reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Ja właśnie też jestem teraz przeziębiona, kicham kaszlę i w nocy nie moge spac, aż jestem w szoku, bo taka marudna w czasie choroby to chyba nigdy nie byłam. Byłam u lekarza żeby mnie osłuchał bo nie wiedziałam czy to tylko przeziębienie czy może cos poważniejszego. Okazało się że to przeziębienie i:
na kaszel dostałam syrop homeopatyczny STODAL albo DROSETUX (mam wybrac wg upodobań kubków smakowych) ;) ;)albo jak wolę domowy sposób HERBATKA Z MAJERANKU :2 łyżeczki majeranku zalewamy wrzątkiem, odstawiamy na 10 min., następnie przecedzamy i pijemy - działa oczyszczająco na drogi oddechowe oraz na kaszel suchy i mokry. RUTINOSKORBIN 3 razy dziennie po 3 tablety. I coś do ssania na chrypkę np. HOMEOGENE (homeopatyczny więc bezpieczny)
na katar: na mała mocno rozgrzaną łyżeczkę wlewamy nieco kropli miętowych i mocno wdychamy parujący płyn, powinno udrożnić na jakiś czas nozdża :crazy:;) ;)
na gorączkę: paracetomol (ale nie za często i tylko w ostateczności)
Oprócz tego leżenie w wyrku i herbatki z miodem i cytryną (po której mam cholerną zgagę).


Pozdrawiam
Zasmarkana Ciania ;):happy:
 
reklama
w czasie ciąży byłam już dwa razy chora...miałam dosyć ostre zapalenie gardła..niestety nie obyło się bez antybiotyku ale gin pozwolił go zażywać więc niczego się nie obawiałam..a tak to dużo cytrynki miodu i ciepełka pod kołderką:-)
 
Ja z kolei miałam lekką infekcję górnych dróg oddechowych, oraz opryszczke na ustach i mój dzidziuś urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc. Także uważajcie na siebie, w ciąży nawet przeziębienie może mieć negatywne skutki :-(
 
Wczoraj bylam u lekarza, który potwierdzil ze to 5 tydzien ciązy- na usg jeszcze nie wiele widac z wyjatkiem czarnej kropeczki :) ale zapewnil ze jak narazie jest wszytsko ok. Jednak po pworocie do domu zaczęlam czuc sie co raz gorzej- nie spalam pol nocy mialam stan podgoraczkowy i meczylm mnie straszny bol gardla i mokry kaszel.Jak narazie to lecze sie domowymi sposobami typu czosnek i miod, ale martwie sie bo zaczelam odczuwac po tym kaszlu klucie w podbrzuszu, Boje sie strasznie ze moze byc cos nie tak :( czy taki kaszel moze zaszkodzic mojemu malenstwu?Czy powinnam pojsc teraz do internisty czy znowu do ginekologa?
 
Wczoraj bylam u lekarza, który potwierdzil ze to 5 tydzien ciązy- na usg jeszcze nie wiele widac z wyjatkiem czarnej kropeczki :) ale zapewnil ze jak narazie jest wszytsko ok. Jednak po pworocie do domu zaczęlam czuc sie co raz gorzej- nie spalam pol nocy mialam stan podgoraczkowy i meczylm mnie straszny bol gardla i mokry kaszel.Jak narazie to lecze sie domowymi sposobami typu czosnek i miod, ale martwie sie bo zaczelam odczuwac po tym kaszlu klucie w podbrzuszu, Boje sie strasznie ze moze byc cos nie tak :( czy taki kaszel moze zaszkodzic mojemu malenstwu?Czy powinnam pojsc teraz do internisty czy znowu do ginekologa?


Idz do internisty, ale koniecznie zaznacz, że jesteś w ciąży.Ja uważam, że nie ma co leczyć się na wlasną ręke.A jeśli internista nie rozwieje Twoich obaw, to wizyta u ginekologa tez nie zaszkodzi.
 
Witam wszystkich
Przezywam, bo w pierwszych tygodniach ciazy zachorowala mocno- gardlo katar i kaszel. Z niewiedzy nabralam sie tabletek typu aspiryna, flegamina, dexapini. I teraz boje sie o rozwoj dziecka. Jak to mogło wpłynac? Czy taki tabletki jak Propolea rowniez moga zaszkodzic? Nie mam zadnych niepokojacych objawow ale i tak sie boje, ze bedzie cos nie tak z rozwojem malenstwa...
 
Kochana-na przyszłość_nie bierz zadnych lekow bez porozumienia z lekarzem. Nie wiem jaki wplyw na malucha moglo miec to co wzielas-lepiec idz do lekarza i powiedz co wzielas.
Ja w 5 miesiacu zlapalam jakiegos wirusa-4o stopni goraczki, bol gardla.....przelewalam sie z rak.....i pamietam, ze dostalam bardzo slabiutkie leki, bo nie mozna nic mocniejszego w ciazy brac.....
 
mozna brac APAP i inne ktore zawieraja paracetamol,czyli praktycznie bardzo slabe ale nie zaszkodza dziecku.zadne gripeksy i tego rodzaju tabletek nie wolno na wlasna reke brac lepiej idz do lekarza rodzinnego i niech podpowie ci jakie mozna...pozdr
 
Z kazdym katarem, kaszlem czy chrypka w ciazy trzeba isc do internisty. Mi lekkie przeziebienie zamienilo sie w zapanienie drog oddechowych - slabe leki nie pomogly i skonczylo sie zapaleniem oskrzeli i antybiotykiem na przelom ie 1/2trymestru.I na wlasna reke lepiej nic nie brac!!!
 
reklama
jeśli był to pczątek ciąży ( do 4 tyg.) to nie powinno nic być dzidziusiowi. najlepiej zrobisz jak sprawdzisz skłąd tych tabletek i na internecie znajdziesz wiadomości o wpływie tych substancji na ciąże. wpisz w google zapytanie typu "paracetamol w pierwszym trymestrze", itd. napewno znajdziesz wiele informacji, które mam nadzieje cie uspokoją.
a żeby pocieszyć, ja nie wiedząc jeszcze o swojej ciąży jadłam 4 tramadole i 3 amoxiciliny dziennie bo miałam zapalenie dziąsła.

jeśli chodzi o przeziębienie, to kilka dni temu mi się skończyło. temperatura, katar, kaszelek i ból gardła. ratowałam się sokiem z cytryny z wodą i lodem, herbatą z cytryną, mlekiem z miodem i dużą ilością czosnku. udało mi się bez tabletek, ale starch był o maluszka.

życzę dużo zdrówka
 
Do góry