reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusty

reklama
Susi - nie jestem ekspertem. Szukam czegos dla siebie stad duzo czytam ostatnio na ten temat :-) Nosidelko wydaje sie ok, ale ja bym nie stosowala pozycji buzia do swiata :sorry2:
 
chusty babylonia są super, ale elastyk...już bym nie kupowała na lato....

ja mam nati i polecam jest bardzo dobra:-) dziś np. nie wyciagałam wózka na spacer mokro padało..błoto na moich dróżkach więc misiowy kombinezonik i do lasu liście intensywnie zielone..pięknie.
kłopot tylko np w mieście chcesz wyskoczyć tu tam z auta i co z chustą jeżdzisz zawiązaną..
 
ja tez mam Nati elastyk. Na razie może być, choc używam na razie tylko w domu. Lila wybitnym noszeniakiem niestety jest :sorry2: A nosidło chcę po pierwsze na nasz urlop (pani w sklepie powiedziała, że na upały lepsze nosidło, bo większy przewiew niż w chuście), a po drugie do przyprowadzania Maćka z przedszkola w Wawie. Mieszkamy wysoko, bez windy. Wózek od zawsze w bagażniku przechowywaliśmy. A że przedszkole jest w jedną stronę, a nasz parking w drugą, to wolę mieć możliwość noszenia młodej. Poza tym, jak zaczni chodzić, to pewnie będzie chciała na nóżkach iść, a później się zmęczy, a później znów iść, więc nosidełko jest lepszym pomysłem, bo szybciej można dziecko w nie włożyć i wyjąć.
 
I pogubilam sie:/ czytalam, ze te nosidla mei tai sa dla dzieci juz siedzacych. A chusta pisze na opisie 100% a wszedzie ze elasten tez jest. Mala juz ponad 6 kg ma i pewnie mi dlugo nie posluzy:/ chociaz pisze na niej ze jest do 18kg!!!! To ja juz sama nie wiem!!
Zerknijcie sobie na nosidla manduca! Sa swietne moim zdaniem, tylko cena:(
 
Ostatnia edycja:
Magda, no wlasnie ja o Manduce albo Tuli myslalam, ale nie moglam przymierzyc, bo panel dla Lilki na razie za szeroki i szpagat by robila. Przymierzalam z nia tylko Bondolino. To hybryda nosidla (pas biodrowy na rzepa) i mei tai (szelki wiazane jak w chuscie), no i material jak w chuscie skosnokrzyzowy. No i mi sie spodobalo.... Tylko do rzepow nie jestem przekonana, bo mam wrazenie, ze szybko sie zniszcza, a poza tym halasuja przy odpinaniu i jak mloda zasnie, to ja obudze chcac wyjac z nosidla. Z kolei sprzaczka przy dlugim noszeniu mysle, ze moze sie wzynac w cialo.
Wiec sama juz nie wiem co wybrac.... Moze Mei tai... Ale mam jeszcze chwile, bo najwczesniej ponosimy sie we wrzesniu, to bedzie 7 miesiac, wiec mloda powinna juz jako tako sklaniac sie do siedzenia. Czytalam gdzies, ze to nie chodzi o sama umiejetnosc posadzenia swoich czterech literek, ale samodzielne utrzymanie sie w siadzie po posadzeniu. A ta umiejetnosc dzieci, a wlasciwie ich kregoslup, wczesniej nabywaja. A w nosidle i tak fizjologiczne podparcie dla pleckow maja.
Na mojej chuscie tez pisze 100% bawelny. Czytalam, ze elastycznosc chust zalezy od splotu, a nie domieszki sztucznosci.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mei tai dla siedzacych dzieci jest, wiec teraz jeszcze troche za wczesnie. Dopiero gdzies we wrzesniu moze moglabys je uzywac. Zalezy jak szybko córcia opanuje siedzenie ;-)
 
Do góry