - ponad 100zł, więc z niej zrezygnowałam
i wylicytowałam karuzele fisher prise - misie za 60 zł, karuzela jest ładna, ale jest strasznie duża i ciężka. w dodatku jest tak mocowana do łóżeczka że będę się obawiała żeby na dziecko nie spadła, więc oprócz fabrycznego mocowania będę musiała ją po prostu przywiązać do łóżeczka żeby mieć większą pewność że tragedia się nie stanie. w dodatku ten projektor jest beznadziejny, światełko jest tak słabe że na suficie prawie nic nie widać.
więc jeśli ktoś się zastanawia nad tą karuzelą - to stanowczo odradzam. a ja już niestety będę się z nią męczyła :(

ja chce kupic Tiny love
te misiaczki jak dla mnie za mdle sa , pomimo , ze bardzo ladne :) ale dla maluszka slabo widaoczne se wydaja ...

monitor oddechu to dobra sprawa szczególnie u np. wcześniaczków czy tak jak piszecie dzieci do 5-6 miesiąca życia, pytanie tylko co dany rodzic zrobi jak okaże się, że faktycznie dzieciątko przestało oddychać, wtedy sam monitor nie wystarczy, a trzeba podjąć się resuscytacji a mamy na to 5-8 minut no i wezwać pogotowie, więc sam monitor oddechu to początek natomiast warto się jeszcze dowiedzieć co robić jak faktycznie dziecko przestanie oddychać

cytryna fajna ta zabawka

dokladnie tak
sam monitor to nie wszytsko :(
 
kurde wystrachałyście mnie tą łóżeczkową śmiercią :szok: nie chce o tym myśleć bo mnie psychoza złapie:no:.. a jakie są ceny tych monitorów oddechu??

Ceny sa roznie w zaleznosci od firmy. Ja mialam Angelcare AC300 na allegro mozna kupic nowe za ok 300 zloty ale uzywane tez nie raz sa i np polowe tansze, teraz bede chciala kupic pewnie AC401 ale jeszcze sie zastanawiam.
Dziewczyny oczywiscie sprzet sam nie pomoze ale przynajm,niej bedziesz wiedziec, ze jest cos nie tak. Zazwyczaj to wyglada tak, ze jak dziecko 15 sek nie oddycha to zapala sie lampka a jest pojedynczy dzwiek a po 20 sek wlacza sie alarm i wyje niezle. Zazwyczaj sam alarm wybudza dziecko, ale jesli nie to trzeba szybko wyjac malca z łóżeczka i, pochylając buzią w dół, potrząsnac nim i mocno poklepac po pleckach. Upewnic się też, czy nosek i buzia są drożne. Jeśli to nie pomoże, jak najszybciej trzeba wezac pogotowie, stosując do jego przyjazdu sztuczne oddychanie metodą usta–usta.
U mnie to wygladalo to tak, ze wyjelam synka z lozeczka no i faktycznie delikatnie nim potrzasnelam i juz wszytsko bylo ok.

Takie rzeczy trzeba oczywiscie wiedziec wczesniej i byc przygotowanym na takie sytuacje a monitor moze dac Ci ten konfort, ze ostrzeze Cie kiedy nadejdzie taka potrzeba.
 
Ostatnia edycja:
kobitki dokonałam pierwszego zakupu dla mojej małej i od razu z grubej rury zakupiłam wózek

Wózek wielofunkcyjny TAKO CAPTIVA MOHICAN - Wózek wielofunkcyjny TAKO Captiva Mohican - TAKO

kolorek jak na zdjęciu wyglada super w rzeczywistości akurat ten model i kolor był w sklepie megaa happyyyy jestem :-D
normalnie jak pooglądałam podotykałam ciuszki itd dotarło do mnie ze mała za 2,5 mies bedzie z nami :szok:

Super, my tez ten chcemy kupic juz ogladalismy w sklepie ale poczekamy z zakupem do wrzesnia ;-) Swietne sa te wozeczki i kolor tez ten chce. Powiedz mi tylko czy fotelik tez kupiliscie z wozkiem? Bo wlasnie fotelika nie ogladalam i nie wiem czy dobry jest?
 
reklama
Do góry