reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

sivi ja doswiadczenia zero, ale wywiadow przeprowadzilam tysiac i dokladnie to samo kazdy mi mowil, zebym przede wszystkim na wage zwracala uwage i na to jak duzo miejsca zajmuje po zlozeniu, bo wszedzie sie wepchnie :tak:
A teraz dziewczynki mam zupelnie inne pytanie z zakupowej beczki - otoz jakie gadzety sa mi niezbedne do wyprawki poza ciuszkami, posciela, rozkiem? mysle tu o takich rzeczach jak nozyczki do paznokci, termometr, termometr kapielowy, smoczek (jaki?) itd. itp. ma ktoras gotowa, sprawdzona liste? Nie chce nakupowac mnostwa niepotrzebnych rzeczy, dla tego wole podpytac was, bo wiecie co sie przydaje i jakie, a czego nie uzyje nigdy..
 
Ostatnia edycja:
reklama
O to tylko ja tu taka mloda dziewucha!!
Moj M bedzie mial 30stke tez w grudniu.
Wczoraj kupowal piwo i kasjerka poprosila go o dowod. Podniecal sie cala droge do domu. Ze wyglada na 18stke.
 
niech się nie cieszy :-) bo tu trzeba mieć ukończone 25 lat żeby kupić coś mocniejszego, często się o dowód pytają. Nas też a my nigdy przy sobie dokumentów nie nosimy i nie pozwolili nam kupić parę razy :-D
 
sivi ja doswiadczenia zero, ale wywiadow przeprowadzilam tysiac i dokladnie to samo kazdy mi mowil, zebym przede wszystkim na wage zwracala uwage i na to jak duzo miejsca zajmuje po zlozeniu, bo wszedzie sie wepchnie :tak:
A teraz dziewczynki mam zupelnie inne pytanie z zakupowej beczki - otoz jakie gadzety sa mi niezbedne do wyprawki poza ciuszkami, posciela, rozkiem? mysle tu o takich rzeczach jak nozyczki do paznokci, termometr, termometr kapielowy, smoczek (jaki?) itd. itp. ma ktoras gotowa, sprawdzona liste? Nie chce nakupowac mnostwa niepotrzebnych rzeczy, dla tego wole podpytac was, bo wiecie co sie przydaje i jakie, a czego nie uzyje nigdy..

jak na moje oko to potrzebne jest:
-wanienka
-ręczniki z kapturem lub bez (w zależności od upodobań)
-szczotka do włosów
-nożyczki lub cążki
- patyczki do uszu takie z ogranicznikiem
-płyn do kąpieli
- oliwka do ciała
- spirytus 70% lub gotowe gazy nasączone do pępuszka
- proszek do prania, płyn do płukania
-krem do twarzy na wyjście na dwór
-przewijak (można sobie poradzić bez niego, ale ułatwia życie)
- krem na odparzenia (np. sudocrem lub bepanthen)
- chusteczki nawilżane
- pampersy
- pieluchy tetrowe i flanelowe
- rękawiczki niedrapki (można się obyć bez)
- czapeczka taka po kąpieli (można się obyć bez)
- kombinezon na zimę
- śpiworek na zimę do wózka
- fotelik samochodowy
- butelki (na wszelki wypadek, jak nie przydadzą się od razu to na pewno później)
- laktator (nie wszyscy uważają że jest niezbędny)
- termometr (ja mam taki co mierzy temperaturę w uchu, bezdotykowo na czole, wody w wanience i jedzenia)
- gruszka do noska lub frida
- osłonki na piersi (do karmienia, choć zdania co do nich są podzielone)
- wkładki laktacyjne
- podkłady poporodowe (ponoć seni lady są dobre bo mocno chłonne)
- majtki jednorazowe
- krem na popękane sutki (ponoć bepanthen maść jest rewelacyjna i nie trzeba jej zmywać przed karmieniem maleństwa)

to wszystko co mi do głowy przyszło, a raczej mam na swojej liście :) mam jeszcze karuzele i leżaczek ale nie są to rzeczy niezbędne. Jak o czymś zapomniałam albo coś wpisałam niepotrzebnie - dajcie znać :)
 
No mój w przyszłym roku kończy 40 ale w mojej ocenie nie wygląda. No i na pewno ani On, ani Ja nie czujemy się na swoje lata, a małe dzieci tylko nas odmładzają :-D
 
jak na moje oko to potrzebne jest:
-wanienka
-ręczniki z kapturem lub bez (w zależności od upodobań)
-szczotka do włosów
-nożyczki lub cążki
- patyczki do uszu takie z ogranicznikiem
-płyn do kąpieli
- oliwka do ciała
- spirytus 70% lub gotowe gazy nasączone do pępuszka
- proszek do prania, płyn do płukania
-krem do twarzy na wyjście na dwór
-przewijak (można sobie poradzić bez niego, ale ułatwia życie)
- krem na odparzenia (np. sudocrem lub bepanthen)
- chusteczki nawilżane
- pampersy
- pieluchy tetrowe i flanelowe
- rękawiczki niedrapki (można się obyć bez)
- czapeczka taka po kąpieli (można się obyć bez)
- kombinezon na zimę
- śpiworek na zimę do wózka
- fotelik samochodowy
- butelki (na wszelki wypadek, jak nie przydadzą się od razu to na pewno później)
- laktator (nie wszyscy uważają że jest niezbędny)
- termometr (ja mam taki co mierzy temperaturę w uchu, bezdotykowo na czole, wody w wanience i jedzenia)
- gruszka do noska lub frida
- osłonki na piersi (do karmienia, choć zdania co do nich są podzielone)
- wkładki laktacyjne
- podkłady poporodowe (ponoć seni lady są dobre bo mocno chłonne)
- majtki jednorazowe
- krem na popękane sutki (ponoć bepanthen maść jest rewelacyjna i nie trzeba jej zmywać przed karmieniem maleństwa)

to wszystko co mi do głowy przyszło, a raczej mam na swojej liście :) mam jeszcze karuzele i leżaczek ale nie są to rzeczy niezbędne. Jak o czymś zapomniałam albo coś wpisałam niepotrzebnie - dajcie znać :)

Ja bym jeszcze dodala:
-sol fizjologiczna do przemywania oczek(nie jest niezbedne ale pomocne)
-polecam 2 reczniki ale z 1 tez dasz rade
-jesli chodzi o smoczek uspokajajacy to oczywiscie rozmiar 0-3 mies. a to czy kauczukowy czy silikonowy to juz od Ciebie zalezy(warto miec na wszelki wypadek nawet jesli karmisz piersia)
-polecam tantum rosa do podmywania sie po porodzie(ja sie dlugo meczylam niepotrzebnie, po zastosowaniu tego szybko bol minal)
-jesli bedziesz uzywac butelek to szczotka do nich
-sterylizator(mozna myc recznie takze nie jest konieczny ale przydatny)
-herbatka laktacyjna w razie problemow z laktacja i nie tylko napewno nie zaszkodzi(nie jest super smaczna ale napewno lepsza od sposobow naszych babc czyli herbata z mlekiem bleeee ;/)
- herbatka z kopru wloskiego dla maluszka, zapobiega kolkom(u mnie sie super sprawdzila, a mozna jej uzywac w zaleznosci od firmy ale ja kupowalam chyba hipp i byla po 1 tyg. zycia taka w granulkach)
- niania z monitorem oddechu (rzecz nie jest niezbedna, ale u znajomych i gdzies w rodzinie juz kilkoro dzieci odeszlo z powodu smierci lozeczkowej, to duzy wydatek i oczywiscie sama zdecydujesz ale ja uzywalam i teraz tez zamierzam kupic)
To chyba tyle co moglabym dodac.
 
Co do listy to mniej więcej tak to właśnie wygląda.

Smoczek - sami musicie trafić na najlepszy u nas sprawdził się gumowy fufujuj
ręczniki - polecam z ikea są na prawdę świetne i minimum 2 bo moja co wieczór robiła na ręcznik siku :) FABLER Ręcznik dziecięcy z kapturem - IKEA udało mi sie go kupić w promocji za 9 zł :D
rękawiczki niedrapki - ciężko założyć na takie małe łapeczki szczególnie jak sie ma pierwsze dziecko ja szybko z nich zrezygnowałam na rzecz skarpetek. Tym razem też skarpetki będę miała.
Podkłady poporodowe to tylko seni lady bo te zwykłe to jest ZŁO

tricolor mamy tyle lat na ile się czujemy i wyglądamy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
kasiadz a który konkretnie wzór wybrałaś z mamo tato? Rożek fajny :)))
tricolor ja słyszałam, że prawdziwe zycie zaczyna się po 30-ce :-)
ja mam kolor brzoskwiniowy. Kupiłam cała taką pościel śpiący miś brzoskwiniowy i jest ślicznusia, nie kupiłam tylko śpiworka bo nie wiem czy mała będzie chciała w nim spać:)
 
Do góry